Diakonie Katastrophenhilfe po raz kolejny udziela pomocy finansowej Ukraińcom

15 marca 2023
osoba przetrzymuje pieniądze z diakonii katastrofahilfe-PL Source: Vista Create

Diakonie Katastrophenhilfe po raz kolejny są gotowe do wspierania Ukraińców. Jeśli jeszcze nie otrzymałeś pomocy finansowej od DKH, IFRC, UNHCR lub innych organizacji, możesz ubiegać się o udział w programie gotówkowym. Poniżej przedstawiamy, jak zgłosić się do programu.

Kto może wziąć udział w pomocy finansowej Diakonie Katastrophenhilfe?

Do ubiegania się o pomoc finansową Diakonie Katastrofy uprawnione są następujące osoby:

 1. Osoby, które przybyły do Polski z terytorium Ukrainy po 24 lutego 2022 r., niezależnie od obywatelstwa;
 2. Osoby, którym udzielono w Polsce ochrony czasowej i otrzymały w Polsce numer PESEL-UKR lub ochronę międzynarodową.
 3. Osoby, które nie otrzymały pomocy finansowej od innych organizacji charytatywnych, np. pomocy finansowej od ONZ itp.
 4. Osoby znajdujące się w trudnej sytuacji ekonomicznej (nie posiadają stałego źródła dochodu);

Ze względu na to, że program ma ograniczone środki i dużą liczbę wnioskodawców, organizatorzy będą wspierać kategorie najbardziej zagrożone. Dlatego złożenie wniosku nie gwarantuje otrzymania pomocy finansowej. Ostateczna decyzja zostanie podjęta przez organizatorów po szczegółowym zapoznaniu się z formularzem zgłoszeniowym i rozpatrzeniu Twojego przypadku.

W jakich miastach można otrzymać pomoc finansową z Diakonie Katastrophenhilfe?

Ośrodki weryfikujące wnioski o pomoc finansową z Diakonie Katastrofy będą czynne od 23 marca 2023 roku. Przed tym terminem nie będą umawiane spotkania. Ośrodki będą zlokalizowane w następujących miastach Polski:

 • Wrocław;
 • Kalisz;
 • Koszalin;
 • Lublin;
 • Suwałki;
 • Pisz;
 • Cieszyn;
 • Działdowo;
 • Mrągowo;
 • Nidzica;
 • Świdnica;
 • Wałbrzych;
 • Węgrów.

To właśnie w tych miastach będziesz mógł wziąć udział w wywiadzie o pomoc finansową. Dlatego nawet jeśli nie mieszkasz w wyżej wymienionych miastach, a chcesz otrzymać pomoc finansową, możesz wybrać punkt najbliżej Ciebie.

Zapraszamy na nasz Telegram https://t.me/ukrainianinpolandpl, nasz fanpage na facebooku https://www.facebook.com/ukrainianinpolandpl, a także do zaobserwowania nas na instagramie https://www.instagram.com/ukrainian_in_poland_pl. Dzięki temu będziesz zawsze na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i wydarzeniami.

Jak ubiegać się o pomoc finansową z Diakonie Katastrophenhilfe?

Aby ubiegać się o pomoc finansową, należy wykonać następujące kroki:

 1. Umówić się na spotkanie w najbliższym ośrodku. W tym celu należy kliknąć na przycisk Umów się na wizytę.
 2. Przyjdź do ośrodka w wyznaczonym dniu i godzinie, aby zweryfikować swoje dane. Podejdź do tego kroku jak najbardziej odpowiedzialnie, ponieważ ze względu na dużą liczbę chętnych, ponowne umówienie się na spotkanie może nie być możliwe.
 3. W centrum będziesz musiał uzyskać specjalny kod kontrolny. W tym celu będziesz musiał przedstawić swój dokument tożsamości.
 4. Dzięki temu kodowi będziesz mógł śledzić status swojego wniosku i złożyć wniosek online za pomocą przycisku Rozpocznij aplikację.

Podczas umawiania się na spotkanie należy podać następujące informacje:

 • Imię i nazwisko głównego członka rodziny;
 • Polski numer telefonu z kodem kraju;
 • Polski numer telefonu bez kodu kraju;
 • Data urodzenia głowy rodziny;
 • Czy twoja rodzina zamieszkuje w Polsce;
 • Czy Twoja rodzina otrzymała pomoc finansową od innych organizacji charytatywnych;
 • Czy wszyscy członkowie Twojej rodziny przybyli do Polski po 24 lutego 2022 roku.

Możesz zarejestrować się online na stronie https://www.sontse.org/. Jeśli masz niepełnosprawność lub stan zdrowia, który uniemożliwia Ci stawienie się na spotkanie w Centrum, zadzwoń pod numer 800 000 232.

Pamiętaj, że podczas spotkania będziesz musiał przedstawić dowód, że przyjechałeś do Polski z Ukrainy po 24 lutego 2022 roku. Powinien to być dokument tożsamości ze stemplem przekroczenia granicy. Każdy członek rodziny musi być obecny osobiście podczas wizyty w Ośrodku.

Zobacz też: Ukraińcy w Polsce mogą otrzymać pomoc finansową na wynajem mieszkania

Osoby, które zostaną zakwalifikowane do otrzymania pomocy z Diakonie Katastrophenhilfe otrzymają 710 zł na głowę rodziny i 610 zł na każdego kolejnego członka rodziny. Pomoc finansowa będzie wypłacana przez trzy miesiące.

Uwaga! Redakcja portalu https://www.ukrainianinpoland.pl/ nie zajmuje się pomocą finansową i nie decyduje, kto otrzyma pomoc finansową. Prosimy nie przesyłać nam swoich danych osobowych.

Jaki jest cel pomocy finansowej ze strony Diakonie Katastrophenhilfe?

Diakonie Katastrophenhilfe to niemiecka organizacja humanitarna założona w 1954 roku. Od wielu lat pomaga osobom, które padły ofiarą wojny, klęsk żywiołowych lub znalazły się w trudnych sytuacjach. Aby wesprzeć Ukraińców, którzy przybyli do Polski uciekając przed wojną, Diakonie Katastrophenhife wprowadziła program pomocy finansowej.

Głównym celem pomocy finansowej jest zmniejszenie bezradności uchodźców, którzy przybyli z Ukrainy do Polski w związku z wybuchem agresji rosyjskiej. Pierwszy etap pomocy finansowej został zakończony w styczniu 2023 roku. Dzięki Diakonie Katastrophenhilfe pomoc otrzymało 7287 rodzin uchodźców. Planuje się, że podczas drugiego etapu, który rozpocznie się 23 marca 2023 roku, pomoc otrzyma kolejne 2500 rodzin.

Tetiana Sharapova

Kreatywność jest sensem życia Tetiany. Pisze wiersze, scenariusze i artykuły. Robi zdjęcia. Potrafi znaleźć wspólny język z ludźmi. Z wzajemnością uwielbia zwierzęta, zwłaszcza koty i psy. Miłośniczka książek, komiksów oraz gier komputerowych.

podziel się
Polecane
Najnowsze
Popularne

4 odpowiedzi na “Diakonie Katastrophenhilfe po raz kolejny udziela pomocy finansowej Ukraińcom”

 1. Ірина pisze:

  Неможу вибрати годину на зустріч, не вибирає

  • Tetiana Sharapova pisze:

   Доброго дня. Не можемо вам допомогти у цьому, оскільки не ми не організація Diakonie. Можливо, сайт перенавантажений.

 2. Vasylyna Lushchyk pisze:

  Я вагітна і хочу отримати цю допомогу.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *