Dom Matki w Warszawie zaprasza do świętowania i będzie rozdawał paczki żywnościowe na Boże Narodzenie

Komentarze 0
Plakat Domu Matki z zaproszeniem na obchody Bożego Narodzenia-PL Source: https://www.facebook.com/Dom.Matki.Warszawa

Dom Matki w Warszawie zaprasza dzieci i matki w potrzebie do wspólnego świętowania Bożego Narodzenia. Podczas wydarzenia rozdawane będą paczki żywnościowe i świąteczne prezenty, które dodadzą ciepła i radości świątecznemu okresowi.

Christmas Days of Kindness by Dom Matki: święta z prezentami dla dzieci i dorosłych

W okresie przedświątecznym, kiedy magia Świąt Bożego Narodzenia wypełnia powietrze, Dom Matki w Warszawie organizuje specjalne wydarzenie – Bożonarodzeniowe Dni Dobra, które odbędą się w dniach od 13 do 16 grudnia, aby wszystkie dzieci i dorośli mogli poczuć prawdziwego ducha Świąt. Łącznie zaplanowano 101 godzin zabawy. Harmonogram świątecznych wydarzeń wygląda następująco:

 • Środa 13/12: od 13:00 do 22:00
 • Czwartek, 14/12: od 10:00 do 22:00
 • Piątek 15/12: od 10:00 do 22:00
 • Sobota 16/12: od 8:00 do 20:00

Na odwiedzających czekać będą wielojęzyczne warsztaty artystyczne, wielokulturowe kolędowanie, a także występy artystów i muzyków. Najmłodsi goście będą mieli okazję pobawić się, a nawet otrzymać dyplom elfa! Każdy będzie mógł poczęstować się smakołykami i otrzymać upominek.

Wydarzenie odbędzie się w: Centrum E10 (przy ulicy Elektronowej 10 w Warszawie).

Czego będą oczekiwać uczestnicy Świątecznych Dni Życzliwości Domu Matki?

Dzieci i samotni rodzice otrzymają prezenty, a także poczęstunek, w tym sałatki, kanapki, ciasta i inne smakołyki. Najbardziej potrzebujące rodziny otrzymają paczki żywnościowe.

Ponadto uczestnicy będą mieli również na co czekać:

 • różnorodne warsztaty, od wyrobu mydła i biżuterii po tworzenie świec i kartek;
 • warsztaty artystyczne (rysunek, taniec itp.);
 • spotkanie z żywymi sowami i postaciami z bajek, w tym z ulubionych filmów i kreskówek (Myszka Miki, postacie z Gwiezdnych Wojen itp.);
 • program koncertu;
 • i wiele więcej.

Do udziału w kampanii zaproszone są polskie, ukraińskie i inne rodziny z doświadczeniem migracyjnym.

Kto może wziąć udział w festynie Bożonarodzeniowe Dni Dobra

Świąteczne wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Aby zarejestrować się w wydarzeniu, należy wypełnić specjalny formularz. W formularzu trzeba będzie odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących swojej sytuacji życiowej i rodzinnej, po czym algorytm systemu przeliczy to na punkty, a osoby z największą liczbą punktów (czyli w najtrudniejszej sytuacji według kryteriów organizatorów) będą mogły wziąć udział w świętowaniu.

Zobacz też: Dofinansowanie 700 złotych z UNHCR – odpowiadamy na najważniejsze pytania

Następujące czynniki będą brane pod uwagę w odniesieniu do kandydatów:

 • sytuacja finansowa;
 • sytuacja rodzinna (np. rodzina niepełna);
 • pozycja danej osoby na rynku pracy;
 • niepełnosprawność najbliższego krewnego;
 • liczba i wiek dzieci;
 • status migranta lub uchodźcy;
 • status rodziny zastępczej.

Czynniki te są od siebie niezależne, więc nie musisz odpowiadać na wszystkie z nich – algorytm obliczy wynik. Jeśli nie chcesz odpowiadać na jakieś pytanie, nie musisz tego robić. Wystarczy zaznaczyć odpowiedź „Nie chcę odpowiadać”.

Jak zarejestrować się na Bożonarodzeniowe Dni Dobra z Domu Matki w Warszawie?

Do udziału w Bożonarodzeniowych Dniach Dobra 2023 można zgłosić się wypełniając ankietę w języku ukraińskim do 11 grudnia do godz. 10:00 na stronie https://dni-dobra.pl/ua/reyestratsiya/. Rejestracja w języku polskim jest dostępna tutaj. Wypełnij formularz na dole strony, a następnie do 11 grudnia do godziny 24:00 czekaj na informację od organizatorów, czy Twoja rodzina spełnia warunki udziału w wydarzeniu. Potwierdzenie powinno zostać wysłane na adres e-mail podany podczas rejestracji. Należy pamiętać, że potwierdzenia będą wysyłane w kilku turach, więc jeśli ktoś z Twoich znajomych otrzymał zaproszenie, a Ty jeszcze nie, nie oznacza to, że zostałeś odrzucony.

Po otrzymaniu zaproszenia musisz zarejestrować godzinę i dzień, w którym chcesz przyjść na uroczystość. A następnie przyjść o określonej godzinie.

Organizatorzy, Dom Matki i Fundacja Inna Przestrzeń, zapraszają do wspólnego tworzenia świątecznej atmosfery. Chętni mogą zostać wolontariuszami lub zaangażować swoje firmy do wsparcia wydarzenia zarówno w formie pieniężnej, jak i rzeczowej.

Aby skontaktować się z organizatorami, można napisać na adres info@dommatki.pl lub wysłać prywatną wiadomość na stronę Domu Matki na Facebooku.

Czym jest Dom Matki w Warszawie?

Dom Matki rozpoczął swoją działalność w maju 2022 roku z inicjatywy i przy wsparciu finansowym wiodącego sponsora, Provident Polska. Zarząd firmy, reagując na wybuch konfliktu na Ukrainie, postanowił stworzyć to schronisko jako bezpieczne miejsce dla ukraińskich kobiet. Początkowo zaprojektowany, aby pomagać ukraińskim uchodźcom i ich dzieciom, Dom Matki rozszerzył swoją działalność, aby wspierać wszystkie kobiety, niezależnie od ich pochodzenia – Polki, migrantki i uchodźczynie.

Obecnie Dom Matki jest koordynowany przez Fundację Inna Przestrzeń i jest prowadzony przez Annę Kłos, wolontariuszkę, energiczną pomocniczkę i matkę dwójki dzieci. Zespół składa się z dwóch Polek i trzech uchodźców z Ukrainy, którzy każdego dnia wspólnie pracują nad poprawą życia innych.

Od momentu powstania Dom Matki znacznie rozszerzył zakres swoich działań charytatywnych, zapewniając niezbędne pakiety dla matek i noworodków, pomagając finansowo kobietom w ciąży i matkom w trudnej sytuacji, organizując prezenty dla potrzebujących rodzin i współpracując z wieloma organizacjami w Warszawie w celu racjonalnej dystrybucji pomocy.

Komentarze 0
Polecane
Najnowsze
Popularne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *