Dom Matki zaprasza ukraińskie matki do udziału w projekcie

Irina Turaieva
Sponsorowane, Warszawa | 18 kwietnia 2023
Komentarze 0
Dziewczynka czyta album z opowieściami o ukraińskich matkach-PL

Dom Matki w Warszawie od lat pomaga ukraińskim matkom z małymi dziećmi, które zostały wysiedlone na początku wojny. Teraz organizatorzy projektu zapraszają do włączenia się w nową inicjatywę – stworzenia albumu o matkach z Ukrainy.

Album o bohaterskich matkach z Ukrainy na Dzień Matki

W maju (26 maja) w Polsce tradycyjnie obchodzony jest Dzień Matki – jedno z najbardziej wzruszających świąt, kiedy każdy może w szczególny sposób wspomnieć i wyrazić swoją miłość do tej, której zawdzięcza życie. Od początku rosyjskiej agresji Polska pęcznieje od setek tysięcy ukraińskich matek, które uciekły z Ukrainy, by ratować swoje dzieci przed bezlitosnym wrogiem.

Dlatego w ramach przygotowań do tego święta i z okazji pierwszej rocznicy działalności Dom Matki w Warszawie, który od początku wojny nieprzerwanie wspiera matki z Ukrainy, wychodzi z nową inicjatywą. W planach jest wydanie albumu o bohaterskich matkach z Ukrainy. Organizatorzy projektu otworzyli rejestrację dla ukraińskich kobiet, które chciałyby podzielić się swoimi historiami. Inicjatorzy pomysłu oczekują więc «niezwykłych dziewczyn, których historie powinny pozostać w pamięci».

Zapraszamy do dołączenia do naszego kanału Telegram pod adresem https://t.me/ukrainianinpolandpl oraz do naszej strony na Facebooku https://www.facebook.com/ukrainianinpolandpl. Dzięki temu będą Państwo na bieżąco z głównymi wiadomościami i bieżącymi wydarzeniami.

Album pamiątkowy jako świadectwo wojennego macierzyństwa

W albumie zostaną zebrane różne historie matek na Ukrainie. Jednocześnie, świadomi wrażliwości i bolesności tematu macierzyństwa w czasie wojny, organizatorzy projektu zaznaczają:

Nie szukamy sensacji ani dramatyzmu. Chcemy pokazać, jak zmieniło się Wasze macierzyństwo, jak patrzycie na świat, jak wiele poświęcacie każdego dnia dla swoich dzieci, bo to one są przyszłością nas wszystkich. Dla nas jesteście cichymi, niewidzialnymi bohaterami tej wojny. Dlatego wspieramy Was na co dzień i chcemy w roku naszej działalności oddać Wam głos i opowiedzieć o Was.

Album będzie zawierał krótkie opowiadania w trzech językach: ukraińskim, polskim i angielskim oraz zdjęcia bohaterek. W sumie do albumu zostanie wybranych 50 opowiadań. Zdjęcia zostaną wykonane podczas sesji zdjęciowej, która odbędzie się w maju w Domu Matki (Małego Rycerza 25) w Warszawie.

Więcej informacji o inicjatywie oraz możliwość zgłoszenia udziału w projekcie można znaleźć tutaj.

Komentarze 0
Polecane
Najnowsze
Popularne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *