Operator komórkowy Orange w Polsce: oferty, taryfy i funkcje

Karol Popko
telefony komórkowe | 28 lutego 2024
Komentarze 0
Oferta operatora komórkowego orange Source: https://www.orange.pl/lp/ukraine

Wśród wielu operatorów komórkowych oferujących swoje usługi w Polsce, Orange Polska wyróżnia się szeroką ofertą i innowacyjnymi rozwiązaniami. Niniejszy artykuł poświęcony jest szczegółowemu przeglądowi taryf, ofert specjalnych i unikalnych funkcji oferowanych przez Orange swoim abonentom.

Najważniejsze o Orange w Polsce – usługi, zalety, opinie

Orange Polska jest jedną z wiodących firm telekomunikacyjnych w Polsce. Firma wyróżnia się swoją historią, skalą i innowacyjnym podejściem do obsługi klienta. Założona w 1991 roku, Orange Polska szybko stała się jednym z kluczowych graczy na polskim rynku telekomunikacyjnym i dziś obejmuje swoją siecią cały kraj, oferując swoim klientom szeroki zakres usług, w tym:

 • telefonie komórkową,
 • telefonia stacjonarna,
 • szerokopasmowy dostęp do Internetu.

Zgodnie z opiniami klientów, jedną z głównych zalet Orange jest wysoka jakość komunikacji zapewniana przez zaawansowane technologie 3G, UMTS, HSPA, LTE i 5G. Ten sprzęt technologiczny pozwala użytkownikom cieszyć się szybkim Internetem, wysokiej jakości połączeniami głosowymi i nieprzerwanym dostępem do usług mobilnych.

Ważną zaletą dla podróżujących jest przystępny cenowo roaming na terenie Unii Europejskiej, który pozwala na korzystanie z usług mobilnych za granicą bez ponoszenia znacznych kosztów. W razie potrzeby usługi te można łatwo wyłączyć i powrócić do taryf krajowych, co jest wygodnym rozwiązaniem optymalizującym koszty.

Kolejną zaletą Orange Polska jest to, że firma oferuje różnorodne plany taryfowe i oferty specjalne mające na celu zaspokojenie indywidualnych potrzeb każdego klienta, od użytkowników domowych po duże korporacje. Regularnie prowadzi również promocje i programy bonusowe.

Gdzie kupić kartę SIM Orange w Polsce, czy mogę kupić kartę SIM Orange na Ukrainie?

Procedura zakupu i rejestracji karty SIM Orange w Polsce jest standardowa. Kartę SIM Orange można kupić w:

 • wyspecjalizowane sklepy z telefonami komórkowymi zlokalizowane na terenie całego kraju;
 • sklepy spożywcze;
 • na stacjach benzynowych;
 • w kioskach prasowych.

Aby jednak otrzymać wykwalifikowaną pomoc i uniknąć problemów z aktywacją, zaleca się bezpośredni kontakt z salonami marki Orange. Ponadto w Polsce można znaleźć salon, który świadczy usługi nie tylko w języku polskim, ale również angielskim i ukraińskim. Standardowy koszt pakietu startowego Orange to 5-10 zł.

Zapraszamy do dołączenia do naszego kanału Telegram, naszej strony na Facebooku i Instagramie. Dzięki temu będziesz na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i wydarzeniami.

Należy pamiętać, że aby aktywować polską kartę SIM, należy przedstawić dokument tożsamości. Cudzoziemcy powinni mieć przy sobie paszport lub odpowiedni dokument, a także mogą potrzebować numeru PESEL lub karty Pobytu.

Czy mogę kupić kartę SIM Orange na Ukrainie? Obecnie bezpośredni zakup kart SIM Orange do użytku w Polsce na Ukrainie może być ograniczony. Takie karty są zazwyczaj dostępne tylko w Polsce. Istnieją jednak wyspecjalizowane sklepy i platformy internetowe, takie jak OLX lub PROM, które mogą oferować międzynarodowe karty SIM, w tym karty Orange przeznaczone dla podróżnych. Ważne jest jednak, aby upewnić się, że takie źródła są wiarygodne i wziąć pod uwagę możliwość, że będziesz musiał aktywować kartę w Polsce.

Jak zarejestrować kartę SIM Orange w Polsce

Istnieje kilka sposobów rejestracji karty SIM Orange w Polsce.

W kabinie operatora

Najprostszym i najpewniejszym sposobem jest udanie się do najbliższego salonu Orange, gdzie obsługa pomoże zarejestrować numer. Konieczne będzie okazanie dokumentu tożsamości i odczekanie kilku minut, aż pracownik dokona rejestracji.

Aby przyspieszyć ten proces, można wcześniej wysłać SMS na numer 80170 z imieniem, nazwiskiem i numerem PESEL.

Za pośrednictwem bankowości internetowej

Dla osób, które korzystają już z usług polskiego banku, dostępna jest opcja rejestracji przez bankowość internetową. W tym celu należy:

 • zalogować się do systemu,
 • Przejdź do odpowiedniej sekcji, aby zarejestrować numer (Bankowość mobilna, a następnie Zarejestruj numer na kartę),
 • określić numer telefonu i kartę SIM,
 • potwierdzić transakcję.

Potwierdzeniem pomyślnej rejestracji będzie wiadomość od operatora komórkowego.

Na poczcie

Kartę SIM Orange można również zarejestrować na poczcie. Aby to zrobić, potrzebujesz:

 1. Wyślij SMS ze słowem NUMER na numer 80280.
 2. Wyślij otrzymaną odpowiedź do pracownika poczty.
 3. Potwierdź rejestrację, przedstawiając dokument tożsamości.

Przez SMS

Warto zauważyć, że ta metoda jest odpowiednia tylko wtedy, gdy masz ważną umowę z Orange. Jeśli ty lub ktoś z twojej najbliższej rodziny ma umowę, możesz zarejestrować swój numer karty SIM w ten sposób:

 1. Wyślij SMS na numer 80280, podając w treści wiadomości numer telefonu osoby, która ma już podpisaną umowę z operatorem.
 2. Karta SIM zostanie zarejestrowana pod tym numerem. W związku z tym otrzyma wiadomość SMS z prośbą o potwierdzenie transakcji.
 3. Potwierdź operację, a karta SIM zostanie zarejestrowana.

Czy można przenieść numer innego operatora do Orange?

Orange Polska oferuje swoim potencjalnym klientom możliwość przeniesienia numeru od innego operatora przy minimalnym wysiłku. Jest to niezwykle wygodne, gdyż nie ma potrzeby informowania wszystkich kontaktów o nowym numerze.

Procedura przeniesienia numeru do Orange jest dość prosta:

 1. Musisz wybrać plan taryfowy, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.
 2. Po wybraniu taryfy należy skontaktować się z operatorem. Można to zrobić za pośrednictwem oficjalnej strony Orange, infolinii lub odwiedzając jedno z markowych centrów komunikacyjnych firmy. Podczas kontaktu należy podać datę wygaśnięcia obecnej umowy z innym operatorem, aby skoordynować proces przenoszenia numeru.
 3. Transfer trwa zazwyczaj do czterech dni. W tym czasie kurier dostarczy nową kartę SIM Orange na podany adres wraz z dokumentami niezbędnymi do jej podpisania. Od tego dnia numer zostanie pomyślnie przeniesiony do Orange i zarejestrowany w systemie.

Ważne jest, aby pamiętać, że przeniesienie numeru i aktywacja nowej karty SIM odbywa się bez przerwy w świadczeniu usług, dzięki czemu można nadal korzystać z telefonu bez żadnych opóźnień.

Pakiety i taryfy operatora komórkowego Orange

Orange Polska stale pracuje nad zaspokojeniem różnorodnych potrzeb swoich klientów, oferując szeroką gamę planów taryfowych i usług.

Taryfy mobilne

Orange oferuje różne taryfy mobilne, w tym Abonament komórkowy, który pozwala użytkownikom wybrać pakiet usług zgodnie z ich potrzebami w zakresie połączeń, wiadomości tekstowych i ruchu internetowego. Klienci mogą wybrać nowy numer, przenieść dotychczasowy numer od innego operatora lub skorzystać z różnych ofert promocyjnych.

Usługi internetowe

Orange oferuje Internet domowy o różnych prędkościach i taryfach, w tym plany stacjonarne i niestacjonarne.

Zobacz też: Top 5 serwisów streamingowych w Polsce

Pakiety łączone

Orange oferuje również pakiety wiązane, takie jak Internet + pakiet + TV i Internet + pakiet + Netflix, które łączą usługi internetowe, mobilne i rozrywkowe w jednym pakiecie, oferując wartościowe propozycje dla gospodarstw domowych.

Więcej informacji na temat wszystkich aktualnych planów taryfowych Orange można znaleźć na oficjalnej stronie operatora.

Jakie warunki Orange oferuje Ukraińcom?

W odpowiedzi na potrzeby społeczności ukraińskiej w Polsce, Orange wprowadził szereg specjalnych ofert, które pozwalają im utrzymać bliskie więzi z rodzinami i przyjaciółmi.

Dla nowo przybyłych Ukraińców Orange oferuje pakiet, który obejmuje nielimitowane rozmowy i SMS-y w Polsce, a także 25 GB ruchu internetowego. Pierwszy miesiąc usługi kosztuje tylko 15 zł, a każdy kolejny 35 zł za 31 dni. Pakiet aktywuje się wysyłając SMS o treści START CYKL pod numer 813.

Dla tych, którzy chcą pozostać w kontakcie z ojczyzną, Orange oferuje pakiet 1000 minut na połączenia z ukraińskimi numerami. Pakiet można aktywować wysyłając SMS o treści UKRAINA na numer 364. Usługa kosztuje 5 zł na 31 dni. Oferta jest ważna do 31 marca 2024 roku.

Pomarańczowy flex – co to jest?

Orange Flex to oddzielny format pakietu, który zasadniczo implementuje usługi wirtualnego operatora. Zalety Orange Flex eSIM obejmują:

 • Bez papierowych umów i zobowiązań: Orange Flex pozwala użytkownikom cieszyć się wolnością wyboru bez długoterminowych umów, łatwej zmiany planów taryfowych lub rezygnacji z usług.
 • Wygoda płatności: System płatności za pośrednictwem kart bankowych, w większości bez opłat, sprawia, że proces jest prosty i wygodny.
 • Możliwość współdzielenia ruchu: Użytkownicy mogą udostępniać ruch internetowy rodzinie lub znajomym, aby zoptymalizować wykorzystanie danych.
 • Bezpłatna dodatkowa karta SIM: Orange Flex oferuje bezpłatnie dodatkową kartę SIM, zapewniając większą elastyczność w korzystaniu z telefonu.
 • Korzystanie z eSIM: Usługa umożliwia korzystanie ze wszystkich zalet wirtualnej karty SIM, co jest szczególnie wygodne w przypadku urządzeń obsługujących eSIM.

Plany taryfowe Orange Flex są zróżnicowane pod względem wielkości ruchu internetowego i ceny, od 30 zł za 30 GB do 80 zł za 150 GB. Ponadto dostępne są specjalne oferty dla rodzin, studentów i klientów biznesowych, pozwalające na dopasowanie planu do konkretnych potrzeb.

Podłączenie do Orange Flex odbywa się poprzez prostą rejestrację w bezpłatnej aplikacji mobilnej Orange Flex (Android, iOS), którą można zainstalować na niemal wszystkich modelach telefonów. Dla osób, które zdecydują się przystąpić do promocji, firma zapewnia cały miesiąc korzystania z dowolnego pakietu za jedyne 1 zł. W tym celu, po zainstalowaniu aplikacji i wybraniu planu taryfowego (można go zmienić po zakończeniu promocji), przed dokonaniem płatności należy wpisać kod promocyjny FLEX. Osoby, które są już podłączone do usługi, mogą skorzystać z programu poleceń i zarobić 70 zł za każdego poleconego użytkownika oraz dodatkowo 500 GB za każdego 5. i 10. użytkownika.

Jak doładować konto Orange

Abonenci sieci komórkowej Orange w Polsce mają możliwość skorzystania z różnych metod doładowania konta:

 • Kupuj doładowania kart w punktach sprzedaży, w tym w sklepach, kioskach i biurach sprzedaży Orange.
 • Doładowania za pośrednictwem bankomatów i urzędów pocztowych, co pozwala na dokonywanie transakcji niemal wszędzie.
 • Wpłaty można dokonać za pośrednictwem oficjalnej strony orange.pl.
 • Użytkownicy mogą korzystać z aplikacji mobilnych i innych usług cyfrowych, aby doładować swoje

Przydatne kody do korzystania z usług Orange

Operator komórkowy Orange w Polsce oferuje swoim użytkownikom wygodne sposoby zarządzania usługami i monitorowania korzystania z telefonu komórkowego za pomocą poleceń USSD. Te krótkie kody pozwalają szybko uzyskać informacje o saldzie, pozostałym ruchu i innych ważnych aspektach usługi.

 • Sprawdź saldo kod 124# i naciśnij przycisk połączenia.
 • Sprawdź pozostały ruch internetowy kod 10101#.
 • Znajdź swój numer kod 660#.
 • Zarządzanie usługami i ustawieniami mobilnymi – kod *100#.
 • Aby skontaktować się z operatorem, należy użyć kodu *900, z telefonu komórkowego *100 lub 510 100 100. Można również skontaktować się z operatorem za pośrednictwem konta osobistego na stronie internetowej Orange lub aplikacji mobilnej sieci.

Jak połączyć się z Orange w roamingu

Przed wyjazdem za granicę upewnij się, że roaming jest aktywowany na Twoim koncie. Można to zrobić w aplikacji Mój Orange, gdzie można również aktywować dodatkowe pakiety roamingowe. Usługę można również aktywować kontaktując się z działem wsparcia pod numerem *100 dla klientów indywidualnych lub *600 dla klientów biznesowych.

Przed wyjazdem:

 1. Pobierz i skonfiguruj aplikację Mój Orange.
 2. Sprawdź aktywację roamingu i dostępne pakiety.
 3. Ustaw limit roamingu internetowego, aby kontrolować koszty.
 4. Wyślij SMS o treści KARTA na numer 80233, aby sprawdzić, czy Twoje urządzenie i karta SIM obsługują LTE.
Komentarze 0
Popularne
Polecane
Najnowsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *