Top 7 największych galerii handlowych w Warszawie

Tetiana Sharapova
Warszawa, Zakupy | 18 lutego 2023
Komentarze 0
Para na zakupach w jednym z centrów handlowych w Warszawie Source: Vista Create

Każdy mieszkaniec Warszawy prędzej czy później zadaje sobie pytanie: gdzie może nie tylko dobrze się bawić, ale i coś sobie kupić? Odpowiedzią jest centrum handlowe.

Z reguły wybieramy się właśnie do centrum handlowego, gdy planujemy większe zakupy. W takich miejscach znajdziemy liczne sklepy, więc możemy kupić wszystko naraz. Co więcej, jest to także okazja do dobrej zabawy. Zebraliśmy 7 najlepszych głównych centrów handlowych w Warszawie, w których można nie tylko kupić rzeczy, ale także miło spędzić czas.

Centrum handlowe Fort Wola

Godziny otwarcia: codziennie.

Godziny otwarcia: od 9 do 21, w niedziele od 10 do 21.

Adres: Połczyńska 4

16 lutego 2023 roku po długiej przerwie ponownie otwarto centrum handlowe Fort Wola. Zostało ono zamknięte na czas remontu jeszcze w 2017 roku. Lokal stał więc pusty przez 6 lat.

Centrum handlowe oferuje 72 sklepy, takie jak Sinsay, Cropp, Hebe, Rossman i inne. Dodatkowo odwiedzający centrum handlowe mogą się posilić, gdyż jest tam food court oraz zostawić dzieci w strefie rozrywki. A jeśli trzeba gdzieś zostawić samochód, to centrum handlowe ma prawie 900 miejsc parkingowych na parkingach zewnętrznych i wewnętrznych.

Największą powierzchnię zajmuje sklep Kaufland. Jego powierzchnia wynosi 5,2 metrów kwadratowych. Drugim co do wielkości sklepem jest HalfPrice, którego powierzchnia wynosi 2,2 metra kwadratowego. Trzecim co do wielkości jest sklep CCC o powierzchni 642 metrów kwadratowych.

Zapraszamy na nasz Telegram pod adres https://t.me/ukrainianinpolandpl oraz na fanpage na Facebooku https://www.facebook.com/ukrainianinpolandpl. Zespół naszego portalu codziennie wybiera dla Was najlepsze wiadomości i najistotniejsze wskazówki.

Złote tarasy – w sercu Warszawy

Dni robocze: codziennie.

Godziny otwarcia: od poniedziałku do soboty od 9 do 22, w niedzielę od 9 do 21.

Centrum handlowe „Złote Tarasy” znajduje się naprzeciwko dworca kolejowego Warszawa Centralna. I właśnie dlatego zawsze jest tu dużo ludzi. Znajdziemy tu ponad 200 sklepów na każdy gust, począwszy od ubrań, kosmetyków, książek, aż do artykułów spożywczych.

W sklepach Złotych Tarasów znajdziemy produkty z różnych półek cenowych. Są tu butiki z designerskimi ubraniami dla bogatych i sklepy dla tych, których nie stać na bardzo drogie ubrania.

Jest tu także mnóstwo kawiarni i restauracji. Jeżeli potrzebujemy coś wypić i przekąsić, to z pewnością znajdziemy coś, co przypadnie nam do gustu. Jeżeli natomiast lubimy filmy, to możemy również skorzystać z seansów prezentowanych przez „Multikino”. Jest ono otwarte codziennie od 9:00 do ostatniego seansu.

www: https://zlotetarasy.pl/

Lokalizacja: Złota 59, 00-120 Warszawa

Centrum handlowo-rozrywkowe Blue City

Dni robocze: codziennie.

Godziny otwarcia: od poniedziałku do soboty od 10 do 22, w niedzielę od 10 do 20.

Podobnie jak Złote Tarasy, Blue City znajduje się w pobliżu dworca kolejowego. Można do niego dotrzeć pieszo z Warszawy Zachodniej. Blue City posiada ponad 200 sklepów sprzedających ubrania w różnych przedziałach cenowych.

W Blue City można spędzić miło czas, zrobić zakupy, kupić ubrania, pójść do kawiarni, a nawet obejrzeć film po ukraińsku. Znajdziecie tu również kino Helios, które jako pierwsze w Polsce dubbingowało filmy ukraińskie. W repertuarze kina znajduje się wiele światowych premier.

www: https://bluecity.pl/

Lokalizacja: al. Jerozolimskie 179, 02-222 Warszawa

Centrum Westfield Mokotów – Galeria Mokotów

Dni robocze: codziennie.

