Top 10 najlepszych zajęć dla dzieci w Warszawie

Komentarze 0
Dziecko potrzebujące rozrywki w Warszawie Source: Vista Create

Jeśli nie wiesz, co robić z dzieckiem w Warszawie, w stolicy Polski znajdziesz mnóstwo ciekawych, aktywnych i edukacyjnych rozrywek. Poniżej przedstawiamy 10 najlepszych z nich!

1. Centrum Nauki Kopernik

Centrum Nauki Kopernik to centrum wystawiennicze mające na celu promowanie nauki wśród dorosłych i dzieci. Odbywają się w nim stałe i czasowe wystawy interaktywne, które otwierają drzwi do skomplikowanego, ale fascynującego świata badań naukowych, eksperymentów i zjawisk, które otaczają nas w codziennym życiu. Wizyta w centrum nauki może być równie ekscytującym wypoczynkiem dla całej rodziny, jak TOP 5 najlepszych parków rozrywki w Polsce. W Centrum Kopernika znajduje się planetarium, w którym oprócz regularnych seansów odbywają się bezpłatne pokazy w języku ukraińskim. Ponadto w centrum regularnie odbywają się spotkania z naukowcami, wykłady dla dzieci i dorosłych, spotkania, koncerty i pokazy naukowe. Logiczną kontynuacją mogłoby być muzeum tematyczne w Warszawie, zwłaszcza że są dni, kiedy warszawskie muzea można zwiedzać za darmo.

O aktualnych wystawach i wydarzeniach można dowiedzieć się na stronie internetowej centrum. Tam też sprzedawane są bilety.

Adres i kontakty:

Wybrzeże Kościuszkowskie 20, Warszawa

+48 22 596 41 00

info@kopernik.org.pl

Godziny otwarcia:

Od poniedziałku do czwartku od 9:00 do 18:00.

Piątek od 9:00 do 20:00

Weekendy od 9:00 do 19:00

Zapraszamy do dołączenia do naszego kanału Telegram pod adresem https://t.me/ukrainianinpolandpl oraz do naszej strony na Facebooku pod adresem https://www.facebook.com/ukrainianinpolandpl/. Dzięki temu będą Państwo na bieżąco z głównymi wiadomościami i najistotniejszymi wydarzeniami.

2. Teatr Małego Widza

Pierwszy w Warszawie Teatr Małego Widza oferuje spektakle dla dzieci od 1 roku życia. Ale dzieci nie muszą tylko oglądać sceny: każde dziecko w tym teatrze jest uczestnikiem przedstawienia. Aktorzy angażują wszystkich do zabawy, interakcji, śpiewania do muzyki na żywo, tańczenia, biegania, rozwijania wrażeń zmysłowych i poznawania otoczenia. Po przedstawieniu dzieci mogą wejść na scenę, dotknąć rekwizytów i sprawdzić jak działają. Przedstawienia te rozwijają kreatywność i wyobraźnię.

W Warszawie są dwie lokalizacje Teatru Małego Widza: w jednej z nich znajduje się sensoryczny labirynt muzyczny Kosmos, a w drugiej odbywają się różne spektakle. Na stronie internetowej można znaleźć dogodny termin i kupić bilety na Cosmos. Aby sprawdzić listę aktualnych spektakli w drugim obiekcie i kupić bilet, kliknij w link.

Adres i kontakty:

Labirynt sensoryczny Cosmos

Bednarska 9, Warszawa

Pokazy i spektakle:

SCEK, ul. Jezuicka 4

+48 512 622 215

bilety@teatrmalegowidza.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek od 9:00 do 18:00

Wtorek – niedziela od 9:00 do 17:00

3. Park Linowy nad Wisłą

Jedyny w Warszawie park linowy nad Wisłą oferuje niską trasę dla dzieci od 4 roku życia, która daje rodzicom bliski kontakt z dzieckiem i pełną kontrolę, oraz trudniejsze trasy dla starszych, wyższych dzieci lub nastolatków. Do parku można przyjść indywidualnie, w grupach lub zorganizować imprezę urodzinową. Niektóre z tras dla starszych dzieci i dorosłych przechodzą tuż nad rzeką!

Aktualne informacje i ceny można sprawdzić na stronie internetowej.

Adres i kontakty:

Wybrzeże Helskie 1/5, Warszawa

+48 666 666 957

parklinowywarszawa@gmail.com

Godziny otwarcia:

Otwarcie parku po sezonie zimowym planowane jest na 8 kwietnia. Aktualne informacje o godzinach otwarcia można znaleźć na stronie na Facebooku lub na stronie internetowej.

4. Ośrodek trampolin Stacja Grawitacja

Park trampolin Stacja Grawitacja zajmuje 1300 metrów kwadratowych i oprócz trampolin posiada wiele ciekawych atrakcji. Tor przeszkód, koszykówka na trampolinach, ścianka wspinaczkowa i park linowy, siłownia oraz bistro, w którym można posilić się pomiędzy aktywnymi zajęciami – to wszystko czeka na Ciebie w Stacji Grawitacja. Dodatkowo w centrum znajdują się interaktywne trampoliny połączone z grą komputerową: trzeba będzie przejść poziomy o różnym stopniu trudności i pobić rekordy innych uczestników.

Sprzedaż biletów odbywa się na stronie internetowej.

Adres i kontakty:

Bohaterów Września 12, Warszawa

+48 726 130 666

recepcja@stacjagrawitacja.pl

Godziny otwarcia:

Od poniedziałku do piątku od 10:00 do 22:00

W weekendy od 10:00 do 21:00

5. Największy park wodny Suntago

Największe kryte centrum wodne w Europie znajduje się pod Warszawą i oferuje 32 różne zjeżdżalnie na 6 piętrach dla dzieci, wyścigi wodne na specjalnych matach, duży podgrzewany wodny plac zabaw dla najmłodszych, a także strefy relaksu, sauny i solaria dla dorosłych. Ciekawostka: wszystkie palmy w budynku są prawdziwe.

Sprawdź ceny i kup bilety na stronie internetowej.

Adres i kontakty:

Nowy Świat 1, Wręcza

Formularz kontaktowy

Godziny otwarcia:

Poniedziałek-czwartek od 10:00 do 21:00

Piątek – sobota od 10:00 do 22:00

Niedziela od 10:00 do 21:00

6. Centrum rozrywki Smart

Smart Kids Planet to specjalna interaktywna przestrzeń, w której dzieci w wieku od 0 do 10 lat mogą w formie zabawy uczyć się podstaw ekologii, przedsiębiorczości, pracy zespołowej, kreatywnego i logicznego myślenia oraz korzystania z innowacyjnych technologii. W sumie centrum zajmuje 1600 metrów kwadratowych, na których znajduje się 50 atrakcji edukacyjnych. Centrum jest jedyną tego typu przestrzenią w Polsce.

Bilety dostępne są tutaj.

Adres i kontakty:

Żelazna 51/53, Warszawa (piętro 1 fabryki Norblina)

+48 727 770 880

czesc@smartkidsplanet.pl

Godziny otwarcia:

Codziennie od 9:00 do 20:00

7. Fabryka Cukierków

Stołeczna Fabryka Cukierków to muzeum, przestrzeń warsztatowa i jednocześnie zakład produkcyjny. Wewnątrz pokazany jest każdy etap produkcji cukierków bez użycia nowoczesnej technologii: tak jak robiono to 400 lat temu. Oczywiście, nie będziesz tylko oglądać smakołyków – możesz ich skosztować. Fabryka oferuje również kursy mistrzowskie, jak krok po kroku zrobić lizaki ręcznie: od gotowania karmelu do rysowania wzorów. Słodycze są wegańskie, wykonane bez cukru, glutenu, laktozy i konserwantów, używane są naturalne barwniki.

Warsztaty odbywają się w następujących godzinach:

  • poniedziałek – piątek o 16:00 i 17:00
  • Sobota – niedziela w godzinach 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00.

Czas trwania zajęć: około 45 minut. Na masterclass można zapisać się wcześniej dzwoniąc pod numer +48 790 888 235.

Adres i kontakty:

Nowy Świat 51, Warszawa

+48 692 888 751

info@manufaktura-cukierkow.pl

Godziny otwarcia:

Codziennie od 11:00 do 21:00

8. Muzeum Iluzji

Muzeum Iluzji w Warszawie jest wypełnione ciekawymi eksponatami: pokoje lustrzane i do góry nogami, pokój z hydromasażem, pokój cieni, krzywe lustra, wiele iluzji optycznych i wiele innych. Muzeum jest interaktywne – wszystkiego można dotknąć, obejrzeć i poeksperymentować.

Bilety można kupić na stronie internetowej.

Adres i kontakty:

Rynek Starego Miasta 21, Warszawa

+48 501 808 006

kontakt@swiatiluzji.pl

Godziny otwarcia:

Od poniedziałku do piątku od 9:00 do 20:00

W weekendy od 10:00 do 21:00

9. Centrum Finansowe

Centrum Finansowe im. Sławomira Skrypki ma na celu podniesienie poziomu wiedzy finansowej zwiedzających, pokazanie jak powstają banknoty, pomoc w zrozumieniu procesów gospodarczych i uświadomienie najważniejszego: czym jest pieniądz. Centrum ma specjalne programy dla najmłodszych uczniów, uczniów szkół średnich i studentów, a także wycieczki rodzinne dla rodziców z dziećmi w wieku od 6 lat.

Wstęp do centrum jest bezpłatny. Osoby indywidualne mają wstęp wolny, ale grupy zorganizowane liczące 10 lub więcej osób lub wycieczki szkolne wymagają wcześniejszej rezerwacji poprzez link.

Adres i kontakty:

Świętokrzyska 11/21, Warszawa

+48 22 185 25 25

centrumpieniadza@nbp.pl

Godziny otwarcia:

Zobacz też: Dlaczego ukraińskie dzieci muszą chodzić do szkoły w Polsce?

Wtorek – środa, piątek – niedziela od 10:00 do 18:00

Czwartek od 10:00 do 20:00

Poniedziałek jest dniem wolnym od pracy

10. Kawiarnia rodzinna «Nutka Cafe»

Kawiarnia Rodzinna Nutka w Warszawie co tydzień organizuje szeroki wachlarz bezpłatnych warsztatów i zajęć rozwojowych dla przedszkolaków oraz imprez rodzinnych. Posiada również salę dla dzieci Montessori. Ponadto regularnie odbywają się tam bezpłatne pokazy filmów animowanych na dużym ekranie: goście wydarzenia siedzą wspólnie na wygodnym dywanie z poduszkami.

Listę aktualnych wydarzeń można sprawdzić na stronie internetowej.

Adres i kontakty:

Obozowa 82A, Warszawa

+48 692 925 550

info@nutkacafe.pl

Godziny otwarcia:

Codziennie od 11:00 do 19:00

Komentarze 0
Popularne
Polecane
Najnowsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *