Gdzie spędzić Sylwestra w Polsce?

Tetiana Sharapova
Polska | 18 grudnia 2022
Komentarze 0
Wyjazd do gor w Zakopane. PL Author: Tetiana Sharapova

Nie wiesz jak świętować nowy rok? Zastanawiasz się, gdzie wyjechać, żeby nie spędzać go w mieście? W takim razie nasz wybór jest dla Ciebie. Zebraliśmy 5 najlepszych propozycji miejsc, w których można celebrować Nowy Rok w Polsce.

Wyjazd sylwestrowy do Zakopanego

Zakopane to jeden z najpopularniejszych polskich kurortów. To miasto nazywane jest zimową stolicą Polski. Bliskość gór otwiera wspaniałe widoki, które wprowadzają w sylwestrowy nastrój. Polacy najczęściej wybierają to miasto na świętowanie Nowego Roku i Świąt Bożego Narodzenia.

Ze względu na to, że miasto jest bardzo popularne w okresie Nowego Roku, ceny noclegów i wyżywienia mogą być tam bardzo wysokie. Generalnie ceny noclegów zaczynają się od 1000 zł. Jeśli szukasz tańszych opcji, najlepiej mieszkać poza miastem, ale blisko niego. Wtedy będziesz miał szansę znaleźć tańsze oferty.

Jeśli lubisz cieszyć się lokalną architekturą, radzimy odwiedzić następujące miejsca:

 • Krupówki to centralna ulica miasta. Tutaj zobaczysz wiele ciekawych sklepów, a nawet możesz kupić pamiątkę dla siebie. Zalecamy wcześniejszą wypłatę gotówki z bankomatu, ponieważ nie wszędzie można zapłacić kartą.
 • Narodowe Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej jest jednym z najstarszych kościołów w Polsce. Znajduje się około 3 km od centrum miasta. Możesz cieszyć się architekturą zewnętrzną, a także wejść do środka. To także jedna z największych świątyń w Polsce.
 • Muzeum Stylu Zakopiańskiego im. S. Witkiewicza – nie zapomnijcie też podziwiać pierwszego domu wybudowanego w stylu zakopiańskim. W muzeum zobaczysz unikatowe elementy wyposażenia wnętrz, których styl jest unikalny tylko dla mieszkańców tego miasta.

Więc nawet jeśli masz napięty budżet, na pewno znajdziesz rozrywkę dla siebie.

Sylwester w Puszczy Białowieskiej

Jeśli kochasz przyrodę, radzimy odwiedzić Puszczę Białowieską. To jeden z największych obszarów leśnych w Europie, który zachował się niemal w pierwotnej formie. Rosnące tu drzewa mają kilkaset lat, można tu też zobaczyć wyjątkowe zwierzęta. Rezerwat jest najstarszym parkiem narodowym w Polsce.

W Puszczy Białowieskiej można wynająć domek z widokiem na las. Ich wybór jest ogromny, więc będziecie mieli okazję przyjechać całą rodziną. Średnio ceny apartamentów zaczynają się od 100 zł za dobę, ale można znaleźć tańsze opcje. Wszystko zależy od odległości do rezerwatu.

Zapraszamy na nasz Telegram pod adres https://t.me/ukrainianinpolandpl oraz na fanpage na Facebooku https://www.facebook.com/ukrainianinpolandpl. Zespół naszego portalu codziennie wybiera dla Was najlepsze wiadomości i najistotniejsze wskazówki.

Wycieczka do wód termalnych w Polsce

Jeśli lubisz spędzać czas w SPA, radzimy wybrać się do polskich wód termalnych. Temperatura w basenach waha się od 26 do 34 stopni. W niektórych miejscach liczba ta może być nawet wyższa. Pośród możliwych opcji znajdują się:

 • Mszczonów. Ceny za korzystanie z basenów termalnych zaczynają się od 12 zł. Pełną cenę można zobaczyć pod linkiem. Ceny noclegów w hotelu zaczynają się od 200 zł za dobę.
 • Grudziądz. W tym mieście ceny za korzystanie z basenów termalnych zaczynają się już od 14 zł. Pełną cenę można zobaczyć pod tym linkiem. Cena noclegu również jest stosunkowo niska – od 185 zł za dobę w hotelach.
 • Ustroń. To jedno z najpopularniejszych polskich uzdrowisk z wodami termalnymi. Ceny noclegów zaczynają się od 200 zł w zależności od pakietu. Możesz zobaczyć pełną cenę na tej stronie.
 • Uniejów. Tutaj ceny są podzielone w zależności od tego, jaki konkretny teren rekreacyjny wybierzesz. Ale ceny za wszystkie usługi zaczynają się już od 15 zł. Pełną cenę można zobaczyć pod tym linkiem. Cena za nocleg zaczyna się od 100 zł.
 • Szaflary. Ta polska wieś zachwyci Cię także obecnością źródeł termalnych. Ceny za zwiedzanie kompleksu zaczynają się od 50 zł. Pełny cennik z rodzajami biletów można zobaczyć pod tym linkiem.

Zobacz też: Warto zobaczyć - magiczny świat Ogrodów Światła w Warszawie i Krakowie!

Zwiedzanie źródeł termalnych to nie tylko okazja do dobrej zabawy, ale także doskonała szansa na poprawę stanu zdrowia.

Obchody Nowego Roku w Bukowinie Tatrzańskiej

Opcja świętowania w tym mieście jest idealna dla tych, którzy nie lubią tłumów i wydatków. Jeśli więc wybierzesz wieś Bukowina Tatrzańska, będziesz mógł cieszyć się górską scenerią i jednocześnie unikniesz dużych skupisk ludzi. Znajduje się ona niedaleko Zakopanego, więc jeśli tylko zechcesz, masz możliwość, aby odwiedzić to miasto.

Do wioski można przyjechać samemu lub z całą rodziną. Górskie krajobrazy z pewnością nie pozostawią nikogo obojętnym. Ceny hoteli zaczynają się od 100 zł. Ponadto można spacerować po miejscowości i cieszyć się lokalną architekturę. Wśród ciekawych miejsc:

 • Dom Ludowy w Bukowinie Tatrzańskiej. Tutaj można nie tylko dowiedzieć się wielu faktów historycznych, ale nawet odwiedzić lokalny teatr. Od czasu do czasu odbywają się tam nawet różne karnawały. Bardzo interesujące.
 • Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to budowla drewniana, dość ciekawa pod względem architektonicznym. Ma bardzo bogatą historię, dlatego warto odwiedzić to miejsce.

Można też po prostu spacerować lokalnymi uliczkami, by poczuć atmosferę polskiej wsi.

Wyjazd sylwestrowy do Krakowa

Kraków to zdecydowanie miasto, które warto chociaż raz odwiedzić. Szczególnie w okresie świąt noworocznych. W końcu Krakowski Jarmark Noworoczny jest jednym z najpiękniejszych w Europie. Sam Kraków to miasto o bardzo ciekawym dziedzictwie historycznym.

Spacerując po Krakowie, warto odwiedzić następujące miejsca:

 • Zamek Królewski na Wawelu. Znajduje się w samym centrum miasta nad Wisłą. Jeśli się tam udasz, będziesz miał piękne widoki na Kraków.
 • Stare Miasto w Krakowie. Znajdziesz tu wiele pięknych budynków i sklepów, w których można kupić pamiątki.
 • Bazylikę Mariacką. Kościół ten jest wizytówką miasta, dlatego warto zajrzeć do środka, aby osobiście podziwiać piękno budowli.

Można też po prostu spacerować po mieście, bo jest bardzo piękne. Dzięki temu nie będziesz się nudzić podczas wycieczki do Krakowa.

Komentarze 0
Popularne
Polecane
Najnowsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *