JuraPark Solec − Miejsce Pełne Przygód!

Komentarze 0
Godło parku rozrywki JuraPark Solec Kujawski_PL

Miejsce, które przez cały rok wywołuje uśmiech na dziecięcej twarzy? Tak jest właśnie w JuraParku Solec Kujawski https://juraparksolec.pl/ (ma stronę na Facebooku https://www.facebook.com/JuraParkSolec i Instagramie https://www.instagram.com/jurapark_solec/)! To wyjątkowa lokalizacja na mapie województwa Кujawsko−Рomorskiego, która łączy w sobie dobrą zabawę, a także naukę o tym, jak wyglądała nasza planeta i jej historia.

W JuraParku Solec czekają na Was atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Niezależnie od pory roku z pewnością znajdziecie tutaj coś dla siebie.

JuraPark i ścieżka z dinozaurami działa przez cały rok − te ogromne prehistoryczne gady możecie więc spotkać podczas letniej wycieczki, czy w zimowym klimacie. To atrakcja dla każdego fana dinozaurów. Ścieżka prowadzi przez malowniczy teren wśród drzew, który latem ochroni przed słońcem i pozwoli na relaksujący spacer. Przy każdym z dinozaurów znajdziecie najważniejsze informacje o nim w trzech językach − polskim, angielskim i niemieckim. Modele stworzone zostały przez paleoartystów na podstawie aktualnych badań naukowych.

Uzupełnieniem JuraParku jest Muzeum Ziemi z jedną z największych kolekcji skamieniałości w Polsce. Zobaczycie tutaj także model mamuta czy 13-metrowy szkielet Opistocelikaudii. W Muzeum Ziemi czekają na Was eksponaty, które zostały zebrane lub zakupione podczas wypraw JuraPark Explorer Team. Wystawa pozwoli Wam jeszcze lepiej zobaczyć, jak wyglądało życie na naszej planecie.

Poza ścieżką z dinozaurami i Muzeum Ziemi koniecznie musicie zajrzeć do Polski w Miniaturze. Miniaturowe zamki i pałace Polski zachwycą każdego! Panuje tu wyjątkowy, historyczny klimat, a całości dopełniają drewniane rzeźby władców Polski, które powstały podczas plenerów rzeźbiarskich za pomocą pił mechanicznych. Brama, którą wchodzicie do tej atrakcji to także coś dla najmłodszych − ukryte tunele, które pozwalają zobaczyć jeszcze więcej − z góry!

A gdy chodzi o rodzinne miejsce, to nie mogło u nas zabraknąć także Parku Zabaw pełnego atrakcji. Karuzele, zjeżdzalnie, rodzinne rollercoastery, statek piracki, czy pływające kaczuszki − tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. I jesteśmy pewni, że uśmiech w tym miejscu będzie gwarantowany!

Łącząc zabawę z nauką nasi animatorzy przygotowali także warsztaty, podczas których odkopiecie szkielet dinozaura czy weźmiecie udział w quizie wiedzy o dinozaurach. Nie zabraknie też gier i zabaw i naszej maskotki − Solusia.

Jesienią JuraPark Solec zamienia się w pomarańczową krainę dyń, a to wszystko za sprawą Święta Dyni! W tym czasie w JuraParku pojawiają się tysiące dyń tworząc wyjątkowy klimat. Ale to nie wszystko! Podczas Święta Dyni nie brakuje też dodatkowych atrakcji − warsztatów kreatywnych dla dzieci czy sezonowego menu w Restauracji Jaskiniowej.

Dla odważnych − Ścieżka Strachu! Tam w okolicach Halloween przez ścieżkę z dinozaurami wśród ciemności przejść mogą tylko Ci najdzielniejsi. Ale spokojnie, nasze duchy doskonale wiedzą, że poziom strachu dopasować trzeba do odwiedzających.

A gdy zbliża się zima i czas Świąt Bożego Narodzenia do JuraParku przybywa sam Św. Mikołaj. Chata Św. Mikołaja w Solcu Kujawski to spełnienie dziecięcych marzeń o spotkaniu z Nim. Od wejścia panuje świąteczny klimat − czuć zapach pierniczków, widać migoczące na choinkach światełka i krzątające się dookoła elfy. Pomocnicy Św. Mikołaja szykują prezenty dla wszystkich dzieci, a do tego − razem z Wami stworzą świąteczne dekoracje czy udekorują pierniczki. To niezwykła atrakcja dla dzieci, ale także dla rodziców. Z pewnością poczujecie tutaj świąteczny klimat.

Zobacz też: Jaką pomoc finansową mogą otrzymać Ukraińcy w Polsce?

Gdy po całym dniu zabaw − czy to latem, czy zimą zgłodniejecie, to tuż obok JuraParku czeka na Was Restauracja Jaskiniowa https://jaskiniowa.pl/ (ma stronę na Facebooku https://www.facebook.com/restauracjajaskiniowa i Instagramie https://www.instagram.com/restauracjajaskiniowa/). Szef Kuchni tego miejsca doskonale wie, jak ważni są mali goście, którzy potrzebują dobrego jedzenia, by naładować baterie, dlatego przygotował specjalne menu dla dzieci. W Jaskiniowej łączy on tradycyjną kuchnię kujawską z nowoczesnymi rozwiązaniami, nie zapominając o sezonowych składnikach i komponując menu z tego, co najlepsze − latem z soczystych truskawek, czy jesienią z aromatycznej dyni.

JuraPark Solec to doskonałe miejsce na rodzinną wycieczkę o każdej porze roku. Przez 12 miesięcy czeka tu na Was moc atrakcji!

Komentarze 0
Polecane
Najnowsze
Popularne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *