Kursy języka polskiego w Warszawie

Tetiana Sharapova
Język, Warszawa | 6 stycznia 2023
Komentarze 0
Kobieta trzyma w ręku flagę Polski. Pl Source: Vista Create

Znajomość języka to pierwsza rzecz, której potrzebujesz w nowym kraju. Nie zawsze jednak człowiek ma możliwość, aby wcześniej poznać chociaż podstawy, ponieważ czasem trzeba bardzo szybko podjąć decyzję o przeprowadzce. I wtedy na ratunek przychodzą kursy języków obcych. Mogą być one zarówno płatne, jak i darmowe. Przygotowaliśmy dla Was listę pięciu miejsc w Warszawie, w których możecie zapisać się na darmowe kursy języka polskiego.

Darmowe kursy języka polskiego w ramach projektu „Solidarni z Ukrainą”

Program „Solidarni z Ukrainą” regularnie organizuje kursy języka polskiego w Warszawie. Aktualnie trwają zapisy na jeden z nich. Aby do niego dołączyć, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Uczestnicy kursu otrzymają wszystkie niezbędne materiały do nauki języka polskiego.

W ramach programu będziesz miał okazję rozpocząć naukę języka polskiego od podstaw, a także przejść na kursy na wyższym poziomie – od B1. Zajęcia są bezpłatne, ale aby dostać się do grupy B1 trzeba będzie zdać egzamin z języka polskiego. Na zajęcia może zapisać się również młodzież od 13 roku życia.

Zajęcia odbywać się będą w Bibliotece Narodowej w Warszawie przy al. Niepodległości 213.

Darmowe kursy języka polskiego z „Wygraj Rozwój”

Inną możliwością nauki języka polskiego za darmo jest przystąpienie do programu „Wygraj Rozwój”. W jego ramach stale prowadzone są zapisy na kursy języka. Aby dołączyć, należy zgłosić chęć uczestnictwa. Oprócz Warszawy na zajęcia można uczęszczać także w Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu.

„Wygraj Rozwój” to długoterminowy program wsparcia dla ukraińskich uchodźców w Polsce. Zajmuje się aktywizacją zawodową i społeczną poprzez dostęp do bezpłatnej nauki języka i bezpłatnych szkoleń zawodowych, a także możliwości zatrudnienia.

Darmowe kursy języka polskiego od Fundacji Ocalenie

Fundacja Ocalenie również pomaga Ukraińcom w ich polskiej integracji. Aby wziąć udział w kursach należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Obecnie znów trwają zapisy na bezpłatne kursy języka polskiego z Fundacji Ocalenie. Aby dostać się na kursy, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. W procesie wypełniania będziesz musiał podać swoje dane kontaktowe, takie jak:

  1. Imię i nazwisko;
  2. Twój polski numer telefonu;
  3. Numer paszportu lub PESEL;
  4. Adres e-mail;
  5. Płeć;
  6. Jakimi językami się posługujesz;

Trzeba będzie też wybrać dogodny dla siebie czas: rano, po południu lub wieczorem. Zajęcia odbywać się będą dwa razy w tygodniu w Warszawie. Zajęcia online nie są przewidziane.

Kwestionariusz do wypełnienia dostępny jest pod tym linkiem: https://cutt.ly/02jBVMI. W procesie wypełniania wniosku trzeba będzie również przejść krótki test znajomości języka polskiego. Dzięki temu organizatorzy dowiedzą się, na jakim poziomie masz język polski. Termin zgłaszania się na kurs upływa 9 stycznia 2023 roku.

Kurs jest odpowiedni dla osób, które dopiero zaczynają naukę języka polskiego. Maksymalny poziom jaki można osiągnąć na kursie to A2. Pamiętaj, że wypełnienie formularza zgłoszeniowego nie gwarantuje, że zostaniesz zapisany na darmowe kursy języka polskiego. Priorytetowo traktowane będą osoby, które dopiero zaczynają naukę języka.

Zobacz też: W Warszawie otwarto kolejny punkt przyjmowania wniosków o wydanie Karty Pobytu

Kursy odbywają się raz na trzy semestry. Z reguły dzieje się tak od lutego do kwietnia, od czerwca do sierpnia i od października do grudnia.

Zapraszamy na nasz kanał Telegram pod adresem https://t.me/ukrainianinpolandpl oraz na naszą stronę na Facebooku https://www.facebook.com/ukrainianinpolandpl Nasza redakcja codziennie wybiera dla Was najlepsze wiadomości i najistotniejsze wskazówki.

Kursy od Fundacji Nauki Języków Obcych i Szkoły Języków Obcych Linguae Mundi

W przeciwieństwie do wielu innych miejsc, gdzie można nauczyć się polskiego za darmo, w tej fundacji można to zrobić od podstaw aż do poziomu C2. Dodatkowo istnieje opcja przystąpienia do egzaminu certyfikacyjnego. Usługa ta będzie płatna, ale daje możliwość uzyskania certyfikatu znajomości języka polskiego. Więcej o tym, do czego potrzebny jest taki dokument, można przeczytać tutaj.

Aby zapisać się na kurs, należy napisać na ten adres mailowy: a.mijas-stelmaszuk@linguaemundi.pl. Pracownicy instytucji odpowiedzą także na nadesłane pytania.

Oprócz nauki języka, na zajęciach oferowanych przez tę fundację można zdobyć wiedzę o Polsce oraz zdać test z doradztwa zawodowego. Fundacja ma swoją siedzibę przy ul. Kopernika 17.

Pisaliśmy też o systemie oceniania w polskich szkołach. Radzimy zapoznać się z tą informacją, gdyż przyznawanie stopni w polskich szkołach znacznie różnią się od tych w szkołach ukraińskich.

Komentarze 0
Popularne
Polecane
Najnowsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *