Bezpłatna pomoc psychologiczna dla dorosłych i dzieci przybyłych z Ukrainy

23 września 2022

Silne emocje związane z wojną i sytuacją, w której się znaleźliśmy, często sprawiają, że ciężko przystosować się do nowej rzeczywistości. Na szczęście z pomocą wychodzą psychologowie, a dzięki ich wsparciu zdecydowanie łatwiej uporamy się ze stresem, traumą, lękami oraz innymi uczuciami, które nam towarzyszą. Oto lista placówek, do których można się bezpłatne wsparcie.  

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Terappo

Terappo to platforma, która powstała z  myślą o przeprowadzaniu terapii oraz udzielaniu wsparcia psychologicznego on-line. Na zespół składają się wyłącznie certyfikowani specjaliści. Jedna z nich – Helena Nagrina – oferuje także bezpłatne wsparcie w języku ukraińskim. Dedykowane jest ono zarówno osobom dorosłym, jak i młodzieży czy dzieciom. Aby umówić się na konsultacje można skontaktować się telefonicznie 787844196 za pośrednictwem WhatsApp. W razie pytań warto również nadsyłać wiadomości na adres mailowy olenanag7@gmail.com.

Pomoc psychologiczna Fundacji Rozwoju Społeczno-Oświatowego

Fundacji Rozwoju Społeczno-Oświatowego we współpracy z zespołem psychologów oferuje wsparcie w ciężkich chwilach dla dorosłych i dla dzieci. Specjaliści porozumiewają się po polsku oraz ukraińsku. Na terapię można uczęszczać stacjonarnie w Lublinie lub też skorzystać z porad online za pośrednictwem rozmowy telefonicznej lub portalu zoom. Aby zarezerwować wizytę, należy zadzwonić pod numer 579512946, wypełnić formularz kontaktowy lub też bezpośrednio na adres kontakt@psychologukraina.eu skierować zapytanie o wolne terminy.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Centrum Zdrowia i Psychoterapii

Warszawskie Centrum Zdrowia i Psychoterapii udziela wsparcia psychologicznego oraz psychiatrycznego za darmo. Aby umówić się na wizytę należy zadzwonić i ustalić dogodny dla nas termin. Na wizytę możemy umówić się także mailowo piszą na jeden ze wskazanych adresów: lwowska@centrum-psych.com.pl, ogrodowa@centrum-psych.com.pl, wilanowska@centrum-psych.com.pl.

Cerebris – Centrum Neurologopedii i Neuroterapii Poznawczej

Centrum Celebris zaprasza na konsultacje psychologiczne dorosłych oraz dzieci przybyłe z Ukrainy. Dyżury doświadczonych psychologów odbywają się w piątki od godziny 16:00. Zapisów można dokonywać pod numerem telefonu lub pisząc na adres e-mail biuro@cerebris.pl

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Fundacja Polskie Forum Migracyjne

Jeżeli ty lub twoje dziecko potrzebujecie telefonicznie porozmawiać o swoich problemach, wówczas warto skorzystać z telefonu interwencyjnego. Pod numerem 22 255 22 02 dyżurują psychologowie, którzy wsparcia udzielają w języku ukraińskim oraz rosyjskim lub polskim. Dzwonić można od poniedziałku do soboty w godzinach 12:00-22:00.

eOFWCA

Indywidualne konsultacje w języku ukraińskim w formie online. Odbywają się one w poniedziałki, środy oraz piątki między 9:00 a 17:00. (Istnieje możliwość zapisania się na konsultacje także stacjonarnie w Warszawie, ul. Stawki 3a/47). Aby zarezerwować dogodny dla siebie termin, należy skorzystać z formularza.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Fundacja eF kropka

Wszystkie osoby powyżej 16 roku życia mogą złość się na konsultacje do Fundacji eF kropka. Wsparcie psychologów odbywa się zarówno w formie online, jak i na miejscu w Warszawie pod adresem Ożarowska 64/U4. Zapisy na konsultacje odbywają się drogą mailową helpukraine@ef.org.pl.

Fundacja Rozwoju Ukrainy

Wszyscy, którzy potrzebują wsparcia psychologicznego, mogą go uzyskać w dni robocze między 16:00 a 18:00. Jedyne co należy zrobić to zadzwonić na numer +380 50 189 0396. Telefon obsługują doświadczeni psycholodzy, którzy udzielą wsparcia dzieciom i dorosłym.

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

Pod numerem 800 12 12 12 możemy się zgłaszać, jeżeli szukamy wsparcia psychologicznego dla naszych dzieci. Psycholog, który odpowiada na telefony, płynnie posługuje się językiem ukraińskim oraz rosyjskim. Więcej informacji na stronie: https://brpd.gov.pl/dzieciecy-telefon-zaufania-rzecznika-praw-dziecka/

Przystań Psychologiczna

Placówka mieści się w Warszawie na placu Konstytucji 6/42. Czynna od poniedziałku do piątku, od 9:00 do 21:00. Spotkania odbywają się w formie online lub stacjonarnie. Psychologowie posługują się językiem polskim, angielskim oraz ukraińskim. Zapisów na spotkania dokonywać można telefonicznie: 533 300 999 lub mailowo: recepcja@przystan-psychologiczna.pl.

Centrum Medyczne Damiana

Centrum uruchomiło telefon zaufania, który udziela bezpłatnej pomocy w języku polskim, angielskim, rosyjskim i ukraińskim. Infolinia: 22 566 22 27 działa przez 7 dni w tygodniu w godzinach 8:00–20:00.

Polskie Forum Migracyjne

Telefon zaufania, pod którym wsparcie udzielane jest w języku rosyjskim i ukraińskim. Infolinia: 669 981 038 działa w poniedziałki (16:00–20:00), środy (10:00–14:00), piątki (14:00–18:00).

Mindgram

Platforma uruchomiła bezpłatną telefoniczną linię wsparcia zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Specjaliści dyżurują pod numerem +48 459 595 252 od poniedziałku do niedzieli, w godzinach 9:00–21:00. Konsultacje odbywają się w języku polskim, ukraińskim, angielskim lub rosyjskim.

Polskie Towarzystwo Psychoanalityczne

Towarzystwo uruchomiło możliwość skorzystania z bezpłatnej pomocy psychologa dla dzieci, młodzieży, a także osób dorosłych. Konsultacja możliwa w języku polskim, rosyjskim, angielskim lub francuskim. Spotkania umawiać można, dzwoniąc na numery: +48 608 393 655, +48 604 777 557. Listę specjalistów, którzy oferują pomoc, znajdziemy pod adresem http://psychoanaliza.org.pl/pomoc. Dostępne są spotkania zarówno online, jak i w placówkach, które mieszczą się w większych miastach (Warszawa, Poznań, Opole, Trójmiasto).

Fundacja „Twarze Depresji”

Na bezpłatną pomoc psychologiczną i psychiatryczną zaprasza fundacja „Twarze Depresji”. Wsparcie odbywa się w formie on-line, a zapisów dokonywać można, wypełniając formularz znajdujący się pod adresem: https://twarzedepresji.pl/ukraina/.

Centrum Pomocy Psychologicznej

Kolejna placówka, która zadeklarowała udzielić wsparcia psychologicznego oraz pomocy w tej kryzysowej sytuacji. Mieści się we Wrocławiu przy ulicy Gałczyńskiego 9. Spotkania odbywają się na miejscu i mogą zostać przeprowadzone w języku rosyjskim, angielskim lub polskim. Rejestracji na wizytę trzeba dokonać wcześniej pod numerem 579 722 976.

Centrum Psychoterapii „Mosty zamiast murów”

Punkt zaprasza na konsultacje telefoniczne oraz on-line, a także do bezpośredniej rozmowy z psychologiem. Istnieje również możliwość dołączenia do grupy wsparcia. Ośrodek mieści się w Gdańsku przy Alei Zwycięstwa 54/1. Zapisów dokonywać można telefonicznie 797 044 841 lub mailowo klinika@mostyzamiastmurow.pl.

Fundacja Pomocy Psychologicznej i Edukacji Społecznej RAZEM

Fundacja zaprasza do udziału w grupie wsparcia prowadzonej w języku rosyjskim. Spotkania odbywają się w piątki o godzinie 11:00 w siedzibie placówki: Warszawa, Aleje Jerozolimskie 6. Zapisów można dokonywać pod numerem: 790 707 760 bądź mailowo biurofundacjarazem@gmail.com.

Pod wskazanym numerem działa również telefon wsparcia dedykowany obywatelom Ukrainy. Dzwonić można od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00–18:00.

SEXED.PL

Portal otworzył linię pomocy dla osób będących w kryzysie wywołanym wojną. Na numer 720 720 720 kontaktować można się od poniedziałku do piątku, w godzinach 16:00–20:00. Na stronie internetowej sexed.pl uruchomiony jest również czat, gdzie we wskazanych godzinach również można skontaktować się z psycholożką lub psychologiem.

Fundacja Ocalenie

W fundacji można umówić się na indywidualne spotkania z psychologiem. Odbywają się one w Warszawie przy ulicy Kruczej 6/14a. Na konsultację należy dokonać zapisu mailowo: cpc@cpc.org.pl lub telefonicznie: 22 828 04 50 w godzinach 9:00–17:00. Konsultacje mogą także odbywać się w formie zdalnej.

Centrum Psychologiczne „Kompas”

Bezpłatne wsparcie psychologiczne zarówno w swojej siedzibie (Radom, ul. Toruńska 9),  jak i w formie on-line. Zapisów dokonywać można pod numerem 537606041.

Centrum Psychoterapii HELP

Z darmowej pomocy psychologicznej możemy skorzystać za pośrednictwem. Wsparcie jest udzielane w języku polskim oraz angielskim pod numerami: 720 826 806 oraz 790 626 806.

Centrum Praw Kobiet

Tutaj została uruchomiona infolinia dla obywateli Ukrainy. Pod numer 800 10 77 77 można zgłaszać się zarówno w momencie, kiedy potrzebujemy wsparcia psychologicznego, jak i chcemy skonsultować się w  kwestii prawnej czy potrzebujemy pomocy ze znalezieniem mieszkania lub załatwieniem formalności.

Helping Hand

To portal, który udzielna wszechstronnego wsparcia psychologicznego w języku ukraińskim. Platforma dostępna jest w postaci aplikacji na telefon. Za jej sprawą możemy wziąć udział w bezpłatnym czacie z psychoterapeutą, skonsultować się z nim on-line lub dołączyć do odbywających się regularnie webinariów oraz spotkań otwartych. Więcej informacji znajdziemy na stronie internetowej: https://hh24.pl/uk/.

Fundacja ART

Fundacja udziela pomocy psychologicznej zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Aby skorzystać z konsultacji, należy wypełnić FORMULARZ KONTAKTOWY, a specjaliści odezwą się do nas bezpośrednio. Można także dokonywać zapisów telefonicznie pod numerem 600 433 799. Spotkania z psychologami odbywają się w Warszawie pod adresem Dąbrowszczaków 8. Mają one miejsce w poniedziałki (14:00–18:00), czwartki (10:00–14:00) oraz piątki (11:00–15:00). Wszyscy specjaliści komunikują się w języku ukraińskim.

Fundacja „Nagle Sami”

Placówka uruchomiła bezpłatny i anonimowy telefon wsparcia. Pod numerem 800 108 108 można kontaktować się w dni robocze, w godzinach 14:00–20:00. Psycholodzy porozumiewają się w języku rosyjskim oraz ukraińskim.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Agnieszka Zugaj

Content Specialist, E-marketing Expert

Możliwość komentowania została wyłączona.