Emirates International Airlines poszukują stewardess w Polsce

22 września 2022

Emirates International Airlines zapraszają nowych pracowników mieszkających w Polsce. Dowiedz się, kogo szukają, jakie oferują warunki i jak stać się częścią załogi.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Największa na świecie międzynarodowa linia lotnicza Emirates, w ramach rozbudowy zespołu, rekrutuje nowych pracowników w dwóch polskich miastach – Poznaniu i Warszawie. Przewoźnik ma siedzibę w Dubaju i obsługuje ponad 150 miast w 85 krajach, zapewniając komfortowe loty nowoczesnymi samolotami pasażerskimi Boeing 777 i Airbus A380.

Kogo szukają do linii lotniczych?

Linie lotnicze Emirates Airlines poszukują obecnie osób do swojego personelu pokładowego. Potencjalni członkowie załogi muszą spełniać określone kryteria zewnętrzne i intelektualne, a mianowicie:

  • posiadać odpowiedni wzrost – co najmniej 160 cm (ważna jest możliwość osiągnięcia 212 cm wzrostu);
  • nie mieć tatuaży na ciele, których nie można zakryć mundurem;
  • władać biegłą angielszczyzną w mowie i piśmie (znajomość dodatkowych języków będzie dodatkowym atutem);
  • posiadać co najmniej średnie wykształcenie;
  • móc pochwalić się rocznym doświadczeniem zawodowym w sektorze usług.

Warunkiem koniecznym jest również spełnienie przez osoby ubiegające się o wizę do Zjednoczonych Emiratów Arabskich wymagań dotyczących zatrudnienia. Jak zauważono na stronie internetowej firmy, chcą oni mieć w swoich szeregach urodzonego gracza zespołowego o pogodnej osobowości.

Co Emirates obiecuje potencjalnym pracownikom?

Dla kandydatów, którzy zostaną wybrani i dołączą do zespołu Emirates, firma obiecuje:

  • wysokie zarobki;
  • rozwiązanie kwestii mieszkaniowej;
  • korzystne programy rabatowe.

Wynagrodzenie zasadnicze stewardess w firmie wynosi około 5700 zł miesięcznie. Ale oprócz tej stawki, członkowie załogi otrzymują dodatkowo 82 zł za każdą godzinę spędzoną w powietrzu. Jak podaje firma, średnio pracownicy przebywają na wysokości 38 000 stóp przez około 80-100 godzin miesięcznie. Czyli średnie miesięczne wynagrodzenie, na jakie mogą liczyć pracownicy, to blisko 13 tys. zł brutto.

Członkowie załogi otrzymują od linii lotniczej darmowe zakwaterowanie w Dubaju, godną opiekę medyczną, a także opłacany przez pracodawcę transport do i z pracy. Przewoźnik oferuje możliwość szkoleń i szeroki wachlarz programów rozwojowych. Dodatkowymi bonusami dla pracowników będą ekskluzywne zniżki na zakupy i rozrywkę w Dubaju, a także na przeloty – zarówno bezpośrednio dla pracowników, jak i dla członków ich rodzin i przyjaciół – do wszystkich miejsc obsługiwanych przez linię. Dowiedz się, jak ukraińscy uchodźcy mogą otrzymać darmowe bilety lotnicze do Kanady.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Proces szkolenia personelu pokładowego

Kandydaci, którzy zostaną wybrani i dołączą do załogi firmy, przejdą specjalne szkolenie. Intensywny kurs odbędzie się przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa i obsługi w centrum szkoleniowym w Dubaju. Jak podaje linia lotnicza, proces szkolenia stewardess trwa siedem i pół tygodnia i składa się z 7 etapów:

1 – tydzień wprowadzający dostarczy informacji, które pomogą i wesprą nowych pracowników podczas przejścia do nowego środowiska w Dubaju i podczas całego szkolenia;

2 – obejmuje szkolenie z zakresu bezpieczeństwa i procedur awaryjnych, zapewni umiejętności i wiedzę niezbędną do zapewnienia bezpieczeństwa samolotu i pasażerów przez cały czas, szkolenie obejmuje wyposażenie statku powietrznego, działania przeciwpożarowe, sytuacje awaryjne podczas lotu i ewakuację;

3 – grupowe szkolenie medyczne nauczy Cię, jak pewnie radzić sobie z wszelkimi zdarzeniami medycznymi na pokładzie samolotu, w tym z resuscytacją krążeniowo-oddechową, krwawieniem, oparzeniami, porodem awaryjnym i różnymi schorzeniami;

4 – szkolenie w zakresie bezpieczeństwa zapewni wskazówki, umiejętności i techniki zapobiegania i zarządzania aktami bezprawnej ingerencji, takimi jak niesforne zachowanie, porwanie i sabotaż, a także radzenia sobie z kwestiami bezpieczeństwa osobistego;

5 – szkolenie z zakresu wizerunku i uniformu dostarczy umiejętności i wiedzy w zakresie kreowania profesjonalnego wizerunku, zgodnego z marką Emirates, w tym pielęgnacji skóry, makijażu, pielęgnacji włosów, paznokci oraz zdrowego stylu życia;

6 – szkolenie z zakresu zachowania indywidualności w służbie;

7 – szkolenie z zakresu obsługi, które dostarczy wiedzy i umiejętności niezbędnych do dostarczenia najlepszych doświadczeń podczas lotu.

Gdzie i kiedy odbędzie się rekrutacja?

W Poznaniu spotkania rekrutacyjne i rozmowy kwalifikacyjne odbyły się 21 września, a w Warszawie dzień otwarty dla kandydatów zaplanowano na 23 września. Rekrutacja w stolicy odbędzie się w hotelu Holiday Inn Warsaw City Centre przy ulicy Twardej 52. Aby wziąć udział w rozmowie kwalifikacyjnej, kandydaci muszą przygotować CV w języku angielskim oraz aktualne zdjęcie. Organizatorzy zalecają również kandydatom rejestrację na stronie internetowej firmy przed spotkaniem. Ale nawet jeśli ktoś nie złożył wniosku online, będzie mógł to zrobić bezpośrednio w dniu otwartym, który rozpocznie się o godzinie 9.00. Osoby, które zostaną zakwalifikowane i przejdą do kolejnego etapu selekcji kandydatów, otrzymają niezwłocznie szczegółowe informacje dotyczące dalszego udziału w procesie rekrutacji. Strona internetowa firmy informuje, że na rozmowę kwalifikacyjną należy przyjść ubranym w stylu biznesowym z odpowiednią fryzurą.

Jeśli praca stewardesy nie przemawia do Ciebie, zawsze możesz poszukać odpowiedniej oferty pracy na specjalnej platformie naszego serwisu.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Irina Turaieva

Autor artykułów, filolog, redaktor-tłumacz. Lubię wiersze, muzykę autorską i wyprawy nad morze. Każdego dnia uczę się ufać Bogu i cieszyć się każdą chwilą życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.