Paczki żywnościowe dla ukraińskich uchodźców w Warszawie

18 maja 2023
Source: Vista Create

W Warszawie ukraińscy uchodźcy będą mogli otrzymać paczki żywnościowe. Inicjatywa organizowana jest przez Dom Matki. Więcej informacji znajdziesz w artykule.

Jak otrzymać paczkę żywnościową w Warszawie?

Dystrybucja paczek żywnościowych odbędzie się 21 maja. Mogą je odbierać:

  1. Kobiety w ciąży.
  2. Matki, których dzieci nie ukończyły 1. roku życia.
  3. Matki z niepełnosprawnością lub których dzieci są niepełnosprawne.

Ważne, aby przyjechały do Polski po 24 lutego 2022 r. i posiadały numer Pesel. Paczka żywnościowa zawiera około 10 różnych produktów o łącznej wartości 40-50 zł. W pierwszej kolejności zestawy trafią do kobiet w ciąży i matek z małymi dziećmi.

Aby otrzymać paczkę żywnościową, należy wcześniej zarejestrować się na tej stronie.

Uwaga: paczki żywnościowe nie będą wysyłane. Po rejestracji organizatorzy sprawdzą każdy wniosek i wybiorą najbardziej potrzebujących. Organizatorzy dysponują łącznie 200 paczkami żywnościowymi. Dystrybucja paczek żywnościowych odbędzie się przy ulicy Małego Rycerza 25.

Ważne! Osoby, które wcześniej wypełniły wniosek, ale nie zgłosiły się po odbiór paczki i nie poinformowały o tym organizatorów, nie mogą zgłosić się ponownie. Takie zgłoszenia nie będą rozpatrywane.

Osoby, które zostaną wybrane do otrzymania paczek żywnościowych, otrzymają wiadomość e-mail z informacją, kiedy należy się zgłosić. Jedna rodzina może otrzymać jedną paczkę żywnościową. Aby otrzymać paczki żywnościowe, nie trzeba przyprowadzać dzieci, wystarczy zabrać ich dokumenty.

Dokumenty, które należy dostarczyć przy odbiorze paczki żywnościowej:

  1. Pesel ze statusem UKR.
  2. Dokumenty potwierdzające obecność dzieci lub karta ciąży.
  3. Dokument potwierdzający niepełnosprawność matki lub dziecka.

Jeśli nie możesz odebrać paczki żywnościowej, musisz skontaktować się z organizatorami. W tym celu należy zadzwonić pod numer +48 796 401 236 z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem.

Wypełnienie zgłoszenia nie gwarantuje otrzymania pomocy. Jeśli zostaniesz wybrany, otrzymasz potwierdzenie. Dlatego warto sprawdzić folder SPAM. Organizatorzy proszą również o przyniesienie toreb lub worków, w których można umieścić paczki żywnościowe.

Tetiana Sharapova

Kreatywność jest sensem życia Tetiany. Pisze wiersze, scenariusze i artykuły. Robi zdjęcia. Potrafi znaleźć wspólny język z ludźmi. Z wzajemnością uwielbia zwierzęta, zwłaszcza koty i psy. Miłośniczka książek, komiksów oraz gier komputerowych.

podziel się
Popularne
Polecane
Najnowsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *