Bezpłatne kursy języka polskiego w Łodzi dla Ukraińców i oferty płatne

Komentarze 0
Flaga Ukrainy i Polski na tle nieba-PL Source: Vista Create

Różne fundacje i organizacje charytatywne wspierają Ukraińców w Łodzi, m.in. oferując bezpłatne kursy języka polskiego. Jednocześnie miasto oferuje również płatne programy, które otwierają więcej możliwości intensywnej nauki języka. Podpowiemy, gdzie szukać bezpłatnych kursów języka polskiego w Łodzi i które kursy komercyjne warto rozważyć.

Bezpłatne kursy języka polskiego w Łodzi od szkoły językowej POLONUS

Bezpłatne kursy języka polskiego w Łodzi oferuje szkoła języków obcych POLONUS. Już dziś Ukraińcy mogą skorzystać z bezpłatnych materiałów do nauki języka polskiego, które prezentowane są na stronie internetowej szkoły w postaci

  • samouczki wideo;
  • schematy językowe;
  • posty opisujące użycie słów w języku polskim i pomagające opanować poprawną gramatykę.

Ponadto szkoła regularnie organizuje bezpłatne lekcje języka polskiego online i grupowe spotkania konwersacyjne, o których informacje można znaleźć na odpowiedniej stronie. Nie trzeba tylko czekać na pojawienie się informacji na stronie. Osoby bardzo zainteresowane darmowymi lekcjami polskiego lub konwersacjami w Łodzi zachęcamy do napisania do szkoły za pomocą specjalnego formularza kontaktowego.

Oprócz bezpłatnej możliwości nauki języka polskiego, szkoła języków obcych POLONUS zapewnia również możliwość nauki na zasadach komercyjnych, oferując szeroką gamę kursów indywidualnych i grupowych, które mogą odbywać się bezpośrednio w szkole, online lub w lokalizacji określonej przez klienta. Do wyboru są kursy krótko- i długoterminowe na wszystkich poziomach zaawansowania, w tym:

  • ogólne kursy językowe;
  • medyczne kursy językowe dla studentów medycyny;
  • kursy przygotowawcze do studiów i pracy;
  • kursy przygotowawcze do egzaminu państwowego;
  • kursy indywidualne.

Aby uzyskać więcej informacji na temat wszystkich możliwości nauki języka polskiego, zadzwoń pod numer +48 795-097-302 lub napisz na adres biuro@polonuslodz.com.

Bezpłatne kursy językowe z Centrum UNICEF „Wspólnie” w Łodzi

Pomoc oferowana w Ośrodku UNICEF Spilno w Łodzi obejmuje bezpłatne kursy języka polskiego, w tym dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Projekty językowe ruszają regularnie, ale trzeba być przygotowanym na to, że rekrutacja do grup odbywa się dość szybko. Podczas październikowych zapisów na kurs języka polskiego dla początkujących oferowane były dwie opcje:

  • intensywny – dla tych, którzy są gotowi pracować w szybkim tempie i odrabiać dużo zadań domowych;
  • metoda wolniejszej nauki języka – dla tych, którzy preferują spokojne tempo.

Zapraszamy do dołączenia do naszego kanału Telegram, naszej strony na Facebooku i Instagramie. Dzięki temu będziesz na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i wydarzeniami.

Obecnie grupy te są już zamknięte i studiują. Warto więc poczekać na otwarcie kolejnego projektu. Więcej o działalności łódzkiej organizacji Spilno, dostępności aktualnych projektów językowych oraz śledzeniu pojawiania się nowych bezpłatnych kursów od fundacji można dowiedzieć się na jej stronie na Facebooku.

Gdzie jeszcze uczyć się polskiego za darmo w Łodzi i Zgierzu?

Mirnyj Dom w Łodzi, który pomaga uchodźcom z Ukrainy i uchodźcom politycznym z Białorusi w znalezieniu mieszkania, również deklaruje kursy językowe jako jedną ze swoich działalności. Aby uzyskać więcej informacji na temat otwartych projektów językowych i bezpłatnych kursów języka polskiego, prosimy o bezpośredni kontakt z organizacją pod adresem kandzu.skopiec@gmail.com.

Zobacz też: Language Supp: nowe bezpłatne kursy języka polskiego dla dzieci z Ukrainy

Centrum Pomocy Cudzoziemcom w Łodzi, Fundacja Ocalenie, również przywiązuje dużą wagę do edukacji i integracji migrantów. Dlatego jednym z działań organizacji są zajęcia językowe. Więcej informacji na temat możliwości oferowanych przez Fundację można uzyskać kontaktując się z organizacją pod adresem lodz@ocalenie.org.pl.

Bezpłatne kursy języka polskiego w Zgierzu są regularnie organizowane przez Dom Kultury – Fundację Społeczeństwa Otwartego. Fundacja należy do międzynarodowej wspólnoty, która zrzesza 149 kościołów tradycji luterańskiej (77 mln chrześcijan w 99 krajach). Zaraz po wybuchu wojny na Ukrainie ODF w Polsce rozpoczęła kampanię wspierającą uchodźców uciekających z Ukrainy. Dziś kontynuuje realizację wielu projektów, wśród których priorytetem jest wsparcie edukacyjne. Informacje o bezpłatnych kursach języka polskiego oferowanych przez Fundację można znaleźć na jej stronie na Facebooku.

Więcej ofert bezpłatnych kursów języka polskiego w Łodzi i okolicach można znaleźć tutaj.

Nauka języka polskiego dla obcokrajowców na Uniwersytecie Łódzkim

Na początku wojny Uniwersytet Łódzki zaczął pomagać Ukraińcom w każdy możliwy sposób, w tym organizując bezpłatne kursy języka polskiego dla ukraińskich uchodźców, którzy licznie przybywali do Polski. Podobne bezpłatne kursy organizowano również w Warszawie, w tym na Uniwersytecie Warszawskim. Ogólnie rzecz biorąc, ośrodek nauczania języka polskiego dla cudzoziemców na Uniwersytecie Łódzkim, Studium UŁ, jest jednym z największych ośrodków językowych w mieście i regularnie prowadzi komercyjne lekcje języka polskiego, oferując zarówno kursy ogólne, jak i specjalistyczne kursy językowe związane z kierunkiem studiów lub zawodem studentów. Centrum oferuje kursy dzienne, wieczorowe, indywidualne i wakacyjne na wszystkich poziomach zaawansowania (A0, A1, A2, B1, B2, C1, C2), w tym przygotowanie do polskiego egzaminu państwowego. Szczegółowe opisy kursów dostępne są tutaj.

Więcej informacji na temat kursów języka polskiego dla obcokrajowców na Uniwersytecie Łódzkim można uzyskać pisząc na adres sjpdc@uni.lodz.pl.

Płatne kursy w Łodzi od Szkoły Języka Polskiego Together

Ci, którzy nie mają czasu lub ochoty szukać darmowych kursów języka polskiego w Łodzi lub czekać na wolne miejsca czy nowe projekty, mogą skorzystać z nauki języka na zasadach komercyjnych. Oprócz szkoły językowej POLONUS i Uniwersytetu Łódzkiego, o których wspomnieliśmy powyżej, płatne usługi nauki języka polskiego dla obcokrajowców w Łodzi oferuje także Szkoła Języka Polskiego Together. Nawiasem mówiąc, kursy języka polskiego i bezpłatnie, a od szkoły Together można również odbyć w Krakowie, Warszawie i innych kluczowych miastach Polski.

Sieć szkół językowych Together zatrudnia doświadczonych lektorów, egzaminatorów, administratorów i metodyków, posiada akredytację Kuratorium Oświaty oraz status oficjalnego ośrodka egzaminacyjnego NAWA. Oznacza to, że można tu nie tylko uczyć się języka polskiego, ale także przystąpić do egzaminów państwowych na różnych poziomach zaawansowania, a także otrzymać certyfikat ośrodka egzaminacyjnego TELC.

Szkoła Języka Polskiego Together zaprasza studentów w każdym wieku i na każdym poziomie zaawansowania, oferując elastyczność w nauce. Oprócz tradycyjnych lekcji, kursy obejmują różne wycieczki, interaktywne zajęcia i warsztaty. Ceny kursów zaczynają się od 850 PLN za kurs. Pełną listę kursów języka polskiego oferowanych przez Szkołę Językową Together w Łodzi można znaleźć tutaj.

Komentarze 0
Polecane
Najnowsze
Popularne

Możliwość komentowania została wyłączona.