Promocyjne bilety Autolux i innych przewoźników na Ukrainę

Komentarze 0
Prywatny przewoźnik Polsko-Ukraiński w busie Source: Vista Create

Zapraszamy do zapoznania się z warunkami promocyjnej sprzedaży biletów Autolux. Proponujemy również wybór sprawdzonych ukraińskich przewoźników drogowych, z których usług można korzystać przy przejazdach z Polski do Ukrainy i odwrotnie.

Przewoźnicy autobusowi z Polski do Ukrainy

Dziś miliony Ukraińców, którzy uciekli za granicę z powodu pełnowymiarowej agresji rosyjskiej, nadal przebywają z dala od swoich domów, pozostawiając za sobą nie tylko swój dobytek i rzeczy, ale także część swoich rodzin – głównie mężów, braci, synów i ojców, z którymi starają się od czasu do czasu widywać. Ponadto wielu obywateli Ukrainy nadal pracuje zdalnie dla firm, które pozostały na terytorium Ukrainy i mają biznesową potrzebę okresowego przekraczania granicy polsko-ukraińskiej. Dlatego często, mając życie podzielone na pół, Ukraińcy chcą (lub muszą) na jakiś czas wyjechać do Ukrainy.

W odpowiedzi na to zapotrzebowanie pojawiło się wielu przewoźników, którzy oferują swoje usługi przewozu osób – zarówno firmom, jak i osobom prywatnym. Warto zauważyć, że prywatni przewoźnicy, czyli małe firmy, które spontanicznie pojawiły się na fali popytu, nie zawsze mają wszystkie pozwolenia i zapewniają klientom odpowiedni komfort przewozu. Dlatego też, gdy tylko jest to możliwe, warto dać pierwszeństwo znanym firmom. Wcześniej rozpatrywaliśmy już głównych polskich przewoźników autobusowych, którzy obsługują połączenia do Ukrainy, dlatego teraz weźmiemy pod uwagę ukraińskie firmy autobusowe, które działają na rynku krajowym i międzynarodowym od kilku lat i sprawdziły się wśród pasażerów. Ponadto często organizują oni promocyjne wyprzedaże, podczas których można kupić bilety na wyjazdy na Ukrainę w znacznie niższych cenach.

Zapraszamy na nasz Telegram https://t.me/ukrainianinpolandpl, nasz fanpoage na facebooku https://www.facebook.com/ukrainianinpolandpl, a także do zaobserwowania nas na instagramie https://www.instagram.com/ukrainian_in_poland_pl. Dzięki temu będziesz zawsze na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i wydarzeniami.

Promocyjna sprzedaż biletów od Autoluxu

Autolux prowadzi wyprzedaż promocyjnych biletów na swoje połączenia międzynarodowe, oferując 50% zniżki na trasach do wybranych miejsc, w tym na podróże z Ukrainy na Łotwę, do Czech i Polski. W ramach promocji przewoźnik oferuje bilety za pół ceny do polskich miast od:

 • Kijów;
 • Odessa;
 • Lwów;
 • Kropywnycki;
 • Tarnopol;
 • Czerniowce;
 • Iwano-Frankiwsk.

Promocyjna cena biletu na przejazd autobusem Autolux z Iwano-Frankowska do Warszawy wynosi 475 UAH. Podróż z Czerniowce lub Tarnopola do stolicy Polski kosztuje 500 UAH. Podróż autobusem ze Lwowa do Wrocławia lub Warszawy będzie kosztować 560 UAH.

Do 15 marca można skorzystać ze zniżki na bilety na trasy międzynarodowe przewoźnika. Promocyjna cena biletu dotyczy rejsów obsługiwanych przez autobusy Autolux od 10 do 31 marca 2023 roku. Aby zarezerwować bilety w obniżonych cenach, należy skorzystać z linku.

Autolux

Autolux z siedzibą w Kijowie jest również jednym z wiodących przewoźników autobusowych w Ukrainie. Po uruchomieniu pierwszych połączeń autobusowych w 1997 roku, dziś firma obsługuje ponad 40 codziennych tras autobusowych – zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Obecnie Autolux oferuje przejazdy międzynarodowe z Polski do Ukrainy i z powrotem w następujących kierunkach:

 • Warszawa – Lwów, Kropywnycki, Iwano-Frankiwsk, Czerniowce, Kijów, Tarnopol, Odessa;
 • Wrocław – Lwów, Kijów, Odessa;
 • Kraków – Lwów, Kijów;
 • Poznań – Kropywnycki, Kijów;
 • Szczecin – Kijów.

Firma zapewnia wysoką jakość przewozów dzięki profesjonalizmowi kadry kierowców, a także dzięki wykorzystaniu wyjątkowo komfortowych autobusów Neoplan, Temsa, Man z ergonomicznymi fotelami, klimatyzacją i toaletami. Przewoźnik oferuje pasażerom trzy możliwe kategorie przewozu: VIP, Komfort +, Standard. Link do ważnego numeru licencji można znaleźć na stronie internetowej firmy.

Bilet na lot przewoźnika można kupić na stronie internetowej firmy lub w kasach biletowych Autoluxu. Należy pamiętać, że przewoźnik umożliwia wejście do autobusu bez wydrukowanego biletu, jeśli pasażer zna numer biletu i kod zabezpieczający, a także posiada dokument, który może potwierdzić tożsamość. Aby doprecyzować informacje związane z lotami, można skorzystać z komunikatorów na stronie Facebooka lub Instagrama. Firma Autolux proponuje swoim stałym klientom przystąpienie do programu lojalnościowego, w ramach którego za każdy zakupiony bilet pasażer może otrzymać do 15% jego kosztu – kwota ta zostanie zamieniona na specjalną walutę programu i będzie można ją wykorzystać na opłacenie części kolejnej podróży. Istnieje kilka poziomów zniżek, które zależą od ilości zakupionych biletów. Przewoźnik ostrzega o przypadkach oszustw z wykorzystaniem marki Autolux, dlatego zachęca do korzystania przy zakupie biletów wyłącznie z oficjalnych stron firmy.

East West Eurolines

Lwowska firma East West Eurolines sięga 1946 roku i obecnie jest nie tylko jedną z najstarszych, ale i jedną z największych firm w Ukrainie w dziedzinie pasażerskiego transportu drogowego. Firma zajmuje się krajowym i międzynarodowym pasażerskim transportem drogowym, obsługuje 127 linii autobusowych, z których 12 przekracza granicę z Ukrainą. Polskie trasy East West Eurolines są następujące:

 • z Warszawy do Iwano-Frankiwska, Lwowa;
 • z Wrocławia – do Iwano-Frankiwska, Kijowa, Lwowa;
 • z Gdańska – do Iwano-Frankiwska:
 • z Krakowa – do Lwowa, Kijowa;
 • z Łodzi – do Lwowa;
 • z Lublina – do Lwowa
 • z Lwowa – do Warszawy, Rzeszowa, Krakowa, Łodzi, Poznania, Gdańska, Lublina;
 • z Czerniowiec – do Wrocławia;
 • z Iwano-Frankiwska – do Wrocławia, Gdańska;
 • z Kijowa – do Wrocławia, Krakowa.

Flota firmy składa się z autobusów turystycznych znanych marek, które od dawna potwierdzają jakość swoich samochodów. Pasażerowie przewoźnika podróżują pojazdami Setra, Neoplan, Mercedes-Benz, Van Hool, EOS, Scania, Volvo itp. Ważne jest, aby firma nie tylko oferowała komfortowy transport przeznaczony do dalekich podróży, ale także posiadała wszystkie niezbędne dokumenty do świadczenia usług przewozu osób. Wysoki poziom usług przewoźnika potwierdza duża liczba nagród, a sama firma, która należy do polskiego zrzeszenia przewoźników drogowych Sindbad, uznawana jest za najlepszą w regionie.

Bilety przewoźnika można kupić na oficjalnej stronie online. Wydrukowany bilet elektroniczny daje takie same uprawnienia jak bilet kupiony w kasie. Istnieje również możliwość rezerwacji miejsca w autobusie pod numerem telefonu (+38) 098 815 4444 lub składając zamówienie poprzez chatbot eweuabot.

Modultrans

Firma Modultrans działa na rynku międzynarodowego transportu autobusowego od około pięciu lat. Dziś oferuje siatkę połączeń w całej Europie Zachodniej i Wschodniej, w tym w Polsce. Przewoźnik zapewnia następujące usługi w zakresie transportu drogowego:

 • Kołobrzeg – Kamieniec Podolski (przez Gdynię, Gdańsk, Toruń, Warszawę, Lublin, Lwów, Iwano-Frankowsk, Czerniowce);
 • Gdynia – Kamieniec Podolski (przez Gdańsk, Toruń, Warszawę, Lublin, Lwów, Iwano-Frankowsk, Czerniowce);
 • Piła – Poznań – Kamieniec-Podolski (przez Wrocław, Katowice, Kraków, Rzeszów, Lwów, Iwano-Frankowsk, Czerniowce);
 • Wrocław – Czerniowce (przez Katowice, Kraków, Rzeszów, Lwów, Iwano-Frankowsk);
 • Wrocław – Werchowyna (przez Opole, Katowice, Kraków, Rzeszów, Lwów, Iwano-Frankowsk);
 • Piła – Poznań – Werchowyna (przez Wrocław, Opole, Katowice, Kraków, Rzeszów, Lwów, Iwano-Frankowsk);
 • Słupsk – Gdynia – Werchowyna (przez Lublin, Gdańsk, Warszawę, Lwów, Iwano-Frankowsk).

Zobacz też: Ukraińcy będą mogli kupić samochód w Polsce w ramach uproszczonej procedury

Flota przewoźnika składa się z euroklasowych autobusów Neoplan, Mercedes-Benz, Van Hool i oferuje różne kategorie cenowe komfortu. Bilety na przejazdy autobusem Module Trans można kupić online na stronie internetowej firmy, a także w wielu oddziałach agencji zarówno w Polsce, jak i w Ukrainie. Jednocześnie niektóre kategorie obywateli Ukrainy mogą korzystać ze zniżek na międzynarodowe przejazdy autobusowe. Dzieci do lat 3 – 30%, dzieci od 4 do 12 lat – 20%, studenci (z legitymacją studencką) – 15%, grupy pasażerów (5 osób lub więcej) – 10%. Przewoźnik przypomina, że planując przejazd z polskich stacji należy pamiętać, że czas podróży w biletach Modultrans podawany jest bez uwzględnienia granicy. Dlatego w zależności od sytuacji na granicy można tam spędzić od 2 do 6 godzin.

Jeśli trasa któregoś z powyższych przewoźników Ci nie odpowiada, możesz spróbować znaleźć akceptowalną opcję na agregatorze przewoźników do krajów UE. Ale korzystając z takich ofert, należy być bardzo ostrożnym.

Komentarze 0
Polecane
Najnowsze
Popularne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *