Google za darmo nauczy Ukraińców zawodów branży IT

Irina Turaieva
Praca, Szkolenia | 8 listopada 2022
Komentarze 0
Ukrainiec bierze udział w kursie informatycznym Google Source: Vista Create

Ukraińcy w Polsce mogą za darmo zdobyć nowy zawód informatyczny od Google. Dowiedz się, jak to zrobić!

Akademia INCO we współpracy i przy wsparciu finansowym Google.org prowadzi program Work in Tech Ukraine Future Collars. Inicjatywa ma na celu pomoc obywatelom Ukrainy, którzy w wyniku pełnoskalowej agresji Rosji stracili pracę i dochody, w zdobyciu nowych kompetencji zawodowych w dziedzinie IT. Do udziału w projekcie zaproszone są osoby bez wykształcenia informatycznego i odpowiedniego doświadczenia. Zdaniem organizatorów, wiedza i umiejętności z zakresu technologii cyfrowych zdobyte przez uczestników programu pozwolą im na poszerzenie możliwości zawodowych i znalezienie obiecującej, dobrze płatnej pracy.

Zapraszamy na nasz Telegram pod adres https://t.me/ukrainianinpolandpl oraz na fanpage na Facebooku https://www.facebook.com/ukrainianinpolandpl. Zespół naszego portalu codziennie wybiera dla Was najlepsze wiadomości i najistotniejsze wskazówki.

Co dostaną Ukraińcy w ramach programu Tech Ukraine Future Collars?

Zgodnie z warunkami programu, w projekcie może wziąć udział 1500 obywateli Ukrainy, którzy wyjechali do Polski z powodu wojny i otrzymali tu tymczasową ochronę. Uczestnicy projektu otrzymają bezpłatnie:

  • dostęp do kursów Google Professional Certificates na platformie Coursera;
  • konsultacje z mentorami i opiekunami, podczas których można uzyskać fachowe odpowiedzi na wszystkie pytania związane z tematyką kursu;
  • rozwojowe szkolenia wideo w celu poprawy adaptacji zawodowej;
  • specjalny kurs języka angielskiego od Eklektika.

Na platformie Future Collars uczestnicy będą się uczyć, planować konsultacje, poznawać innych stażystów i przechodzić szkolenia rekrutacyjne. W końcu program zapewnia nie tylko kurs informatyczny, ale także przygotowanie do zatrudnienia w nowym zawodzie. Uczestnikom oferowane są dodatkowe szkolenia, jak stworzyć profesjonalne CV i przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, a także gdzie znaleźć pracę w IT lub marketingu. Przydatnym dodatkowym bonusem do szkolenia IT z Tech Ukraine będzie również kurs języka angielskiego. Mowa o autorskim kursie Eklektika Language Means Business, który pomoże w skutecznym i najszybszym starcie w branży IT lub marketingowej.

Jakie kursy IT oferuje Tech Ukraine dla Ukraińców?

Program Work in Tech Ukraine jest dostarczany online w dwóch ścieżkach:

  • Google Digital Marketing & E-commerce Professional Certificate;
  • Certyfikat Google IT Support Professional.

Kurs Google Digital Marketing & E-commerce Professional Certificate pomoże Ci rozpocząć karierę w marketingu cyfrowym, czyli zdobyć wiedzę teoretyczną i praktyczne umiejętności związane z podstawami marketingu i e-commerce, tworzeniem sklepów internetowych, analityką webową, a także analizą efektywności pracy online. Uczestnicy kursu nauczą się opracowywać strategie marketingu cyfrowego i e-commerce, pozyskiwać klientów za pomocą cyfrowych kanałów marketingowych i budować lojalność klientów.

Jeśli chodzi o kurs Google IT Support Professional, to jest on przeznaczony dla osób, które chcą nauczyć się wykonywać codzienne zadania związane ze wsparciem IT, w tym montaż komputerów, administrację sieci bezprzewodowej, instalację oprogramowania, obsługę klienta, a także nauczyć się udzielać kompleksowego wsparcia, od identyfikacji problemów po ich rozwiązywanie i usuwanie. Uczestnicy kursu zdobędą umiejętności pracy z protokołami sieciowymi, chmurą obliczeniową, systemem operacyjnym Windows i linią poleceń Linux, administrowaniem systemem, a także algorytmami i metodami szyfrowania.

Jak Ukraińcy mogą zdobyć darmowy zawód informatyka od Google?

Aby wziąć udział w projekcie i odkryć nowe możliwości kariery w jednym z najbardziej poszukiwanych zawodów technologicznych, należy wykonać tylko trzy proste kroki:

  1. Wybierz jeden z dwóch oferowanych kursów.
  2. Wypełnij formularz zgłoszeniowy online.
  3. Rozpocznij naukę z pomocą darmowego programu od Google.

Zobacz też: Jak Ukraińcy mogą znaleźć pracę w Polsce?

Należy pamiętać, że aby dostać się na pierwszy nabór kursów w ramach programu Work in Tech Ukraine, należy złożyć wniosek nie później niż 31 grudnia 2022 roku. Proces szkolenia dla pierwszej tury uczestników rozpocznie się w styczniu 2023 roku. Istnieje również możliwość dołączenia do drugiego naboru studentów. Wnioski na drugi strumień będą przyjmowane od 1 stycznia do 30 kwietnia 2023 roku. Natomiast drugi strumień rozpocznie studia w kwietniu 2023 roku.

Komentarze 0
Polecane
Najnowsze
Popularne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *