Darmowe kursy polskiego dla Ukraińców w Warszawie i płatne oferty szkół językowych

Komentarze 0
Kobieta trzyma w ręku flagę Polski-PL Source: Vista Create

Nauka języka polskiego w Warszawie otwiera nowe horyzonty możliwości dla Ukraińców pragnących przystosować się do życia w Polsce. Niniejszy artykuł obejmuje szeroki zakres możliwości nauki – od bezpłatnych kursów organizowanych specjalnie dla ukraińskich uchodźców po płatne programy różnych szkół językowych.

Bezpłatne kursy języka polskiego w Warszawie od Fundacji Ocalenie

Fundacja Ocalenie zaprasza Ukraińców na bezpłatne kursy języka polskiego w Warszawie. Podczas gdy bezpłatne kursy języka polskiego z Language Supp są przeznaczone przede wszystkim dla ukraińskich dzieci, inicjatywa Fundacji Ocalenie ma na celu integrację dorosłych migrantów i uchodźców oraz otwiera nowe horyzonty możliwości dla tych, którzy chcą jak najszybciej zaadaptować się w Polsce. Bezpłatne kursy języka polskiego są częścią projektu „O Polsce po polsku”, finansowanego przez Fundację Inicjatyw Publicznych NOWEFIO. Jest to wyjątkowa okazja dla obcokrajowców w Warszawie nie tylko do nauki języka, ale także do zanurzenia się w polskiej kulturze i nawiązania nowych znajomości.

Kursy są otwarte dla wszystkich pełnoletnich cudzoziemców mieszkających w Warszawie. Preferowani są uchodźcy, osoby ubiegające się o ochronę międzynarodową w Polsce oraz migranci z krajów spoza UE.

Główny nacisk kładziony jest na komunikację, aby ułatwić szybkie posługiwanie się językiem polskim w życiu codziennym. Nauczyciele to zmotywowani wolontariusze, którzy przeszli specjalne szkolenie w zakresie nauczania języka polskiego jako obcego. Kurs jest przeznaczony dla początkujących, z maksymalnym poziomem A2 (komunikatywny).

Kursy odbywają się przez cały rok w czterech trymestrach (styczeń-marzec, kwiecień-czerwiec, lipiec-wrzesień, październik-grudzień), a zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu po 90 minut. Zgłoszenia przyjmowane są w określonych terminach, a kandydaci informowani są o wynikach przed rozpoczęciem kursu.

Kolejne bezpłatne kursy języka polskiego dla Ukraińców z Ocalenia rozpoczną się w styczniu 2024 r. Rejestracja na kurs odbywa się za pośrednictwem strony internetowej fundacji, a aby wziąć udział, należy wypełnić specjalny formularz zgłoszeniowy online, który zostanie otwarty 2 stycznia 2024 r. i będzie aktywny do 4 stycznia 2024 r.

Bezpłatne kursy języka polskiego w Warszawie dla Ukraińców z Uniwersytetu Warszawskiego

Uniwersytet Warszawski, jedna z wiodących instytucji edukacyjnych w Polsce, również oferuje ukraińskim uchodźcom możliwość bezpłatnej nauki języka polskiego. Uczelnia regularnie zapisuje nowe grupy na bezpłatny kurs języka polskiego jako obcego, oferując możliwość nie tylko nauki języka, ale także pogłębienia wiedzy o polskiej kulturze i tradycjach.

Zapraszamy do dołączenia do naszego kanału Telegram, naszej strony na Facebooku i Instagramie. Pomoże Ci to być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i wydarzeniami .

Bezpłatne kursy języka polskiego dla Ukraińców z Uniwersytetu Warszawskiego pozwolą uczestnikom szybko nauczyć się języka polskiego i osiągnąć poziom wystarczający do podjęcia pracy lub dalszych studiów. Kursy obejmują różne aspekty języka i kultury, w tym

  • Język polski w życiu codziennym;
  • Język polski w pracy;
  • Polska kultura i społeczeństwo itp.

Aby wziąć udział w programie, należy dokonać bezpłatnej rejestracji. Jest ona dostępna dla wszystkich członków PESEL UKR. W przypadku jakichkolwiek pytań lub trudności z rejestracją uczelnia oferuje pomoc za pośrednictwem poczty elektronicznej misjaua@wne.uw.edu.pl.

Bezpłatne kursy języka polskiego w Warszawie dla Ukraińców z Ukraińskiego Domu

Ukraiński Dom w Warszawie jest jedną z organizacji, która regularnie organizuje bezpłatne kursy językowe dla Ukraińców na różnych poziomach zaawansowania. Obecnie nie ma otwartych kursów, ale aby ich nie przegapić, warto śledzić ogłoszenia Ukraińskiego Domu w mediach społecznościowych. Chociaż regularne zapisy na kursy języka polskiego są obecnie zawieszone, Ukraiński Dom nadal zapewnia wyjątkowe możliwości dla Ukraińców, którzy chcą poprawić swoje umiejętności językowe. Jedną z takich inicjatyw jest niedawno wznowiony klub konwersacyjny „Na luzie… po polsku”.

Ten klub to nie tylko miejsce do ćwiczenia języka polskiego. To także wyjątkowa platforma do nauki o polskiej kulturze, poznawania nowych ludzi i dzielenia się doświadczeniami. Nawet jeśli Twój poziom języka polskiego jest podstawowy (A1), nie bój się dołączyć i doskonalić swoje umiejętności.

Zobacz też: Language Supp: nowe bezpłatne kursy języka polskiego dla dzieci z Ukrainy

Conversation Club spotyka się dwa razy w miesiącu, a najbliższe spotkanie odbędzie się 21 grudnia w godzinach od 16:00 do 18:00. Każde spotkanie poświęcone jest konkretnemu tematowi. Tym razem skupimy się na polskim kinie, które pomoże w nauce języka polskiego. Uczestnicy powinni obejrzeć jeden z polskojęzycznych filmów na YouTube, aby być przygotowanym na ciekawą dyskusję. Wśród oferowanych filmów znajdują się zarówno komedie, jak i dramaty, co pozwala nam objąć różne gatunki i gusta. Klub konwersacyjny „Na luzie… po polsku” jest więc nie tylko okazją do doskonalenia umiejętności językowych, ale także do zanurzenia się w atmosferze polskiego języka i kultury.

Udział w klubie konwersacyjnym jest bezpłatny, ale wymaga wcześniejszej rejestracji. W tym celu należy wypełnić formularz tutaj.

Kursy języka polskiego w Warszawie dla Ukraińców z popularnych prywatnych szkół językowych

Ci, którzy nie chcą czekać na nowe projekty i wolne miejsca na bezpłatnych kursach polskiego w Warszawie, mogą skorzystać z ofert popularnych szkół językowych, które oferują szkolenia na zasadach komercyjnych. Oferujemy kilka kursów polskiego w Warszawie ze szkół językowych z najbardziej pozytywnymi opiniami.

Kursy języka polskiego w Warszawie z Edu & More

Edu & More, jedna z wiodących szkół językowych w Warszawie, jest gotowa uczyć Ukraińców, którzy chcą nauczyć się języka polskiego. Nagrodzona tytułem „Lidera Przedsiębiorczości Roku 2011” za innowacyjne podejście do nauczania, Edu & More oferuje nowoczesne, efektywne i przystępne cenowo kursy języka polskiego. Dzięki wyjątkowemu doświadczeniu i wiedzy, nauczyciele Edu & More sprawiają, że nauka języka polskiego staje się ekscytującą podróżą. Kursy obejmują zajęcia grupowe w szkole lub sesje online. Edu & More oferuje różnorodne kursy, od regularnych kursów grupowych po intensywne programy. Kursy są przeznaczone dla uczestników o różnym poziomie wiedzy, od zupełnie początkujących do tych, którzy chcą osiągnąć wyższy poziom biegłości. Kursy są dostępne w cenie od 750 zł za regularny kurs grupowy do 1800 zł za kursy intensywne. Uczestnicy mogą wybrać zajęcia w godzinach porannych, popołudniowych lub wieczornych, dzięki czemu nauka jest tak wygodna, jak to tylko możliwe.

Kursy języka polskiego w Warszawie z Together Language School

Kursy języka polskiego w Warszawie w Szkole Językowej Together oferują wspaniałe możliwości dla Ukraińców, którzy chcą nauczyć się języka polskiego. Szkoła oferuje kursy dla osób w każdym wieku i na każdym poziomie zaawansowania. Together posiada akredytację Kuratorium Oświaty i jest oficjalnym ośrodkiem egzaminacyjnym NAWA, przeprowadzającym państwowe egzaminy językowe na wszystkich poziomach do C1-C2. Posiada również licencję centrum egzaminacyjnego TELC. Together wykorzystuje interaktywne metody nauczania, w tym nie tylko tradycyjne lekcje, ale także wycieczki, interaktywne zajęcia i warsztaty. Zakres cenowy kursów: regularny kurs grupowy: 850 zł (4-6 tygodni, 26 godzin), kurs semestralny: 2000 zł (5,5 miesiąca, 84 godziny), język polski w medycynie: 2100 zł (14 tygodni, 108 godzin), lekcje indywidualne: 120 zł za godzinę.

Kursy języka polskiego w Warszawie w Polskim Instytucie Językowym

Polski Instytut Językowy oferuje zarówno kursy online, jak i offline, a zajęcia odbywają się w samym sercu Warszawy. Studenci mogą wybierać spośród kursów o różnej intensywności od jednego do pięciu razy w tygodniu, rano, po południu lub wieczorem, w dni powszednie lub weekendy. Szkoła przywiązuje szczególną uwagę do umieszczania kursantów w odpowiednich grupach, zgodnie z ich poziomem zaawansowania językowego. Zapewnia to wysoką efektywność nauki i komfort dla każdego uczestnika. Test wstępny i audyt językowy pomagają określić poziom studentów i polecić najbardziej odpowiednią grupę. Oprócz ogólnych kursów języka polskiego, Polski Instytut Językowy oferuje również kursy specjalistyczne, takie jak język polski medyczny, język polski techniczny i inne. Zakres cenowy kursów jest następujący: kursy grupowe – 1200 zł za 44 lekcje, lekcje indywidualne (online i w instytucie) – 180 zł za 2 lekcje, kurs przygotowujący do egzaminu państwowego na poziomie B1 – 1350 zł za 44 lekcje itp.

Komentarze 0
Polecane
Najnowsze
Popularne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *