Ukraińcy będą mogli tej jesieni podróżować po Europie za darmo dzięki WizzAir

Tetiana Sharapova
Transport | 22 września 2022
Komentarze 0
pasażerowie okazują darmowe bilety dla Ukraińców przy wejściu na pokład samolotu WizzAir

Ukraińcy po raz kolejny mogą skorzystać z darmowych biletów od WizzAir tej jesieni. Oferta ta będzie ważna do 8 grudnia. Do rozdysponowania jest łącznie 100 tysięcy biletów.

Niedawno pojawiła się informacja, że węgierskie linie lotnicze WizzAir znów dały możliwość Ukraińcom podróżowania po Europie za darmo. Oto wszystkie szczegóły.

Jak otrzymać bezpłatny bilet?

Przede wszystkim, aby otrzymać darmowy bilet, należy posiadać międzynarodowy certyfikat COVID oraz paszport. Ponadto trzeba spełnić następujące warunki:

  • Twoja data wyjazdu musi odbywać się pomiędzy 15 września a 8 grudnia;
  • Podczas dokonywania rezerwacji biletu należy podać numer karty bankowej. Środki nie zostaną obciążone, jest to tylko algorytm rezerwacji;
  • Nie można przewozić zwierząt, chyba że jest to pies przewodnik;
  • Jeśli rezerwujesz bilet dla dziecka, musi ono posiadać dokument podróży lub akt urodzenia. Ponadto musi im towarzyszyć osoba dorosła z ukraińskim paszportem;
  • W ramach bezpłatnego biletu można zabrać tylko jedną sztukę bagażu podręcznego. Jego wymiary nie powinny przekraczać 40x30x20 centymetrów. Jeśli chcesz wziąć coś ekstra, będziesz musiał zapłacić.

Bilet można zarezerwować na stronie przewoźnika lotniczego pod tym linkiem. Aby zarezerwować bilet, należy podać swój wewnętrzny ukraiński numer paszportu. Bilet można kupić również w aplikacji WizzAir.

Na jakie trasy dostępne są bilety?

W ramach bezpłatnych biletów dostępnych jest 800 tras. Należą do nich cała Europa kontynentalna, Gruzja, a nawet Wielka Brytania. W większości przypadków pozostały miejsca na najbardziej popularne kierunki.

Warto też pamiętać, że na lotnisko trzeba przyjechać co najmniej trzy godziny przed odlotem. Faktem jest, że nastąpi dodatkowa kontrola dokumentów, która jest czasochłonna. Pracownicy lotniska sprawdzą Twój paszport, certyfikat COVID i inne dokumenty niezbędne do wyjazdu.

Zapraszamy do dołączenia do naszego kanału na Telegramie. Zespół naszego portalu codziennie wybiera dla Was najlepsze wiadomości i najistotniejsze wskazówki.

Czy takie akcje miały miejsce wcześniej?

Warto zaznaczyć, że nie jest to pierwsza promocja na taką skalę, jaką prowadzi WizzAir. W marcu tego roku linia lotnicza po raz pierwszy wprowadziła taką akcję. Miała obowiązywać do 31 marca, ale ze względu na duże zapotrzebowanie została przedłużona do 10 kwietnia.

Bilety były dostępne dla Ukraińców przebywających w Polsce, Rumunii, Słowacji i na Węgrzech. A dla tych, którzy byli poza tymi krajami, ale musieli skorzystać z usług przewoźnika lotniczego w celu ewakuacji, były zniżki.

Zobacz też: Jak Ukraińcy mogą zdobyć darmowe bilety do Kanady?

Również szereg innych linii lotniczych obniżyło ceny biletów. Przykładem mogą być polskie linie lotnicze LOT. Poniższe rabaty obowiązują do 31 grudnia 2022 roku:

  • 30% zniżki dla osób dorosłych;
  • 50% zniżki dla dzieci;
  • 99% zniżki dla niemowląt podróżujących na kolanach osoby dorosłej.

Z tych zniżek mogą korzystać Ukraińcy w Polsce, na Słowacji, w Rumunii i na Węgrzech.

O przewoźniku lotniczym WizzAir

Przewoźnik lotniczy WizzAir pojawił się na początku lat 2000. W 2003 roku powstał pomysł stworzenia firmy i 19 maja 2004 roku odbył się pierwszy lot z polskiego miasta Katowice.

Dziś WizzAir obsługuje 600 tras z 25 lotnisk regionalnych: Wiedeń w Austrii; Tuzla w Bośni i Hercegowinie; Sofia i Warna w Bułgarii; Kutaisi w Gruzji; Budapeszt i Debreczyn na Węgrzech; Ryga na Łotwie; Wilno na Litwie; Skopje w Macedonii Północnej; Kiszyniów w Mołdawii; Katowice, Warszawa, Gdańsk, Poznań i Wrocław w Polsce; Bukareszt, Cluj-Napoca, Craiova, Iasi, Sibiu i Timisoara w Rumunii; Belgrad w Serbii; Londyn Luton w Wielkiej Brytanii; Kijów w Ukrainie.

Niedawno pisaliśmy o zasadach przewozu rzeczy osobistych przez granicę Polski i Ukrainy. Radzimy się z nim zapoznać, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji w przyszłości.

Komentarze 0
Popularne
Polecane
Najnowsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *