Usługi stomatologiczne dla Ukraińców w Polsce

23 czerwca 2022

Wielu Ukraińców przyjechało do Polski z powodu wojny na Ukrainie. W Polsce napotkali oni na wiele problemów i wyzwań. Jednym z nich jest korzystanie z usług stomatologicznych.

Usługi stomatologiczne w Polsce są wysokiej jakość, jednak trzeba za nie dość sporo zapłacić. Osoby, które legalnie pracują w tym kraju i opłacają obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne część takich świadczeń mają za darmo. Ukraińcy, którzy legalnie przebywają na terenie kraju i posiadają już swój numer PESEL, mogą liczyć na takie same korzyści, jak Polacy.

Bezpłatna opieka stomatologiczna dla uchodźców z Ukrainy

Ukraińcy w Polsce mogą liczyć na dużą pomoc lekarzy, w tym dentystów. Na TEJ STRONIE zobaczysz listę gabinetów, które oferują bezpłatne wsparcie. Witryna jest w całości dostępna po ukraińsku, a na dzień dzisiejszy ponad 300 gabinetów na terenie całej Polski oferuje nieodpłatne wsparcie.

Należy pamiętać, że wysokość bezpłatnej opieki świadczonej przez dostępne kliniki określają WYŁĄCZNIE ich właściciele. Zazwyczaj bezpłatna opieka służy głównie doraźnej opiece (takiej jak ostry ból zęba). Leczenie bezpłatne zazwyczaj nie dotyczy zabiegów ortodontycznych lub implantologicznych. Organizatorzy akcji nie ponoszą odpowiedzialności za zakres i formę świadczonych usług.

Ceny w prywatnych klinikach

  • cena za konsultację stomatologa wynosi od 100 do 200 zł (700-1400 hrywien);
  • cena za plombowanie od 200 zł (od 1400 UAH);
  • leczenie kanałowe – od 350 zł (2450 UAH);
  • ekstrakcja zęba będzie kosztować co najmniej 200 zł, nie wliczając prześwietleń, konsultacji, leków itp.;
  • cena za wybielanie zębów to ok. 500 zł (3500 UAH);

Osobno będziesz musiał zapłacić za narkozę i znieczulenie podczas zabiegów.

Powyższe ceny są orientacyjne i zależą od wybranej przez Ciebie kliniki.

Zobacz też: Health4Ukraine jest gotowe do ponownego finansowania Ukraińców

Przed wizytą u dentysty w Polsce, podobnie jak w wielu innych krajach, należy najpierw zadzwonić i umówić się na wizytę. W większości klinik na dzień przed wizytą otrzymasz sms z przypomnieniem o zapisie.

Doraźna opieka stomatologiczna

Trzeba też pamiętać, że zdarzają się przypadki, kiedy na lekarza można czekać nawet miesiąc, bo kolejki chętnych do skorzystania z ubezpieczenia zdrowotnego są spore.

Tak więc, jeśli ból zęba pojawi się nagle, możesz udać się na pogotowie (ostry otwór dentystyczny). Aby szybko znaleźć taką placówkę w swoim mieście, wpisz w wyszukiwarce Google „ostry dyżur stomatologiczny” i wybierz najbliższy.

Stefaniia Chuakova

Autor artykułów na stronie. Na portalu dzielę się ciekawymi informacjami, a także własnymi doświadczeniami. Marzę, że dzień trwa nie 24, ale co najmniej 25 godzin. Uwielbiam piękne buty i pyszne cukierki. Uwielbiam ręcznie robione produkty i czystość w domu. Moje motto życiowe: „Sam się nauczę i przekażę innym”.

podziel się

Możliwość komentowania została wyłączona.