Aktualna oferta operatora komórkowego Play dla Ukraińców

Komentarze 0
Oferta operatora komórkowego play Source: https://www.play.pl/uk/oferta/play-karta/ukraina

Mieszkając w Polsce, zdecydowanie warto dysponować lokalnym numerem telefonu komórkowego. Jedną z sieci, która zadbała o specjalną ofertę dla Ukraińców, jest Play. Co zawiera oferta Play dla Ukraińców i czy warto z niej skorzystać?

Dlaczego warto wyrobić lokalną kartę SIM?

Mieszkając w Polsce, opłaca się wyrobić sobie lokalną kartę SIM – jest to nie tylko rozwiązanie ekonomiczne, ale też praktyczne i to z wielu powodów:

 • Można korzystać z lokalnych taryf – połączenia krajowe (w Polsce) są wówczas tanie.
 • Niektóre instytucje mogą wymagać podania polskiego numeru telefonu. Czasami jest to konieczne do weryfikacji tożsamości lub do otrzymywania powiadomień.
 • Główni operatorzy sieci komórkowych w Polsce mają oferty specjalnie przystosowane do potrzeb i oczekiwań osób z Ukrainy.

Jaką ofertę dla Ukraińców ma obecnie sieć Play?

Sieć Play przygotowała dla osób z Ukrainy szeroki wybór ofert, które ułatwią im kontaktowanie się z bliskimi, którzy pozostali w Ukrainie lub przebywają w krajach azjatyckich. Oferty te zasadniczo różnią się od typowych ofert Play na rynek polski – przede wszystkim tańszymi połączeniami z operatorami ukraińskimi.

Już sam zakup startera w sieci Play będzie opłacalny – aktualnie otrzymasz 200 GB na start, a jeśli skorzystasz z aplikacji Play24, otrzymasz dodatkowo aż 300 GB danych do wykorzystania! Co musisz zrobić, by zyskać aż 500 GB?

 • Kup starter sieci Play i zarejestruj numer.
 • Doładuj konto abonenckie kwotą 10 zł lub wyższą.
 • Aktywuj promocję w aplikacji Play24 lub wykorzystując kod: *111 *1219 *1# – kody Play wystarczy wpisać na klawiaturze urządzenia.

Darmowe gigabajty to jednak nie wszystko, co może zaoferować Ci ten operator. Aby dopasować najlepszą ofertę dla siebie, wejdź na stronę: https://www.play.pl/uk/oferta/play-karta/ukraina i wybierz opcję, na której zależy Ci najbardziej. Do wyboru masz:

 • Nielimitowane pakiety rozmów i SMS-ów do wszystkich sieci krajowych w Polsce oraz na numery stacjonarne (nie dotyczy to połączeń alarmowych i niektórymi infoliniami).
 • Tańsze połączenia lub pakiety minut do wybranych krajów azjatyckich.
 • Pakiety danych.
 • Dodatkowe usługi.

Wybór jednej z wymienionych opcji spowoduje wyświetlenie szczegółowych ofert wraz z ich kosztem miesięcznym – na przykład, gdy wybierzesz opcję „Nielimitowane pakiety”, zobaczysz 4 oferty specjalne:

 1. Pakiet S za 30 złotych miesięcznie, a w nim 30 GB danych oraz nielimitowane rozmowy i SMS-y na numery krajowe i stacjonarne.
 2. Pakiet M za 35 złotych miesięcznie, a w nim 40 GB danych oraz nielimitowane rozmowy i SMS-y na numery krajowe i stacjonarne oraz nawet do 1200 GB ekstra rocznie.
 3. Pakiet L za 40 złotych miesięcznie, a w nim 50 GB danych oraz nielimitowane rozmowy i SMS-y na numery krajowe i stacjonarne oraz nawet do 2400 GB ekstra rocznie.
 4. Pakiet XL za 45 złotych miesięcznie, a w nim 60 GB danych i nielimitowana liczba gigabajtów w sieci 5G, nielimitowane rozmowy i SMS-y na numery krajowe i stacjonarne oraz nawet do 4800 GB ekstra rocznie.

Zapraszamy do dołączenia do naszego kanału Telegram, naszej strony na Facebooku i Instagramie. Dzięki temu będziesz na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i wydarzeniami.

Każdy z pakietów i opcji specjalnych w sieci Play możesz aktywować na dwa sposoby: w aplikacji Play24 lub wykorzystując specjalne kody Play.

Aktualne przydatne kody Play

Aby skorzystać z wybranego kodu, wystarczy wpisać go na klawiaturze urządzenia, a następnie wybrać przycisk połączenia.

*111*1223*1# – kod aktywuje pakiet S za 30 zł miesięcznie.

*111*1224*1# – kod aktywuje pakiet M za 35 zł miesięcznie.

*111*1225*1# – kod aktywuje pakiet L za 40 zł miesięcznie.

*111*1226*1# – kod aktywuje pakiet XL za 45 zł miesięcznie.

*111*337*1# – kod obniża cenę połączeń z operatorami indyjskimi do 0,29 zł za minutę. Wystarczy użyć go jeden raz, by działał przez cały czas.

*111*336*1# – kod obniża cenę połączeń z operatorami w Bangladeszu do 0,29 zł za minutę. Również wystarczy użyć go tylko jeden raz, by mieć tę zniżkę na stałe.

*111*338*1# – kod obniża cenę połączeń z operatorami z Nepalu do 0,70 zł za minutę. Wystarczy użyć go raz.

*111*334*1# – kod aktywuje pakiet 500 minut na połączenia z Indiami i dodaje 5 GB danych do wykorzystania w Polsce. Koszt pakietu to 30 zł miesięcznie. Uwaga! Pakiet automatycznie się odnawia, jeśli na koncie są wystarczające środki.

*111*332*1# – kod aktywuje pakiet 300 minut do Bangladeszu i dodaje 5 GB danych do wykorzystania w Polsce. Koszt pakietu wynosi 30 zł miesięcznie. Również jest to pakiet, który sam się odnawia co miesiąc.

Zobacz też: Nowa pomoc finansowa dla Ukraińców w Polsce - Wielofunkcyjna Pomoc Gotówkowa (MPCA)

*111*335*1# – kod aktywuje pakiet 50 minut do Nepalu i dodaje 5 GB danych do wykorzystania w Polsce. Co miesiąc automatycznie się odnawia.

*111*1191*11# – kod aktywuje jednorazowy pakiet 10 GB danych do wykorzystania w 24 godziny. Koszt to 5 zł.

*111*1192*1# – kod aktywuje jednorazowy pakiet 30 GB danych do wykorzystania w tydzień. Koszt to 20 zł.

*111*1194*1# – kod aktywuje odnawialny pakiet 100 GB danych do wykorzystania w miesiąc. Koszt to 50 zł miesięcznie.

*111*1227*1# – kod aktywuje odnawialny pakiet UA M za 35 zł miesięcznie. W tej cenie otrzymujesz 35 GB danych, 1000 minut do wykorzystania na połączenia z Ukrainą. Nielimitowane rozmowy i SMS-y z polskimi numerami komórkowymi i stacjonarnymi, a także nawet do 1200 GB danych ekstra rocznie.

*111*530*1# – to kod aktywujący jednorazowy pakiet 1 GB roamingu w UE. Koszt pakietu to 15 zł.

*111*49*1# – to kod, dzięki któremu sprawdzisz, jaka jest Twoja aktualna taryfa.

*101# – to kod, który umożliwia sprawdzenie stanu konta.

*108# – tym kodem sprawdzisz, ile danych z pakietu internetowego pozostało Ci do wykorzystania.

*104# – tym kodem sprawdzisz, ile minut na połączenia jeszcze Ci pozostało.

*109# – tym kodem sprawdzisz, ile pozostało Ci SMS-ów do wykorzystania.

Wszystkie pozostałe kody znajdziesz na stronie: https://www.play.pl/pomoc/twoje-konto/krotkie-kody.

Jak doładować konto Play?

Aby swobodnie korzystać ze swojego numeru telefonu sieci Play i aktywować wybrane pakiety, należy dysponować odpowiednim zapasem środków na koncie. Doładowanie konta Play nie jest trudne – możesz zrobić to na kilka sposobów:

 • Kupując kartę doładowującą w sklepie lub salonie sieci Play i postępując zgodnie z instrukcjami, które będą na niej zawarte.
 • Korzystając z bankowości internetowej lub funkcjonalności wybranych bankomatów.
 • Korzystając z oficjalnej strony sieci Play: https://doladowania.play.pl/.

Gdzie można kupić kartę SIM sieci Play?

Jedną z opcji jest wizyta w salonie sieci komórkowej Play – znajdziesz go niemal w każdym większym centrum handlowym, jak również w innych lokalizacjach. Alternatywą jest zakup w jednym z wielu sklepów i salonów partnerskich lub przez Internet.

Pamiętaj o tym, że zgodnie z unijnymi przepisami, każda karta SIM musi zostać zarejestrowana – jeśli tego nie zrobisz, karta SIM nie będzie działać. Do zarejestrowania karty SIM potrzebujesz dowodu tożsamości – najlepiej paszportu. Rejestrację karty możesz wykonać w salonie operatora, ale też w niektórych salonach partnerskich. Jeśli masz już swój numer PESEL, możesz posłużyć się nim do aktywacji karty SIM. Osoby, które nie otrzymały jeszcze numeru PESEL, mogą dokonać aktywacji karty SIM, podając numer paszportu lub numer karty pobytu.

Pod tym adresem znajdziesz oficjalną broszurę informacyjną o usługach telekomunikacyjnych dla Ukraińców, którą przygotował polski Urząd Komunikacji Elektronicznej: https://cik.uke.gov.pl/gfx/cik/userfiles/_public/ukraina_poradniki/uslugi_telekomunikacyjne_pl.pdf.

Jak przenieść numer do Play?

Masz już polski numer telefonu komórkowego, ale chcesz skorzystać z oferty sieci Play? Nie musisz zmieniać numeru – możesz przenieść go do tego operatora i to bezpłatnie! Oto, co trzeba zrobić:

 • Złożyć wniosek o przeniesienie numeru – możesz zrobić to w salonie sieci Play lub w salonie partnerskim. Weź ze sobą dokument tożsamości oraz telefon z kartą SIM, której numer chcesz przenieść. Mapę salonów sieci Play oraz salonów partnerskich znajdziesz tutaj: https://www.play.pl/pomoc/dla-kupujacych/mapa-salonow.
 • Zachować dotychczasową kartę SIM oraz kartę SIM sieci Play, którą otrzymasz podczas składania wniosku o przeniesienie numeru. Procedura zajmuje przynajmniej kilka dni, dlatego do tego czasu należy korzystać z dotychczasowej karty.
 • Czekać na wiadomość SMS od sieci Play z informacją o terminie przeniesienia numeru. W tym terminie możesz już wymienić starą kartę SIM na nową (otrzymaną w salonie Play) – Twój dotychczasowy numer telefonu powinien już działać wraz z nową kartą SIM.

Pamiętaj o tym, że powyższe informacje dotyczą przeniesienia numeru pre-paid z innej sieci do Play. Jeśli masz telefon na abonament, musisz podjąć dodatkowe kroki – przede wszystkim sprawdzić zapis umowy i czas jej obowiązywania. Jeśli zbliża się jej koniec lub jest to umowa na czas nieokreślony, sprawdź czas wypowiedzenia umowy i udaj się do salonu sieci Play – konsultant poprowadzi Cię przez proces i formalności.

 

Komentarze 0
Popularne
Polecane
Najnowsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *