Aktualny ranking najtańszych sklepów w Polsce: gdzie i na czym mogą zaoszczędzić Ukraińcy?

Tetiana Sharapova
Polska, Zakupy | 26 sierpnia 2023
Komentarze 0
Dziewczyna w najtańszym sklepie odzieżowym w Polsce Source: Vista Create

Według Głównego Urzędu Statystycznego inflacja zasadnicza w Polsce wyniosła 10,8% w lipcu 2023 r., a ceny nadal rosną. Odczuwają to wszyscy mieszkańcy Polski, a w szczególności uchodźcy z Ukrainy, którzy zazwyczaj dysponują bardzo ograniczonym budżetem. Niestety, proces samoorganizacji i dostosowania się do nowej rzeczywistości nie jest łatwy. Nic więc dziwnego, że wszyscy szukają sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy. Aby to nieco ułatwić, publikujemy listę najtańszych supermarketów i sklepów w Polsce.

Najtańsze supermarkety w Polsce

  1. Auchan – sieć hipermarketów Auchan bezapelacyjnie przoduje w rankingu najtańszych firm, a francuska marka pozostaje nieskazitelnym liderem opłacalności w Polsce. Co ważne, Auchan nadal wspiera współpracę z Rosją. Pełną listę sklepów, które nie opuściły rosyjskiego rynku można zobaczyć pod tym linkiem.
  2. Lidl to niemiecka sieć supermarketów znana na całym świecie. Warto zauważyć, że sieć ta oferuje wiele interesujących produktów marki własnej, których nie można znaleźć w innych sklepach.
  3. Aldi to niemiecki dyskont detaliczny z ponad 4000 sklepów w 10 krajach. Specjalizuje się w dostarczaniu niedrogich artykułów spożywczych i innych produktów.
  4. Biedronka to największa i najpopularniejsza sieć supermarketów w Polsce, wyróżniająca się charakterystycznym logo. Sieć posiada ponad 3 100 placówek w kraju.
  5. Kaufland to kolejna niemiecka sieć supermarketów. Ma około 230 sklepów w Polsce. Posiadają darmową dostawę, mnóstwo promocji oraz indywidualnych kodów rabatowych.
  6. Carrefour to francuska sieć supermarketów posiadająca około 900 placówek w Polsce. Duże supermarkety wykazują niewielką przewagę kosztową, jeśli chodzi o zakupy spożywcze. Istnieją również sklepy Carrefour Express na osiedlach mieszkaniowych, ale są one droższe.
  7. Dino, Netto, E.Leclerc, Stokrotka to tylko niektóre z supermarketów obecnych również na ulicach Polski. Oferują one znacznie skromniejszy asortyment produktów w porównaniu z dużymi hipermarketami wymienionymi powyżej.
  8. SPAR to sieć sklepów detalicznych, która zrzesza różnych handlowców pod swoją nazwą i zapewnia im najkorzystniejsze warunki dostaw towarów od dostawców.
  9. Lewiatan jest polską siecią sklepów franczyzowych z około 3.200 punktami sprzedaży zlokalizowanymi w całej Polsce.
  10. Żabka to znana sieć, która jest dostępna praktycznie wszędzie. Nadaje się na szybką przekąskę lub zakup drobnych przedmiotów. To świetna opcja, jeśli chcesz uzupełnić zapasy w lodówce na niedzielę, ponieważ Żabki są otwarte w ten dzień tygodnia.

Według najnowszych danych www.dlahandlu.pl

Top 4 najtańszych supermarketów

Screen: www.dlahandlu.pl

 1. Auchan;
 2. Lidl;
 3. Aldi;
 4. Biedronka.

Średni przedział cenowy

Screen: www.dlahandlu.pl

 1. Kaufland;
 2. Carrefour;
 3. Netto;
 4. Dino.

Najdroższe sklepy

Screen: www.dlahandlu.pl

 1. Stokrotka;
 2. SPAR;
 3. Lewiatan;
 4. Zabka.

Sklepy z artykułami non food

Jeżeli chodzi o sklepy z artykułami nieżywnościowymi, tutaj też można wyróżnić kilka sieciówek, w których ceny są zdecydowanie niższe.

 • Action – sklep, w którym nabyć można chemię gospodarczą, kosmetyki, artykuły dla dzieci, zabawki, rzeczy do domu, a także bieliznę czy ubrania. Wszystko w przystępnych cenach.
 • PEPCO – popularna sieć sklepów z artykułami do mieszkania, a także tanimi ubraniami dla dzieci, młodzieży, dorosłych oraz obuwiem i bielizną.

Zobacz też: Pomoc finansowa od The $1K Project

 • SinSay – sieć sklepów mieszcząca się w większości galerii handlowych. W okazyjnych cenach można nabyć tutaj ubrania damskie, męskie oraz dziecięce, obuwie, a także przybory i gadżety do domu.
 • DEALZ – popularna sieć, gdzie nabyć można duże ilości słodyczy, chemii gospodarczej, kosmetyków czy karmy dla zwierząt.
 • TEDI – sieć, która posiada ponad 2000 punktów w całej Polsce. Znajdziemy tutaj zarówno przedmioty dla domu, poprzez zabawki, kosmetyki, artykuły biurowe.

Tanie sklepy odzieżowe w Polsce

Jeśli chodzi o sklepy odzieżowe, to w Polsce można znaleźć następujące tanie sklepy:

 • Tania odzież – polski sklep z używaną odzieżą, w którym często można znaleźć nowe ubrania. Najczęściej rzeczy sprowadzane są z Anglii lub Niemiec. W niektóre dni sklep może zaoferować bardzo tanie ceny, niezależnie od tego, jak ciężka jest dana rzecz. W niektóre dni można nawet kupić rzeczy już za 1 zł.
 • KiK – tutaj można znaleźć ubrania męskie, damskie i dziecięce w bardzo fajnych cenach. Czasami w sklepie są przeceny, więc można kupić jeszcze taniej.
 • Takko – w tym sklepie można znaleźć wiele ubrań męskich i damskich. Dodatkowo w sklepie często są rabaty, więc można kupić całkiem korzystnie.
 • Cropp – ten sklep ma nieco wyższe ceny niż powyższe, ale można w nim znaleźć sporo zniżek. Większość przedmiotów skierowana jest do młodych ludzi. Jednak niektóre kategorie ubrań mogą odpowiadać każdemu.
 • Primark – wybór ubrań w tym sklepie jest nieco ograniczony, ale ceny są bardzo rozsądne. Asortyment jest stale aktualizowany, więc każdy może znaleźć ubrania, które mu się podobają.
 • Woolworth – niedawno wszedł na polski rynek. Obecnie jej sklepy można znaleźć w Warszawie, Poznaniu i Krakowie. Niemiecki detalista planuje jednak dalszy rozwój swojej działalności w Polsce. Sklep oferuje zabawki, odzież i bieliznę, naczynia, obuwie i artykuły gospodarstwa domowego. Ceny towarów w tym sklepie są dość niskie, co zapewnia, że przyciąga on klientów. Asortyment sklepu obejmuje średnio od 8 000 do 12 000 pozycji.

Ponadto czasami można kupić ubrania w supermarketach takich jak Biedronka, Lidl czy Carrefour.

Komentarze 0
Polecane
Najnowsze
Popularne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *