Dzień Dziecka będzie obchodzony w Polsce

Tetiana Sharapova
31 maja 2023
Komentarze 0
Dzieci bawią się Source: Vista Create

1 czerwca w Polsce obchodzony będzie Dzień Dziecka. Podpowiadamy, w jakich miastach odbędą się obchody i jakie wydarzenia będą miały miejsce w Dniu Dziecka.

Dzień Dziecka w Polsce

Warto zaznaczyć, że Polska nie jest jedynym krajem obchodzącym to święto. 1 czerwca Dzień Dziecka obchodzony jest w ponad 70 krajach na całym świecie. W szczególności na Ukrainie.

Pomimo święta, 1 czerwca jest dniem roboczym. W związku z tym wszystkie instytucje i transport publiczny będą działać jak zwykle. Jednak w wielu polskich miastach odbędą się uroczystości z tej okazji.

PKP Intercity również umożliwi dzieciom bezpłatne podróżowanie swoimi pociągami w tym dniu.

Dzień Dziecka w Warszawie

Z okazji święta w stolicy odbędzie się wiele wydarzeń. Oto kilka najciekawszych wydarzeń:

  • Kosmiczne podróże w centrum handlowym. W dniach 1-4 czerwca, w godzinach 12:00-20:00, w Galerii Północnej. Wydarzenie przeznaczone jest dla dzieci w wieku od 3 do 18 lat, wstęp po wcześniejszej rejestracji.
  • Dzień Dziecka na Wolności. Wydarzenie odbędzie się 1 czerwca od godziny 15:00 w Letniej Scenie Progresji. Wstęp wolny.
  • Lot balonem na Ursynowie. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 3 czerwca, na Kopie Cwila w godzinach 15-21. Wstęp i lot balonem są bezpłatne.

Dzień Dziecka we Wrocławiu

We Wrocławiu również będzie można wziąć udział w imprezach z okazji święta. Wśród nich:

  • Festyn rodzinny na Sępolnie. Impreza odbędzie się 2 czerwca w godzinach od 16 do 20. Wstęp jest bezpłatny. W ramach obchodów będzie można wziąć udział w różnych warsztatach, pojeździć na przejażdżkach oraz skosztować lodów i waty cukrowej. Impreza odbędzie się w parku między ulicami Kosynierów i Partyzantów.
  • Festyn rodzinny na Przedmieściu Oławskim. Impreza odbędzie się 3 czerwca w godzinach od 12 do 18 na Żabiej Ścieżce 1. W ramach obchodów odbędzie się koncert, pokaz cyrkowy, grill i wiele innych atrakcji. Wstęp jest bezpłatny.

Dzień Dziecka w Krakowie

Kraków również przygotował ciekawy program z okazji Dnia Dziecka. Wśród wydarzeń, na które warto się wybrać:

  • Dzień Dziecka w Muzeum Etnograficznym. Wydarzenie to odbędzie się w dniach od 1 do 4 czerwca, wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Opłata za wstęp jest taka sama jak opłata za wstęp do muzeum.
  • Dzień Dziecka w Cafe NOWA Księgarnia. Wydarzenie odbędzie się 1 czerwca w godzinach 14-18. O godzinie 17:00 kawiarnię odwiedzi pisarka dla dzieci Agnieszka Siemczyszyn. Na spotkanie z pisarką wymagana jest rejestracja. W tym celu należy napisać na adres cafe@nowaksięgarnia.pl.
  • Dzień Dziecka z Pszczółką Mają. Impreza odbędzie się w Galerii Bronowice 3 czerwca w godzinach od 12 do 18. Podczas imprezy nie zabraknie różnych atrakcji, w tym gier planszowych, konkursów, a nawet pajęczego labiryntu.

Możesz również sprawdzić, czy w Twoim mieście zaplanowano obchody Dnia Dziecka. W tym celu należy odwiedzić jego stronę internetową.

Komentarze 0
Popularne
Polecane
Najnowsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *