5 popularnych ośrodków narciarskich w Polsce

Tetiana Sharapova
Polska | 7 stycznia 2023
Komentarze 0
Mężczyzna jeździ na snowboardzie w polskim ośrodku narciarskim. Pl Source: Vista Create

Narciarstwo to ulubiona rozrywka wielu Ukraińców. A jeśli obecnie mieszkasz w Polsce, nie jest to powód, aby rezygnować ze swojego hobby. Piszemy o pięciu polskich ośrodkach narciarskich, a także o tym, gdzie się znajdują i co oferują swoim klientom.

Ośrodek narciarski w Zakopanem

Zakopane to jeden z najbardziej znanych ośrodków narciarskich w Polsce. Przyciąga do Polski wielu Polaków i zagranicznych gości. Ponadto Zakopane jest doskonałym miejscem do obchodzenia świąt noworocznych. Miasto jest całkowicie otoczone górami, więc każdy będzie mógł znaleźć tor, który najlepiej odpowiada jego umiejętnościom.

Niektóre ośrodki narciarskie znajdują się w samym centrum miasta, więc nie trzeba jechać w góry, żeby pojeździć na nartach. W Zakopanem znajduje się łącznie 6 terenów narciarskich, położonych na wysokości od 800 do 2000 metrów. Wszystkie tory są dobrze przygotowane, a nawet oświetlone w ciemności.

Sezon narciarski rozpoczyna się w grudniu i trwa mniej więcej do połowy kwietnia. Nie musisz więc od razu jechać do Zakopanego. Możesz trochę poczekać, aż ucichnie świąteczny szum. Łącznie ośrodek oferuje 10 tras, które podzielone są kolorystycznie w zależności od stopnia trudności.

W szczycie sezonu ceny karnetów sięgają 165 zł za dzień. Ważne jest, aby kupić nowy bilet na każdą strefę. W okresie, gdy nie ma wielkiego szumu, ceny są nieco niższe. Pełna cena znajduje się pod linkiem. Jeśli nie chcesz kupować biletu dziennego, możesz zapłacić tylko za zjazd. Kosztuje od 5 zł.

Ośrodek narciarski w Szczyrku

Na południu Polski znajduje się niewielka miejscowość Szczyrk. Miasto położone jest wśród gór, więc prawie nigdy nie ma tu silnego wiatru. Dlatego jeśli chcesz jeździć na nartach w tym mieście, będziesz czuć się komfortowo.

Ten ośrodek nie jest tak duży jak Zakopane, ale mimo to znajdziesz tu zajęcia dla siebie. Cena dziennego abonamentu to 164-174 zł. Możesz zobaczyć pełną cenę na tej stronie.

Pomimo tego, że ośrodek może poszczycić się bezpiecznymi stokami, to właśnie tutaj znajduje się najniebezpieczniejszy stok narciarski w Polsce – Góra Skrzyczne. W Szczyrku mieszczą się  cztery tereny do jazdy na nartach, a łączna długość tras wynosi 40 kilometrów. Najdłuższa z nich ma 5 kilometrów długości.

Do miasta najlepiej wybrać się z Krakowa lub Katowic, które położone są najbliżej kurortu.

Ośrodek narciarski Zieleniec

Zieleniec to najwyżej położony ośrodek narciarski w Polsce. Nazywana jest także Polską Szwajcarią. Zieleniec położony jest w pobliżu popularnych polskich uzdrowisk – Kudowy Zdrój i Duszników Zdrój. Polacy najczęściej przyjeżdżają tu rodzinami, więc Zieleniec ma nawet reputację rodzinnego kurortu.

Zieleniec może pochwalić się różnorodnymi torami. Ośrodek jest odpowiedni zarówno dla tych, którzy nigdy nie jeździli na nartach, jak i dla tych, którzy są prawdziwymi profesjonalistami w tej branży. Do dyspozycji mamy tu 34 tory, których łączna długość wynosi 14,5 km. Większość z nich posiada wieczorne oświetlenie, więc nie można obawiać się zgubienia.

Narciarstwo górskie to element Zieleńca. W miasteczku działa 7 szkółek narciarskich, dodatkowo istnieje możliwość wynajęcia prywatnego instruktora. Więc nie martw się, jeśli nie wiesz, jak jeździć na nartach.

Możesz kupić karnet na godzinę lub dłużej. Ich ceny zaczynają się od 90 zł. Dodatkowo istnieje możliwość zakupu karnetu tygodniowego, którego cena to 700-830 zł. Więc jeśli planujesz zostać tu dłużej, radzimy kupić bilet tygodniowy. Pełną cenę można sprawdzić pod tym linkiem.

Ośrodek położony jest blisko granicy z Czechami, dlatego najlepiej wybrać się z Wrocławia lub innych przygranicznych miejscowości.

Zapraszamy na nasz Telegram pod adres https://t.me/ukrainianinpolandpl oraz na fanpage na Facebooku https://www.facebook.com/ukrainianinpolandpl. Zespół naszego portalu codziennie wybiera dla Was najlepsze wiadomości i najistotniejsze wskazówki.

Ośrodek narciarski na Czarnej Górze

Ośrodek Czarna Góra znajduje się niedaleko od Białki Tatrzańskiej. Ten punkt nie rozwija się tak dynamicznie jak inne polskie kurorty, ale zdecydowanie zasługuje na uwagę turystów. Ośrodek ten nie może pochwalić się ogromnym wyborem tras, jednak znajdziesz tu opcje o różnym stopniu trudności. Wszystkie tory są dobrze wyposażone i przygotowane na różne warunki pogodowe. Łączna długość torów wynosi 10 kilometrów.

Ośrodek stopniowo się rozwija i staje się coraz lepszy. Powstają tu nowe trasy narciarskie i pojawia się coraz więcej miejsc noclegowych. Tak więc, pomimo tego, że rozwój jest dość powolny, kurort staje się coraz bardziej atrakcyjny dla turystów.

Ceny karnetów zaczynają się od 75 zł. Wszystko zależy od szczytu sezonu. Jest to więc dobra opcja dla tych, którzy chcą pojeździć na nartach zjazdowych, ale nie stać ich na duże wydatki. Pełny cennik możesz sprawdzić na tej stronę.

Ośrodek narciarski w Białce Tatrzańskiej

Białka Tatrzańska to kolejny z najpopularniejszych kurortów w Polsce. Ośrodek znajduje się blisko Krakowa i Zakopanego, więc będziemy mieli alternatywę, jeśli Zakopane nie przypadnie nam do gustu.

Ośrodek ten może zaoferować dobrze przygotowane trasy o różnym stopniu trudności i jeden z najnowocześniejszych systemów naśnieżania. Białka Tatrzańska a to jeden z największych ośrodków narciarskich w Polsce, który sukcesywnie zwiększa liczbę i długość swoich tras.

Zobacz też: Warto zobaczyć - magiczny świat Ogrodów Światła w Warszawie i Krakowie!

Ośrodek posiada cztery trasy, a długość najdłuższej trasy wynosi 1400 metrów. Ceny abonamentów różnią się w zależności od okresu, na jaki są potrzebne. Za 4 godziny zapłacisz od 125 do 135 zł. Jeśli potrzebujesz biletu dziennego, zapłacisz za niego od 145 do 155 złotych. Jeśli potrzebujesz karnetu 2-dniowego, będziesz musiał zapłacić od 275 zł do 295 zł. A jeśli planujesz spędzić w ośrodku około tygodnia, za karnet 6-dniowy zapłacisz od 700 do 760 zł. Możesz zobaczyć cennik, który opisuje kryteria cen biletów, na tej stronie.

Komentarze 0
Popularne
Polecane
Najnowsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *