Pomoc finansowa Diakonie Katastrophenhilfe dla Ukraińców: nowa informacja

Komentarze 4
Оsoba przetrzymuje pieniądze z diakonii katastrofahilfe-PL Source: Vista Create

Organizacja Diakonie Katastrophenhilfe od dawna pomaga ukraińskim uchodźcom, zapewniając im pomoc finansową. Wiosną 2023 r. Diakonie Katastrophenhilfe wysłała karty bankowe do osób, które zostały wybrane do udziału w programie i od tego czasu nie przyjmuje nowych wniosków o pomoc. Wkrótce jednak będzie można zarejestrować się po jednorazowy zasiłek zimowy. 

W jaki sposób Diakonie Katastrophenhilfe wybiera uczestników programu pomocy finansowej?

Z reguły istnieje ogromne zapotrzebowanie na pomoc finansową ze strony Diakonie Katastrophenhilfe. Dlatego wypełnienie formularza zgłoszeniowego nie gwarantuje uczestnictwa. Po zamknięciu formularza zgłoszeniowego rozpoczyna się etap rozpatrywania wniosku. Podczas tego procesu program automatycznie ocenia sytuację życiową i ekonomiczną wnioskodawców oraz bierze pod uwagę wszystkie dane podane w formularzu zgłoszeniowym. Następujące punkty są również oceniane podczas procesu przetwarzania wniosku:

 • Stan zdrowia wnioskodawcy i członków jego rodziny.
 • Wiek wnioskodawcy.
 • Niepełnosprawność wnioskodawcy lub członków jego rodziny.
 • Ciąża.
 • Wielkość rodziny wnioskodawcy i obecność dzieci.

Dlatego, aby zwiększyć swoje szanse na otrzymanie pomocy finansowej od Diakonie Katastrophenhilfe, należy przesłać wszystkie dokumenty potwierdzające swoją podatność na zagrożenia i podać wszystkie te dane w formularzu zgłoszeniowym. Wszystkie dane w formularzu zgłoszeniowym są porównywane z innymi zgłoszeniami i podejmowana jest decyzja, kto otrzyma pomoc finansową.

Pomoc zimowa od Diakonie Katastrophenhilfe – kto może się ubiegać?

Tylko beneficjenci programu, tj. osoby, które już otrzymały tę pomoc finansową, mogą zarejestrować się w celu uzyskania pomocy zimowej od Diakonie Katastrophenhilfe. Proces rejestracji nie jest jednak obecnie możliwy. Potencjalni uczestnicy programu pomocy finansowej otrzymają najpierw wiadomość SMS z zaproszeniem do wypełnienia kwestionariusza, a następnie będą mieli możliwość złożenia wniosku.

Osoby kwalifikujące się do pomocy finansowej obejmują ci, którzy spełniają wszystkie trzy kryteria:

 • Uchodźcy z Ukrainy, którzy przybyli do Polski od 24 lutego 2022 r. i otrzymali ochronę czasową w kraju.
 • Osoby, które nigdy nie otrzymały pomocy finansowej od innych organizacji charytatywnych.
 • Osoby, które znajdują się w trudnej sytuacji ekonomicznej i nie mają dostępu do regularnych dochodów wystarczających na pokrycie minimalnych wydatków gospodarstwa domowego.

Zobacz też: Ukraińcy w Polsce mogą otrzymać pomoc finansową na wynajem mieszkania

Ponadto organizatorzy pomocy finansowej proszą o zwrócenie uwagi na następujące kwestie:

 • Wypełnienie kwestionariusza nie gwarantuje uczestnictwa.
 • Liczba gospodarstw domowych kwalifikujących się do udziału jest ograniczona do nie więcej niż tysiąca.
 • Pomoc finansowa udzielana jest jednorazowo. Wynosi ona 1000 zł na członka rodziny, ale nie więcej niż 3 tys. zł na rodzinę.

Jak podaje strona internetowa pomocy finansowej, osoby zakwalifikowane do udziału w programie otrzymają pieniądze pod koniec października. Jest więc całkiem możliwe, że zaproszenia do wypełnienia wniosku zostaną wysłane już wkrótce.

Jak długo muszę czekać, aby dowiedzieć się, czy mój wniosek o pomoc finansową z Diakonie Katastrophenhilfe został zatwierdzony?

Zazwyczaj proces rozpatrywania wniosku trwa około miesiąca. Każdy zostanie powiadomiony o wyniku wniosku osobiście za pośrednictwem wiadomości SMS lub e-mail. Tak więc każdy, kto wypełnił formularz zgłoszeniowy, w każdym przypadku pozna decyzję w sprawie swojego wniosku. Ponadto można samodzielnie sprawdzić status swojej aplikacji. Aby to zrobić, należy zalogować się do profilu utworzonego podczas procesu rejestracji.

Od decyzji nie można się odwołać. Jeśli jednak masz jakiekolwiek skargi w momencie składania wniosku lub inne pytania dotyczące pomocy finansowej, możesz skontaktować się z organizatorami na jeden z poniższych sposobów:

Telefony przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godzinach 8-17. Z konsultantami można rozmawiać w języku polskim lub ukraińskim. Koszt połączenia zależy od posiadanego planu taryfowego. Najkrótszy czas oczekiwania na odpowiedź to dwa tygodnie.

W jaki sposób Diakonie Katastrophenhilfe udzielała pomocy finansowej w przeszłości?

Organizacja Diakonie Katastrophenhilfe zaczęła udzielać pomocy uchodźcom z Ukrainy w 2022 roku. Aby otrzymać pomoc od tej organizacji, należało potwierdzić pobyt na Ukrainie od początku 2022 r., przedstawić dokumenty potwierdzające legalny pobyt w Polsce i, co najważniejsze, nie otrzymać wcześniej pomocy finansowej od innych organizacji charytatywnych. Pomoc finansowa została rozdzielona w następujący sposób:

 1. 710 zł miesięcznie na osobę w gospodarstwie domowym.
 2. 610 zł miesięcznie na każdego członka rodziny.

Zapraszamy do dołączenia do naszego kanału Telegram, naszej strony na Facebook а oraz naszej strony na Instagram, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i wydarzeniami.

Podobnie jak w przypadku innych organizacji charytatywnych, pomoc była udzielana przez trzy miesiące. Na początku 2023 r. ta pomoc finansowa nadal obowiązywała, ale przyznano ją ograniczonej liczbie uchodźców z Ukrainy. Ostatnie wnioski o trzymiesięczną pomoc finansową zostały wstrzymane w marcu. Pod koniec maja Diakonie Katastrophenhilfe zakończyła wysyłanie kart bankowych do osób, które zostały wybrane do otrzymania pomocy finansowej.

Jaki jest cel pomocy finansowej ze strony Diakonie Katastrophenhilfe?

Diakonie Katastrophenhilfe to niemiecka organizacja humanitarna założona w 1954 roku. Od wielu lat pomaga osobom, które padły ofiarą wojny, klęsk żywiołowych lub znalazły się w trudnych sytuacjach. Aby wesprzeć Ukraińców, którzy przybyli do Polski uciekając przed wojną, Diakonie Katastrophenhife wprowadziła program pomocy finansowej.

Głównym celem pomocy finansowej jest zmniejszenie bezradności uchodźców, którzy przybyli z Ukrainy do Polski w związku z wybuchem agresji rosyjskiej. Pierwszy etap pomocy finansowej został zakończony w styczniu 2023 roku. Dzięki Diakonie Katastrophenhilfe pomoc otrzymało 7287 rodzin uchodźców.

Komentarze 4
Polecane
Najnowsze
Popularne

4 odpowiedzi na “Pomoc finansowa Diakonie Katastrophenhilfe dla Ukraińców: nowa informacja”

 1. Ірина pisze:

  Неможу вибрати годину на зустріч, не вибирає

  • Tetiana Sharapova pisze:

   Доброго дня. Не можемо вам допомогти у цьому, оскільки не ми не організація Diakonie. Можливо, сайт перенавантажений.

 2. Vasylyna Lushchyk pisze:

  Я вагітна і хочу отримати цю допомогу.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *