Jak znaleźć i kupić leki w Polsce online?

Irina Turaieva
Medycyna, Polska | 2 października 2022
Komentarze 0
cytryna i dużo leków w Рolsce-PL

W domu Ukraińcy są przyzwyczajeni do kupowania leków online, korzystając z usług szerokiej sieci różnych aptek internetowych i wygodnych agregatorów leków, takich jak tabletki.ua, z pomocą których można dosłownie w kilka kliknięć znaleźć najlepsze oferty i zarezerwować je po obniżonej cenie w najbliższych aptekach. A jak wygląda sytuacja w Polsce? 

W Polsce, podobnie jak w Ukrainie, istnieją szeroko rozpowszechnione sieci aptek internetowych, których oferty gromadzone są również na specjalnych serwisach. Wśród popularnych polskich stron do wyszukiwania i zamawiania niezbędnych leków są Kto.Malek, Gdzie po lek i Doz.

Wyszukiwarka produktów medycznych Kto.Malek

w tym analogi leków ukraińskich

Kto.Malek to prosta i intuicyjna wyszukiwarka, która pozwala szybko znaleźć i zarezerwować leki w najbliższej aptece. W katalogu serwisu znajdują się leki z 10289 aptek, wśród których sprawdzana jest dostępność leków zamówionych przez użytkownika, w tym analogi leków ukraińskich. Aby skorzystać ze strony, wystarczy wpisać swoją lokalizację i określić lek. Następnie otrzymasz pełną listę aptek w Twojej okolicy, które posiadają poszukiwany lek. Wystarczy więc wybrać najlepszą opcję i potwierdzić rezerwację. Po zatwierdzeniu go przez farmaceutę, można odebrać lek w aptece. Wyszukiwarka leków Kto.Malek.pl dostępna jest również jako aplikacja na smartfony z systemem Android i IOS.

Na platformie znajdziesz zarówno leki na receptę, jak i bez recepty. Więcej o interesujących Cię lekach możesz dowiedzieć się korzystając z infolinii medycznej w Polsce, o której informacje znajdziesz tutaj. Ponadto na stronie znajdują się zawsze aktualne listy leków refundowanych oraz leków 75+. Znajdziesz tam również adresy, numery telefonów i godziny otwarcia aptek w Twoim regionie, a także szczegółowe instrukcje dotyczące leków z opisem ich stosowania, przeciwwskazań i interakcji.

Zapraszamy do naszego kanału na Telegramie pod adresem https://t.me/ukrainianinpolandpl. Nasz zespół codziennie wybiera dla Was najlepsze wiadomości i najistotniejsze porady.

Agregator aptek Gdziepolek

Nie mniej popularnym agregatorem leków w Polsce jest Gdzie po lek. Serwis, podobnie jak poprzedni, pozwala na wyszukiwanie leków po nazwie lub na podstawie lokalizacji. Poszukiwanie leków odbywa się w tysiącach polskich aptek stacjonarnych i internetowych. Na mapie pojawią się apteki, w których dostępny jest wymagany lek. Na stronie będziesz mógł poznać wielkość opakowania, opis, cenę oraz dostępność poszukiwanego produktu w wybranych punktach sprzedaży. Tam też można dowiedzieć się o godzinach pracy apteki, czy jest otwarta teraz i czy pracuje całą dobę, a także zarezerwować telefonicznie wybrane produkty. W razie potrzeby można natychmiast zbudować na mapie trasę do apteki. Leki można zamówić zarówno z osobistym doborem, jak i z dostawą. Dowiedz się, jak korzystać z refundacji leków w Polsce tutaj!

Ponadto strona daje możliwość zadawania pytań farmaceucie, a także opcję szybkiego wyszukiwania leku poprzez zeskanowanie kodu kreskowego na jego opakowaniu. Należy zauważyć, że na stronie można wybrać język ukraiński, po czym przywita nas ekranu z napisem „Chwała Ukrainie!”.

Usługa wyszukiwania leków Doz

Doz to jeden z największych polskich zasobów, który zawiera oferty polskich aptek z całego kraju. Można tu uzyskać informacje o dostępności leków, a także aktualne informacje o promocjach i rabatach, które obowiązują w określonych sieciach aptek. Leki zamówione na Doz.pl dostarczane są bezpośrednio do wybranej przez użytkownika apteki, gdzie pacjent ma osobisty kontakt z farmaceutą, będąc tym samym pod kontrolą farmaceutyczną.

Portal posiada własną aplikację mobilną w wersji na smartfony z systemem Android oraz na iPhony, co znacznie ułatwia poszukiwanie potrzebnych towarów, ponieważ asortyment, z którym pracuje platforma, to ponad 20 tysięcy produktów. Aplikacja nie tylko zapewnia dostęp do pełnej oferty DOZ.pl, ale także pozwala użytkownikowi na stały kontakt z farmaceutami. A dzięki funkcji „Mobilna Apteczka” przypomina o czasie przyjmowania leków i informuje o bezpiecznym sposobie ich zażywania.

O czym należy pamiętać przy zakupie leków w Polsce?

Warto pamiętać, że w Polsce większość leków sprzedawana jest wyłącznie na receptę. Bez recepty można kupić bardzo ograniczoną liczbę medykamentów, przede wszystkim są to:

  • proste leki na przeziębienie
  • leki przeciwgorączkowe;
  • leki przeciwbólowe;
  • witaminy;
  • leki ziołowe i homeopatyczne;
  • biologicznie czynne i suplementy diety;
  • produkty kosmetyczne.

Zobacz też: Health4Ukraine ponownie przekazuje 500zł na leki dla Ukraińców

Czy mogę kupić leki na receptę online? Masz możliwość zarezerwowania leku, ale nie będziesz mógł zamówić dostawy takich leków kurierem lub pocztą. Nadal trzeba będzie odwiedzić aptekę stacjonarną i odebrać lek osobiście.

Komentarze 0
Polecane
Najnowsze
Popularne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *