Jak Ukraińcy mogą znaleźć pracę w Polsce?

Sofiia Verhulesovа
Praca | 25 maja 2023
Komentarze 0
Laptop gdzie szukać na stronach internetowych poświęconych poszukiwaniu pracy w Polsce Source: Vista Create

Wszyscy Ukraińcy, którzy znaleźli się na terytorium Polski i są zmuszeni pozostać tu przez jakiś czas, muszą znaleźć pracę. W tym artykule przedstawiamy listę najpopularniejszych zasobów do znalezienia pracy w Polsce.

Strony internetowe umożliwiające Ukraińcom znalezienie pracy w Polsce

Strony internetowe są obecnie jednym z najskuteczniejszych sposobów na znalezienie pracy. Wiele bezpłatnych zasobów internetowych oferuje pracę dla Ukraińców, którzy są już w Polsce. Istnieją oferty pracy dla osób o różnym poziomie znajomości języka polskiego. Sprawdź stronę poszukiwania pracy z naszej platformy Ukrainiec w Polsce.

Zapewniamy również listę innych zaufanych stron internetowych z ofertami pracy:

Zapraszamy do dołączenia do naszego kanału Telegram pod adresem https://t.me/ukrainianinpolandpl, naszej strony na Facebooku pod adresem https://www.facebook.com/ukrainianinpolandpl oraz naszej strony na Instagramie pod adresem https://www.instagram.com/ukrainian_in_poland_pl. Dzięki temu będziesz na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i wydarzeniami.

Praca w Polsce dla kobiet

Kobiety w Polsce otrzymują różnorodne oferty pracy. Najczęściej są to oferty pracy dla niań, opiekunek, sprzątaczek i innych pomocy domowych. Dobrze płatne oferty pracy można znaleźć na tych stronach:

Kobiety mogą również szukać pracy z pomocą Give Her A Job. Jest to grupa poszukiwania pracy dla kobiet (w języku polskim i angielskim) https://www.facebook.com/groups/3100579939987180.

Oferty pracy dla osób z sektora IT

Specjaliści z zakresu IT, marketingu, projektowania i innych dziedzin związanych z nowoczesnymi technologiami informatycznymi są w Polsce bardzo poszukiwani. Ich praca jest dobrze płatna (często kilkukrotnie powyżej średniej), a liczba wakatów stale rośnie. Specjaliści z tego sektora powinni szukać pracy na następujących stronach internetowych i grupach na Facebooku:

Zobacz też: Wynagrodzenie w Polsce – „brutto” i „netto”

Grupy na Facebooku dla osób poszukujących pracy w Polsce

Wiele grup na Facebooku oferuje również oferty pracy w Polsce dla Ukraińców. Ta metoda poszukiwania pracy może być bardzo przydatna, ponieważ daje możliwość odpowiedzi na wakat w wiadomościach bezpośrednio do pracodawcy i natychmiastowego nawiązania z nim kontaktu w korespondencji. W ten sposób na Facebooku można znaleźć oferty pracy w następujących grupach:

Polski Urząd Pracy (Powiatowy Urząd Pracy)

Urząd Pracy jest organem państwowym, który działa na podobnej zasadzie jak ukraińskie centra zatrudnienia. Jeśli jesteś osobą bezrobotną poniżej wieku emerytalnego, masz prawo zarejestrować się w lokalnym urzędzie pracy, który pomoże Ci znaleźć pracę zgodną z Twoim zawodem i umiejętnościami, a także zapewni pomoc finansową. Urząd pracy może zapewnić bezpłatne kursy szkoleniowe lub przekwalifikowanie do innego zawodu.

Aby zarejestrować się w urzędzie pracy, należy skontaktować się z biurem w swoim mieście lub hrabstwie lub wypełnić wniosek online. Najbliższe fizyczne centrum zatrudnienia można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej.

Pracownicy urzędów pracy zajmują się profesjonalnym wyszukiwaniem ofert pracy za pośrednictwem Centralnej Bazy Ofert Pracy. Możesz również skorzystać z niej samodzielnie online – baza danych oferuje wiele filtrów, które pomogą Ci znaleźć odpowiednie dla Ciebie oferty pracy.

Istnieje również infolinia centrów zatrudnienia zwana Zieloną Linią. Dzwoniąc pod numer 19524 w godzinach od 8.00 do 18.00 można uzyskać porady dotyczące wolnych miejsc pracy i zatrudnienia.

Polskie agencje zatrudnienia

Poszukiwanie pracy na własną rękę może zająć dużo czasu, wysiłku i środków. Aby pomóc w tym trudnym procesie, w Polsce istnieją pośrednicy między pracodawcami a pracownikami – agencje zatrudnienia. Dobierają one pracowników zgodnie z wymaganiami, jakich poszukuje pracodawca. Agencje zatrudnienia mogą również pomóc w załatwieniu formalności i przygotowaniu do rozmowy kwalifikacyjnej. Oto lista znanych agencji w Polsce, które współpracują z Ukraińcami:

Komentarze 0
Polecane
Najnowsze
Popularne

Możliwość komentowania została wyłączona.