Godziny otwarcia: od poniedziałku do soboty od 10 do 22, w niedzielę od 10 do 21.

Galeria Mokotów nie może pochwalić się centralną lokalizacją. Jest to jednak popularne centrum handlowe. Ponad 200 sklepów przyczynia się do zwiększenia ruchu.

W przeciwieństwie do wielu innych miejsc Galeria Mokotów posiada nie tylko ubrania i buty, ale także wiele rzeczy do domu. Ponadto, jeśli potrzebujesz zaopatrzyć się w technologię, to znajdziesz odpowiedni sklep. Jest tam supermarket RTV Euro AGD, w którym znajdziesz duży wybór towarów. A są tu też małe sklepy technologiczne. Jest tam nawet sklep ze sprzętem fotograficznym.

„Galeria Mokotów” jest otwarta do 22, ale niektóre sklepy zamykają się wcześniej. Najlepiej więc sprawdzić godziny otwarcia konkretnego sklepu.

www: https://www.galeriamokotow.pl/

Lokalizacja: Wołoska 12, 02-675 Warszawa

Centrum handlowe Atrium Reduta na Ochocie

Dni robocze: codziennie.

Godziny otwarcia: od poniedziałku do soboty od 10 do 21, w niedzielę od 10 do 20.

Atrium Reduta to jedno z pierwszych centrów handlowych otwartych w Polsce. Znajduje się naprzeciwko Blue City, ale jest znacznie mniejsze.

Atrium nie ma takiego wyboru jak duże centra handlowe, ale każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Dostępne tu sklepy cieszą się popularnością wśród kupujących.

Zobacz też: Bezpłatne dni na zwiedzanie muzeów w Warszawie w 2023 roku

Są tu sklepy obuwnicze, odzieżowe, księgarnie, apteki, kina i kawiarnie. Na terenie obiektu znajduje się również strefa rozrywki dla dzieci. W Atrium Reduta mieści się także punkt szczepień, więc jeśli chcesz się zabezpieczyć przed covidem, możesz zrobić to na miejscu.

www: https://atrium-reduta.pl/

Lokalizacja: al. Jerozolimskie 148, 02-326 Warszawa

Największe centrum handlowe Arkadia w Warszawie

Dni robocze: codziennie.

Godziny otwarcia: od poniedziałku do soboty od 10 do 22, w niedzielę od 10 do 21.

Arkadia to największe centrum handlowe w Polsce. Każdego roku obsługuje ponad 20 milionów klientów. Do popularności Arkadii przyczynia się jej doskonała lokalizacja i szeroki wybór sklepów.

Znajdziesz tu kino, park rozrywki dla dzieci, kawiarnie i mnóstwo sklepów. Można też kupić przecenione artykuły spożywcze w supermarkecie Carrefour. Głównym elementem centrum handlowego jest browar Bierhalle.

Arkadia posiada również duży i bezpłatny parking dla gości, więc jeśli masz samochód, nie musisz się martwić, że nie znajdziesz miejsca, gdzie go zostawić.

www: https://pl.westfield.com/arkadia

Lokalizacja: al. Jana Pawła II 82, 00-175 Warszawa

Wielkopowierzchniowe centrum handlowe Galeria Młociny

Dni robocze: od poniedziałku do soboty.

Godziny otwarcia: od 10 do 22.

Z kolei Galeria Młociny to nowe centrum handlowe. Otwarto je w 2019 roku po trzech latach budowy. Galeria Młociny posiada nie tylko sklepy i kawiarnie, ale nawet własny ogród na dachu.

Galeria Młociny nie nadaje się dla osób, które lubią odwiedzać tego typu miejsca w niedziele. Niestety, centrum handlowe jest w tym dniu zamknięte. Istnieje jednak możliwość zrobienia zakupów w sobotę. Do dyspozycji zwiedzających jest około 200 sklepów o różnym poziomie cen.

www: https://galeriamlociny.pl/

Lokalizacja: Zgrupowania AK „Kampinos” 15, 01-943 Warszawa

Komentarze 0
Polecane
Najnowsze
Popularne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *