50% zniżki na przesyłki i nowy dział cargo od Nova Poshta

7 marca 2023
kurier Nova Poshta polskiej przynosi dziewczynce paczkę z Рolski na Ukrainę-PL Source: Vista Create

Nova Poshta, popularny operator pocztowy na Ukrainie, kontynuuje rozbudowę sieci placówek w Polsce. Teraz operator pocztowy otworzył kolejny oddział towarowy. Oferuje on również wysyłanie paczek na Ukrainę ze znacznym rabatem. Dowiedz się więcej!

Promocje od Nova Poshta

Nova Poshta w Polsce prowadzi promocję oferującą 50% zniżki na każdą przesyłkę z Polski na Ukrainę. Oferta jest ważna do 10 marca włącznie. Aby wziąć udział w promocji, nie trzeba spełniać żadnych skomplikowanych warunków. Wystarczy przygotować paczkę na Ukrainę i ją zorganizować.

Również do 10 marca Nova Poshta na Ukrainie prowadzi promocję, w ramach której wszystkie przesyłki z Ukrainy do Polski można wysłać z 25% rabatem.

Drugie biuro towarowe Nova Poshta otwarte w Polsce

10 stycznia 2023 roku popularny ukraiński operator pocztowy Nova Poshta, który działa w Europie pod marką Nova Post, ogłosił otwarcie swojego pierwszego oddziału cargo w Polsce. Biuro Cargo 01/1 mieści się w Warszawie pod adresem: Jana Olbrachta 94. A niedawno Nova Post otworzyła swoje drugie biuro towarowe w Polsce. Mieści się ono w Głogowie Małopolskim przy ulicy Strefowej 5.

Jak podaje strona internetowa firmy, od teraz Ukraińcy mogą wysyłać do Ukrainy i odbierać w Polsce nie tylko dokumenty i małe paczki, ale także ciężkie przesyłki o wadze do 1000 kg, m.in.:

 • duże walizki z rzeczami osobistymi;
 • urządzenia wielkogabarytowe w opakowaniach fabrycznych.

Wraz z otwarciem oddziałów towarowych Nova Post w Polsce Ukraińcy mogą wysyłać do Ukrainy nawet największe nowe generatory, akumulatory, stacje ładowania bez cła i podatku, zlecając dostawę do wybranego biura cargo Nova Post w Ukrainie lub na adres odbiorcy. Biura towarowe Nova Poshta działają jest czynne codziennie od 8:00 do 20:00 od poniedziałku do piątku oraz od 9:00 do 18:00 w sobotę i niedzielę. Czas dostawy dla ładunków ponadgabarytowych jest taki sam jak dla zwykłych paczek − od 5 dni.

Adresy innych placówek Nova Post w Polsce

Dziś Nova Poshta ma już 17 oddziałów (nie licząc nowego cargo) i świadczy usługi pocztowe dla siedmiu miast w różnych regionach Polski. Nova Poshta oddziały w Polsce znajdują się pod następującymi adresami:

Nova Post w Warszawie

04/2 – Męcińska 18

01/3 – Kaliny Jędrusik 9

01/4 – gen. Józefa Zajączka 11

02/6 − Janka Muzykanta, 60

03/5 – Stefana Okrzei 18

Nova Post w Łodzi:

93/1 − Aleja Marszałka Edwarda Śmigłego-Rydza, 49

Lublin:

20/1 – Kameralna 1

20/2 − Tomasza Zana 39

Nova Post we Wrocławiu:

50/1 – Trzebnicka 50/1А

53/2 − Zwycięska 25

Nova Post w Gdańsku:

80/1 – Franciszka Rakoczego, 30/U7

80/2 − Gen. Augusta Emila Fieldorfa, 2

Nova Post w Poznaniu:

61/1 – Garbary 95

60/2 − Promienista 87

Nova Post w Rzeszowie

35/1 – aleja Józefa Piłsudskiego 34

Nova Post w Krakowie

30/1 – Kamienna 19В

30/2 – Lipska 4

Nova Post w Katowicach 

40/2 – Jana III Sobieskiego, 11

Wszystkie te oddziały Nova Poshta w Polsce przyjmują paczki do 30 kg, z wyjątkiem oddziału w Warszawie 01/4 (gen. Józefa Zajączka 11), gdzie pracują z paczkami o wadze do 50 kg. Jednocześnie wszystkie bez wyjątku oddziały pracują według jednego harmonogramu: od poniedziałku do piątku obsługują klientów w godzinach 8:00-20:00, w sobotę i niedzielę − 9:00-18:00. W punktach obsługi operatora można wysłać do domu i odebrać z Ukrainy paczkę z odzieżą osobistą, żywnością i sprzętem. Istnieje również możliwość wysłania generatorów, akumulatorów i stacji ładowania o wadze do 30 kg w opakowaniu fabrycznym na adres osobisty lub do dowolnego biura Nova Poshta na Ukrainie bez cła i podatku. Za usługi w urzędzie można zapłacić kartą, płatnością zbliżeniową lub gotówką.

Planowana jest dalsza rozbudowa sieci pocztowej w polskich i innych europejskich miastach. W najbliższym czasie planowane jest więc otwarcie nowych placówek w miastach, w których działają już oddziały operatora, a także rozpoczęcie pracy w Katowicach.

Jak wysłać paczkę z Nova Poshta z Polski do Ukrainy?

Taryfy Nova Poshta dla przesyłek z Polski do Ukrainy i warunki dostawy

Dziś taryfy dla przesyłek z Polski na Ukrainę wynoszą:

 • nadanie małej paczki (największy bok paczki pocztowej do 40 cm) − 45 zł;
 • średni (największy bok paczki pocztowej do 60 cm) − 60 zł;
 • duży (największy bok paczki pocztowej do 120 cm) − 80 zł.

Taryfy te dotyczą przesyłek nadawanych pomiędzy placówkami pocztowymi operatora lub do automatu pocztowego. Przy zamówieniu przesyłki kurierskiej z Polski na Ukrainę do każdej taryfy doliczane jest kolejne 5 zł. Jeżeli deklarowana wartość przesyłki przekracza 200 zł, pobierana jest dodatkowa opłata w wysokości 0,5% rzeczywistej wartości przesyłki. Opcjonalnie można kupić pudełko na paczkę w oddziałach: małe (długość do 40 cm) będzie kosztować 4 zł, średnie (długość do 60 cm) − 7 zł, a duże (długość do 120 cm) − 10 zł.

Przewidywany czas dostawy wynosi do 5 dni roboczych. Za dostawę można zapłacić gotówką lub kartą bankową poprzez terminal POS. Należy pamiętać, że przechowywanie przesyłki w oddziale przez 7 dni jest wliczone w taryfę za przesyłkę. Jeśli jednak termin ten zostanie przekroczony, za każdy dzień przeterminowania trzeba będzie zapłacić dodatkowo od 2 do 4 złotych, w zależności od wielkości paczki. Oczywiście istnieją inne sposoby na wysłanie paczki z Polski na Ukrainę.

Zapraszamy na nasz kanał Telegram pod adresem https://t.me/ukrainianinpolandpl oraz Facebook pod adresem https://www.facebook.com/ukrainianinpolandpl. Zespół naszego portalu codziennie wybiera dla Was najlepsze wiadomości i najistotniejsze wskazówki.

Wymagania dotyczące wysyłania paczek przez Nova Poshta z Polski do Ukrainy

Przygotowując się do wysłania paczki przez Nova Poshta z Polski na Ukrainę, należy pamiętać, że:

 • paczki o wadze rzeczywistej lub objętości do 30 kg mogą być nadawane z placówki operatora pocztowego;
 • suma boków opakowania nie powinna przekraczać 150 cm, a długość największego boku powinna być mniejsza niż 120 cm;
 • suma ubezpieczenia działki jest równa jej wartości szacunkowej;
 • szacunkowa wartość Twojej przesyłki nie powinna przekraczać 10 tys. euro;
 • gdy na Ukrainę przywożone są towary o wartości powyżej 150 euro, podlegają one cłu importowemu (10% kwoty przekraczającej 150 euro) i VAT (20% kwoty przekraczającej 150 euro wraz z cłem);
 • zapłata za przesyłkę dokonywana jest wyłącznie przez nadawcę (za usługi operatora można zapłacić gotówką, kartą kredytową lub za pomocą płatności zbliżeniowej);
 • przesyłka nie może zawierać towarów zabronionych do przyjęcia i przewozu przez Nova Poshta.

Należy również pamiętać, że zamawiając przesyłkę, lepiej napisać pełny adres do doręczenia łacińskimi literami, a podając informacje o odbiorcy, należy zostawić lokalny numer telefonu kraju doręczenia (czyli ukraiński) − w przeciwnym razie może być problem z doręczeniem. Dodatkowo musi być dokładny opis przesyłki, ile i jakie rzeczy się w niej znajdują − to wymóg organów celnych.

Zasady pakowania paczek do wysyłki przez Nova Poshta na Ukrainę

Na życzenie partnerów logistycznych firmy Nova Poshta wszystkie przesyłki muszą być zapakowane w kartony. Czyli jeśli wysyłasz rzeczy w walizce (torbie, walizce), to musisz albo sam zadbać o odpowiednie opakowanie, albo upewnić się, że przesyłka zostanie zapakowana w karton na poczcie. Usługa pakowania świadczona jest w każdym biurze Nova Poshta w Polsce i gwarantuje pakowanie zgodnie ze standardami firmy. Aby skorzystać z usługi na poczcie, wystarczy zamówić ją podczas przekazywania paczki operatorowi, który określi wielkość i ilość niezbędnych materiałów opakowaniowych i doda je do przesyłki. Paczkę można też zapakować samodzielnie − w outlecie, po zakupieniu tu pudełka, lub w domu. Pakując paczkę samodzielnie za pomocą improwizowanych środków, skorzystaj z kilku zaleceń:

 • w przypadku dokumentów najlepszym opakowaniem jest sztywna, kartonowa koperta;
 • rzeczy i tekstylia powinny być zapakowane w worki;
 • do pakowania wybieraj tylko całe pudła z nienaruszonymi żebrami usztywniającymi, wykonane ze sztywnej wielowarstwowej tektury falistej;
 • przesyłki kruche (szkło, porcelana i inne podobne przedmioty) powinny być pokryte ze wszystkich stron co najmniej trzema warstwami materiału amortyzującego, a każdy taki przedmiot powinien być zapakowany oddzielnie;
 • nie zostawiaj pustych przestrzeni w pudełku − zawartość pudełka nie powinna się przemieszczać, dlatego wolna przestrzeń opakowania powinna być wypełniona jakimś wypełniaczem (folia, papier itp.).

Należy pamiętać, że w idealnej sytuacji zawartość pudełka powinna w jak największym stopniu pokrywać się z jego wielkością, jednak najmniejszy dopuszczalny rozmiar paczki może wynosić 11×11 cm.

Czego nie można wysłać przez Nova Poshta z Polski do Ukrainy?

Aby uniknąć problemów podczas nadawania i dostarczania paczki, nie należy również próbować wysyłać przedmiotów i rzeczy zabronionych. Proponujemy zapoznać się z główną listą przedmiotów, które nie są przyjmowane przez Nova Poshta do transportu:

 • produkty spożywcze o wadze powyżej 10 kg, jak również te, które wymagają określonego reżimu temperaturowego przy przechowywaniu, nie posiadają oryginalnego opakowania lub są płynami;
 • leki, środki odurzające, substancje psychotropowe i trujące;
 • kosmetyki zawierające alkohol, preparaty w butlach pod ciśnieniem, materiały łatwopalne;
 • towary podlegające akcyzie (napoje alkoholowe, wyroby tytoniowe, płyn do e-papierosów, płynne chemikalia);
 • gotówka, metale i kamienie szlachetne, biżuteria, antyki, futra;
 • artykuły wojskowe, broń myśliwska i sportowa, materiały wybuchowe;
 • nasiona, materiał siewny, próbki gleby, gotowe pasze dla zwierząt;
 • płytki drukowane bez oznaczeń, nośnik danych z zamkniętym dostępem;
 • używane opony samochodowe.

Nie będzie można wysłać przez Nova Poshta silników spalinowych, kosiarek do trawy, segwayów, samochodów elektrycznych, motocykli elektrycznych, żyroskopów, żyroskopów, aparatów oddechowych, pił łańcuchowych, a także urządzeń klimatyzacyjnych, komputerowych, dentystycznych, wiertniczych czy chłodniczych. Nie można wysyłać żywych zwierząt i roślin, podrobionych i sfałszowanych produktów, a także używanych przedmiotów osobistych w stanie zabrudzonym. Pełna lista przedmiotów, których przewóz z Polski na Ukrainę jest zabroniony, znajduje się w odpowiednim dziale na stronie internetowej Nova Post.

Jak wysłać paczkę z Ukrainy do Polski przez Nova Poshta?

Ukraińcy przebywający obecnie w Polsce mogą nie tylko wysyłać paczki na Ukrainę, ale także odbierać dokumenty, przesyłki i ładunki z Ojczyzny.

Taryfy Nova Poshta dla przesyłek z Ukrainy do Polski

Aktualne taryfy Nova Poshta dla przesyłek międzynarodowych z Ukrainy do Polski z wyłączeniem ewentualnych opłat celnych są następujące:

 • mały (do 2 kg) − 300 UAH
 • średni (do 10 kg) − 450 UAH
 • duże (do 30 kg) − 600 UAH.

Należy pamiętać, że są to stawki za nadanie paczki w placówce operatora pocztowego w Polsce lub w urzędzie pocztowym. Aby skorzystać z dostawy kurierskiej inPost, do podanej kwoty taryfowej należy dodać kolejne 100 UAH.

Zasady nadawania paczki przez Nova Poshta z Ukrainy do Polski

Wysyłając paczkę Nova Poshta z Ukrainy do Polski należy pamiętać, że:

 • przy wyborze paczki do nadania należy wziąć pod uwagę wagę i wymiary paczki (rozmiar komórki A − do wysyłki do 25 kg o wymiarach do 8x38x64 cm, B − 25 kg, 19x38x64 cm, C − 25 kg, 41x38x64 cm);
 • paczki o wadze powyżej 25 kg lub przekraczające wymiary 41x38x64 cm dostarczane są wyłącznie za pośrednictwem kuriera;
 • maksymalne dopuszczalne wymiary paczki dla przesyłki kurierskiej to: długość − nie więcej niż 120 cm, suma wszystkich boków − nie więcej niż 150 cm, waga − nie więcej niż 30 kg;
 • nie można wysłać kilku przesyłek jako jednej paczki.

Również paczki powinny zawierać tylko to, co może być wysłane przez Nova Poshta z Polski na Ukrainę. Nieakceptowane dla przesyłek międzynarodowych przedmioty w szczelnie zamkniętych lub zaklejonych taśmą opakowaniach fabrycznych, z metkami cenowymi i przywieszkami, albo odwrotnie − ubrania lub buty w brudnym stanie. Laptopy, leki, pieniądze, jedzenie, alkohol i tytoń są surowo zabronione. Zakazane są również środki odurzające, broń wszelkiego rodzaju, towary wojskowe, substancje wybuchowe, radioaktywne, łatwopalne, w tym farby, chemia gospodarcza, lakiery do włosów i balsamy kosmetyczne. Pełna lista przedmiotów zabronionych znajduje się na stronie internetowej operatora pocztowego.

Zasady odbioru paczek wysyłanych przez Nova Poshta z Ukrainy w Polsce

Standardowy czas dostawy paczki z Ukrainy do Polski przez Nova Poshta wynosi od 5 dni (mniej więcej tyle trwa dostarczenie paczki z jednej stolicy do drugiej).

Odbiór przesyłki z Ukrainy w polskim oddziale Nova Post

Jeśli paczka z Ukrainy do Polski została nadana w dowolnej placówce operatora pocztowego w Polsce, odbiorca zostanie poinformowany wiadomością SMS, że przesyłka już dotarła. Po otrzymaniu wiadomości należy przyjść do wskazanego oddziału, mając przygotowany dokument tożsamości oraz numer ekspresowego listu przewozowego (LP). Warto zaznaczyć, że odbierając przesyłkę w oddziale, odbiorca ma prawo do zważenia ładunku i sprawdzenia zawartości przesyłki.

Odbiór przesyłki z Ukrainy w polskiej placówce pocztowej

Jeśli paczka z Ukrainy została nadana przez Nova Post w placówce pocztowej, na adres e-mail, telefon komórkowy lub aplikację inPost (jeśli jest zainstalowana) odbiorcy zostanie wysłany kod QR. Z jej pomocą odbiorca będzie mógł otworzyć pocztę i odebrać przesyłkę. W tym celu należy wpisać kod cyfrowy na wyświetlaczu paczkomatu lub zeskanować kod kreskowy skanerem automatu pocztowego.

Zobacz też: Ukraińcy w Polsce mogą zdobyć niezbędne rzeczy dzięki serwisowi Lalafo

Odbiór paczki wysłanej z Ukrainy do Polski przez Nova Poshta od kuriera

Jeśli nadawca z Ukrainy wybierze kurierską dostawę przesyłki w Polsce, odbiorca otrzyma również SMS lub e-mail od partnera operatora pocztowego inPost na polski numer podany w momencie nadawania. Dodatkowo kurier inPost skontaktuje się z odbiorcą przesyłki bezpośrednio w dniu doręczenia, aby doprecyzować godzinę spotkania. Aby odebrać przesyłkę od kuriera, konieczne jest przygotowanie paszportu lub innego dokumentu tożsamości.Nova Poshta otworzyła pierwsze w Polsce biuro towarowe

Irina Turaieva

Autor artykułów, filolog, redaktor-tłumacz. Lubię wiersze, muzykę autorską i wyprawy nad morze. Każdego dnia uczę się ufać Bogu i cieszyć się każdą chwilą życia.

podziel się
Polecane
Najnowsze
Popularne

11 odpowiedzi na “50% zniżki na przesyłki i nowy dział cargo od Nova Poshta”

 1. Andrzej Siedlarski pisze:

  witam , chce kupić mała maszynę rolniczą waga 400kg na Ukrainie. Sklep może ją dostarczyć do puntku nowa poczta, Mogę odebrać w Polsce ?

  • Irina Turaieva pisze:

   Dzień dobry. Z tą sprawą nie należy kontaktować się z portalem, ale bezpośrednio z operatorem pocztowym.

 2. Darek pisze:

  czy paczka nadana w Borysławiu na Ukrainie dotrze do Olsztyna czy tylko do placówki Poczty

  • Irina Turaieva pisze:

   Dzień dobry. Wszystko zależy od tego, gdzie dokładnie zostałа wysłanа. Nova Poshta oferuje dostawę na pocztę, do paczkomatu oraz przesyłkę kurierską.

 3. Cyna pisze:

  Witam, czy można wysłać z Ukrainy do Polski butelki napoju (że sklepu po 1l)?

 4. Irena Bulska pisze:

  Czy mozna wyslac paczke do Chersonia

  • Irina Turaieva pisze:

   Dobry dzień. Pani będą moglа uzyskać kompetentną odpowiedź na to pytanie bezpośrednio w placówce operatora pocztowego.

 5. Tetiana Sharapova pisze:

  Доброго дня. На жаль, ми ніяк не можемо вплинути на це, оскільки ми є інформаційним порталом. Нам шкода, що ви стикнулися з такою ситуацією.

 6. Lana pisze:

  A czy będzie nowa poczta w innych miastach tak na przykład Grójec, Piaseczno.

  • Irina Turaieva pisze:

   Dzień dobry. Wie o tym tylko kierownictwo operatora pocztowego)) Ale gdy będą otwierane nowe biura, na pewno o tym poinformujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *