Paczki żywnościowe dla Ukraińców do rozdania w Warszawie

Tetiana Sharapova
Sponsorowane | 5 kwietnia 2023
Komentarze 0
Zestaw spożywczy dla Ukraińców w Warszawie Source: Vista Create

Z okazji prawosławnej Wielkanocy w Warszawie rozdawane będą paczki żywnościowe dla uchodźców z Ukrainy. Wydarzenie będzie miało miejsce w Domu Matki. Rejestracja trwa tylko do 7 kwietnia. Zestawy zostaną rozdane 13 kwietnia.

W Warszawie ukraińscy uchodźcy mogą otrzymać pomoc w postaci zestawów żywnościowych. Zestawy zawierają niezbędną żywność i artykuły higieny osobistej. Zapewnia to minimalny standard życia uchodźców i łagodzi ich sytuację.

Paczki żywnościowe będą zawierały

 1. Herbatniki;
 2. Warzywa;
 3. Owoce;
 4. Jajka;
 5. Ryby w puszkach;
 6. Majonez;
 7. Herbata;
 8. Kaszka dla dzieci.

W zestawach znajdą się również inne produkty, które organizatorzy otrzymają od sponsorów.

Ponadto paczki żywnościowe zostaną rozdane uchodźcom według następujących kryteriów

 1. Przede wszystkim kobiety w ciąży i matki dzieci do 1 roku życia.
 2. Matki wielodzietne.
 3. Kobiety niepełnosprawne lub których dzieci są niepełnosprawne.
 4. Matki samotnie wychowujące dzieci.

Jak zgłosić się po kosz żywnościowy

Ponadto zarówno dzieci, jak i matki muszą posiadać PESEL UKR i legalnie przebywać w Polsce. Aby otrzymać paczkę żywnościową, należy się wcześniej zarejestrować. Można to zrobić na stronie: https://dommatki.pl/wielkanoc130423/. Uwaga: rejestrować można się do piątku 7 kwietnia.

Paczki żywnościowe będą rozdawane w czwartek, 13 kwietnia, w Domu Matki. Przypominamy, że jedna rodzina może otrzymać jedną paczkę żywnościową. Po wypełnieniu zgłoszenia powinieneś otrzymać maila. Może to potrwać kilka dni. Dodatkowo należy sprawdzić swój folder SPAM.

Należy również pamiętać, że paczki nie będą przekazywane osobom trzecim. Trzeba więc przyjść po ich odbiór osobiście. Ponadto zestawy nie będą wysyłane. Każdy, kto zostanie wybrany, otrzyma SMS-a z godziną spotkania. Nie trzeba więc iść wcześniej i ustawiać się w kolejce. Nie ma również możliwości odebrania zestawu w innym dniu.

Zobacz też: Health4Ukraine ponownie przekazuje 500zł na leki dla Ukraińców

Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz odebrać swojej paczki żywnościowej, zadzwoń pod numer +48 796 401 236. Niezastosowanie się do tego wymogu może skutkować w przyszłości odrzuceniem Państwa wniosku o pomoc.

Komentarze 0
Popularne
Polecane
Najnowsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *