Co warto zobaczyć w Warszawie? Top 10 atrakcji turystycznych

Tetiana Sharapova
Warszawa | 21 sierpnia 2022
Komentarze 0
Pałac Kultury i Nauki w Warszawie

Warszawa, przez którą płynie Wisła, to miasto pełne ciekawych atrakcji turystycznych. Stolica Polski zachwyca za każdym razem, gdy się ją odwiedza. Jesteśmy pewni, że o niektórych z nich słyszeliście już wielokrotnie, a jednak chcielibyśmy Wam przypomnieć i zachęcić do spędzenia miłego czasu w gronie przyjaciół lub z rodziną.

Bardzo ważne jest, aby żyć chwilą i wzbogacać swoje wspomnienia o wspaniałe miejsca. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie 10 najlepszych miejsc wartych uwagi w Warszawie.

Pałac Wilanowski

Pamiętajmy o historii! Budowa pałacu trwała około 15 lat. Zbudowany w XVII wieku, do dziś pozostał w niezmienionej formie, mimo powszechnych zmian w sercu Polski – Warszawie. W tym samym miejscu można zobaczyć piękno pałacowego muzeum wybitnej postaci króla Jana III Wilanowskiego, bo to właśnie ta osoba była powodem powstania tego pamiętnego miejsca. Park o powierzchni 40 hektarów otacza Wilanów. Spacerując ścieżkami, można podziwiać piękno angielskiego ogrodu krajobrazowego i parku anglo-chińskiego.

Kolejnym elementem wartym uwagi jest Jezioro Wilanowskie. Nie przegap okazji, aby otoczyć się pięknem podczas żeglowania na łodzi. W końcu jest to kolejny rodzaj niedrogiej rozrywki.

Pałac Wilanowski możesz odwiedzać codziennie od 09.00 do 21.00 (trzeba wejść przed 20.30). Od września natomiast od 09.00 do 19.00 (wejście do 18.30).

Łazienki Królewskie w Warszawie

Nie przegap okazji, by odwiedzić Łazienki Królewskie w Warszawie. To kolejna atrakcja turystyczna i kolejne szczególne miejsce w Warszawie. W pałacu znajduje się rozległy teren wypełniony kwiatami. Ma powierzchnię 76 ha, gdzie 4,9 ha stanowi przestrzeń wodna. Charakterystycznym elementem tego miejsca jest pałac na wyspie oraz pałac Belweder. Można podziwiać jego piękne budynki, pawilony i rzeźby, z pomnikiem Jana III Sobieskiego, a także poczuć przyjemną atmosferę ogrodów: królewskiego, romantycznego, modernistycznego, chińskiego i holenderskiego. Każda z nich jest na swój sposób ciekawa.

Stare Miasto

Niestety, konsekwencje II wojny światowej były rozległe. Odbudowa miast w Polsce trwała dość długo. I nic dziwnego, że zwłaszcza spacer po Starym Mieście może wzbudzić zbyt wiele emocji. Niemniej jednak tę część Warszawy zdobi wiele apartamentowców oraz słynny Plac Zamojskiego z Zamkiem Królewskim i Barbakanem. Stare Miasto otaczają niesamowite kamienne budowle pochodzące z XV i XIX wieku, zrekonstruowane według współczesnej architektury. Podziwiając współczesne widoki Warszawy, możemy sobie tylko wyobrazić, jakiej pracy wymagało odrestaurowanie obecnych miejsc turystycznych.

Krakowskie Przedmieście i Pałac Prezydencki

Kontynuując temat miejsc turystycznych, jednym z punktów Waszej warszawskiej wycieczki powinno być Krakowskie Przedmieście i Pałac Prezydencki. Pałac Prezydencki to największy pałac w stolicy. Ponadto znajduje się tam również pomnik wielkiego pisarza – Adama Mickiewicza. Nie sposób nie wspomnieć o kościele św. Krzyża i pałacu Czapskich. Te miejsca również uderzają swoim pięknem i bogatą historią.

Ten rejon Warszawy jest niezwykle piękny. Moglibyśmy pisać o nim bardzo długo, ale będzie to o wiele bardziej ekscytujące, jeżeli wybierzecie się tam osobiście.

Pałac Kultury i Nauki

A jaka piękna Warszawa z góry! To miejsce pozwala wchłonąć całą atmosferę Warszawy, jej wygląd i poczuć codzienny rytm stolicy. Pałac Kultury i Nauki – zanotuj i koniecznie odwiedź! Opłata za wstęp do Pałacu Kultury i Nauki wynosi 20 zł. Nie zapomnij jednak sprawdzić, czy jest on otwarty. Oczywiście rzadko zdarza się, że może być zamknięta, ale warto się upewnić.

A może wieczorny relaks przy Pałacu? Podczas wieczornego spaceru latem zatrzymaj się w jednej z restauracji i kontempluj podświetlony Pałac Kultury. Czyż nie brzmi to ciekawie? Nie pożałujesz!

Zamek Królewski w Warszawie

Zamek Królewski jest również ciekawym zabytkiem i warto go zobaczyć. Znajduje się on w rejonie Starego Miasta. Zamek został pierwotnie wybudowany jako rezydencja książąt mazowieckich. W 1980 roku został nawet wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, podobnie jak całe Stare Miasto. Sam zamek robi wrażenie, a co ciekawe w Małej Kaplicy zamkowej do dziś znajdują się insygnia królewskie Stanisława Augusta Poniatowskiego! Mówiąc o znaczeniu pomnika, Sejm uchwalił Konstytucję 3 maja 1971 r. w sali senatorów.

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego

Chciałbyś odpocząć od zgiełku ulic? To właśnie Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego może zaserwować Ci tę przyjemność! Pierwszym miejscem do zwiedzania są urokliwe zakątki otoczone kwiatami i winoroślą. Niemniej jednak każdy, kto kocha piękne miejsca, będzie zadowolony. Zwykły bilet wstępu kosztuje 10 zł.

Ogród Biblioteki Uniwersyteckiej

Czy wiesz, że ogrody, które znajdują się na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej, są uważane za jedne z największych ogrodów w całej Europie? Zajmują powierzchnię ponad 1 hektara. Nawet ci, którzy nie lubią zanurzać się w tej ogrodowej atmosferze, powinni odwiedzić to miejsce!

Centrum Nauki Kopernik

Centrum Nauki Kopernik to miejsce, w którym można się dobrze bawić i wiele nauczyć.

Chcielibyście zobaczyć symulatory trzęsienia ziemi, a może lustro weneckie? Co powiecie na ciekawe zajęcia, na których można zaangażować się w biologię, chemię, robotykę lub odwiedzić planetarium. Brzmi interesująco? Nie trzeba dodawać, że jest to miejsce, które trzeba odwiedzić. Bilety należy jednak rezerwować z wyprzedzeniem, bo wylatują z prędkością światła.

Centrum Pieniądza w Warszawie

Zaleca się również, aby nie omijać Centrum Pieniądza. Możesz odwiedzić to miejsce na własną rękę, ponieważ dostępne są mapy dla rodzin oraz audioprzewodniki w języku polskim i angielskim. Aby odwiedzić Centrum Pieniądza, będziesz potrzebować 1-1,5 godziny. Jeśli chodzi o dzieci, informacje będą zrozumiałe dla tych powyżej 6 roku życia.

Można tu wziąć udział w ciekawych warsztatach i uczestniczyć w programach z animatorami, które trafiają do osób niepełnosprawnych, starszych lub dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Zajęcia mają bardziej praktyczną odsłonę, gdyż można nauczyć się na nich rozpoznawać prawdziwe banknoty.

A oto, co możemy zobaczyć na poszczególnych wystawach stałych:

– „Spotkanie z pieniędzmi”

– „Systemy pieniężne”

– „Bank Centralny”

– „Nowoczesne systemy płatnicze”

– „Twórca pieniądza i produkcja pieniądza”

– „Pieniądze w sztuce”

Warszawa nie tylko z pieniędzmi

Warszawa może nie być droga. Warto sprawdzić strony internetowe lub grupy na Facebooku takie jak „Warsaw Free” i zobaczyć, co może nas zainteresować. Jeżeli zbliża się nasz termin pobytu w Warszawie, wówczas warto sprawdzić nadchodzące wydarzenia i zaplanować pobyt w ciekawych miejscach turystycznych.

Komentarze 0
Polecane
Najnowsze
Popularne

Możliwość komentowania została wyłączona.