W Polsce pojawiło się radio dla Ukraińców

Irina Turaieva
Polska | 6 czerwca 2022
Komentarze 0
Ukraińskie radio w Polsce

Dla Ukraińców mieszkających w Polsce bardzo ważne jest, aby mogli słuchać wiadomości z kraju w swoim ojczystym języku. Dlatego też Polskie Radio wydzieliło kanał dla dziennikarzy ukraińskiego radia UKR1. Na jego częstotliwościach Ukraińcy będą mogli słuchać audycji z sekcji ukraińskiej za granicą.

Jakie programy emituje ukraińskie radio?

Radio emituje swoje programy przez 24 godziny. Możemy w nim usłyszeć najświeższe informacje o sytuacji na Ukrainie, o sytuacji na froncie i na terenach okupowanych. To jednak nie wszystko. Są również audycje poświęcone ważnym informacjom dotyczącym pobytu Ukraińców w Polsce. Poruszane są między innymi tematy, gdzie można ubiegać się o pomoc oraz jak załatwić wszelkie urzędowe formalności. Ponadto w każdy czwartek o godzinie 20:05 emitowane są lekcje języka polskiego dedykowane przede wszystkim dzieciom z Ukrainy.

Na jakich częstotliwościach możemy słuchać audycji?

Radio jest dostępne od początku maja dla Ukraińców mieszkających w Warszawie na częstotliwości 100,6 FM. W Przemyślu radio to jest dostępne od 27 maja na 98,6 FM, a od 30 maja w Hrubieszowie na 93,3 MHz.

Radia można słuchać z dowolnego miejsca w telefonie za pomocą aplikacji mobilnej:

dla systemu Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.polskieradio.mobile&hl=pl&gl=US

dla App Store: https://apps.apple.com/us/app/polskie-radio/id1505314962

Komentarze 0
Popularne
Polecane
Najnowsze

Możliwość komentowania została wyłączona.