Platformy do kupna i sprzedaż towarów używanych w Polsce

Stefaniia Chuakova
Zakupy | 29 sierpnia 2022
Komentarze 0
Wiszące koszule zakupione na Polskich serwisach sprzedających rzeczy używane

Każdy, prędzej czy później, chce coś sprzedać. Każdy ma jakiś przedmiot, który nie ma już znaczenia, ale jest w dobrym stanie i mógłby się przydać innym. W dzisiejszym świecie istnieje wiele sposobów na sprzedaż swoich rzeczy. Dziś proponujemy Wam listę polskich portali, na których możecie to zrobić.

OLX – największy serwis ogłoszeniowy w Polsce

Najpopularniejszym wśród Ukraińców portalem do sprzedaży i kupna rzeczy używanych w Polsce jest OLX. Pewnie dlatego, że Ukraina też ma ten zasób i wszyscy znamy specyfikę i zasady jego działania. Tutaj można sprzedać i kupić dosłownie wszystko, od najmniejszych drobiazgów po oferty różnych usług. Jeśli wcześniej zainstalowałeś aplikację na swoim smartfonie, program sam podpowie Ci, abyś przełączył się na jego polską wersję. Możesz też pobrać aplikację z App Store lub Play Market albo korzystać z serwisu bezpośrednio w telefonie.

Aby zacząć sprzedawać lub kupować rzeczy na OLX, trzeba założyć konto osobiste. Można również otrzymać lub oddać rzeczy za darmo, korzystając z sekcji „Oddaj za darmo” w menu serwisu. Aby dokonać autoryzacji, oprogramowanie poprosi Cię o podanie numeru telefonu, adresu e-mail i kodu pocztowego.

Zalando Pre-owned – używana odzież

Wymień ubrania w idealnym stanie na kartę podarunkową korzystając z usługi Zalando Pre-owned.  Taką opcję oferuje platforma Zalando.
Jak dokonać wymiany:

 • Zarejestruj konto osobiste na platformie.
 • Wybierz opcję „Sell”.
 • Wybierz przedmioty, które chcesz sprzedać.
 • Wybierz metodę kredytowania wpływów. Można je otrzymać w formie karty podarunkowej, przekazać na rzecz Czerwonego Krzyża lub Fundacji WeForest.

Prześlij swoją ofertę. Następnie w ciągu 1-2 dni otrzymasz e-mail z listą zaakceptowanych przedmiotów i wstępną wyceną wartości.
Wyślij swoje przedmioty za darmo z utworzoną przez siebie etykietą za pośrednictwem ulubionej placówki DHL.
Pamiętaj, aby wysłać wszystkie przedmioty, które chcesz sprzedać w jednym pudełku, ponieważ etykieta wysyłkowa jest ważna tylko raz.
Dowiedz się więcej o ofercie od Zalando TUTAJ

Szafa – serwis dla miłośników mody i shoppingu

Szafa.pl to serwis, który pozwala kupować i sprzedawać rzeczy. Możesz umieścić swoje ogłoszenie za darmo. Podobnie jak w przypadku wszystkich innych platform, aby zacząć sprzedawać i kupować, trzeba założyć własne konto. Pamiętaj, że wysokiej jakości zdjęcia i opisy przyczynią się do udanej sprzedaży.

Vinted – portal do sprzedaży używanych ubrań

Vinted to popularna polska platforma kupna i sprzedaży. Kupowanie i sprzedawanie jest bardzo proste:

 • Pobierz za darmo aplikację Vinted na swój smartfon (Play Market i App Store) lub skorzystaj z przeglądarki internetowej.
 • Zrób zdjęcie przedmiotów, które chcesz sprzedać.
 • Krótko opisz i ustal cenę.
 • Kliknij „Dodaj”.

Otrzymasz wiadomość, gdy Twój przedmiot zostanie kupiony. Następnie należy pobrać (z wiadomości) naklejkę i nakleić ją na paczkę do wysyłki. Zanieś przesyłkę do punktu odbioru wskazanego na naklejce. Serwis będzie informował Cię na każdym etapie procesu. Kiedy klient otrzyma towar, wpływy ze sprzedaży zostaną automatycznie przesłane do Twojego portfela Vinted.
Vinted oferuje bezpieczny system transakcji, aby chronić Cię przed pozbawionymi skrupułów kupującymi i sprzedającymi.
Dowiedz się więcej lub zacznij sprzedawać i kupować już teraz, klikając TUTAJ.

Allegro – najstarszy i największy serwis ogłoszeniowy

Allegro to największy marketplace w Polsce, o którym pewnie już słyszeliście. Platforma ma około 27 milionów zarejestrowanych użytkowników i działa jako pośrednik między kupującym a sprzedającym. Sprzedaje wszystko od kawy i karmy dla zwierząt po antyki i nieruchomości.
Aby kupować i sprzedawać na Allegro należy zarejestrować dwa konta (jako kupujący i jako sprzedający)
Rejestrując się na platformie jako kupujący otrzymasz:

 • dostęp do szerokiego wyboru produktów i usług;
 • najatrakcyjniejsze ceny;
 • wygodne i bezpieczne metody płatności;
 • Gwarantowana ochrona Twoich praw jako konsumenta – Program Ochrony Kupujących

Aby móc sprzedawać swoje przedmioty na platformie musisz

 • do rejestracji;
 • aby podłączyć swoją kartę bankową;
 • umieścić swoje towary lub usługi na platformie.

Życzymy udanych zakupów i sprzedaży!

Komentarze 0
Polecane
Najnowsze
Popularne

Możliwość komentowania została wyłączona.