Trwa rekrutacja do bezpłatnego programu Steps Into Tech! Zdobądź umiejętności cyfrowe, które pomogą Ci znaleźć lepszą pracę.

Karol Popko
Sponsorowane, Szkolenia | 3 stycznia 2024
Komentarze 0

Steps Into Tech to inicjatywa INCO, stworzona we współpracy z LinkedIn. Jest ona skierowana do migrantów z Ukrainy w całej Europie. Program jest całkowicie bezpłatny i pomaga zdobyć umiejętności obecnie poszukiwane na rynku pracy, umożliwiając uczestnikom rozwinięcie kompetencji w obszarach digital i IT. 

INCO zaprasza do programu osoby z Ukrainy, które z powodu wojny częściowo utraciły dotychczasowe źródła dochodów lub musiały relokować się wewnątrz kraju, lub poza granice Ukrainy. „Steps Into Tech” pomaga im odkryć swoje mocne strony, opracować plan działania i odnaleźć się na lokalnym rynku pracy. Nauka odbywa się na kursach online nad którym pracuje się samodzielnie oraz na zorganizowanych warsztatach z trenerami. Treści do nauki są dostępne w języku ukraińskim, a program jest bezpłatny – co oznacza brak kosztów związanych z nauką dla uczestników. Można zgłosić uzupełniając prosty formularz TUTAJ.

Jak działa program?

Program Steps Into Tech jest podzielony na trzy jednotygodniowe etapy. Na pierwszym z nich kursanci uczą się lub poprawiają swoje cyfrowe umiejętności. Poznają pakiet Microsoft, LinkedIn i podstawy pracy z komputerem.

Na drugim poziomie wybierają jedną z sześciu ścieżek, powiązanych z konkretnymi zawodami:

  • administrator systemów
  • analityk danych
  • software developer
  • pomoc administracyjna
  • project manager
  • business analyst

W trakcie każdej z nich uczą się podstaw potrzebnych do pracy w danym zawodzie i dowiadują się jak dalej rozwijać swoje umiejętności w tym obszarze. Na trzecim, ostatnim poziomie przygotowują się do poszukiwania zatrudnienia dzięki warsztatom, wydarzeniom i konsultacjom z profesjonalistami branżowymi oraz coachami kariery.

Co mówią absolwenci?

Program cieszy się popularnością wśród społeczności ukraińskiej w Europie. Do tej pory w programie wzięło udział już ponad 900 osób! „Steps Into Tech daje szansę każdemu, kto nie ma pieniędzy na drogie, płatne kursy lub po prostu chce spróbować swoich sił w IT. Długo zastanawiałam się nad wyborem ścieżki dla siebie i w końcu zdecydowałam się na zarządzanie projektami” – opowiada Yelyzaveta, jedna z absolwentek programu. „Poprawiłam umiejętność zarządzania czasem, pisania maili biznesowych czy zdalnej współpracy z zespołem. Ogromną zaletą kursu jest forma online, ponieważ mogłam uczyć się w dowolnym momencie. Dzięki temu nie miałam też problemów z nauką w języku angielskim. Konsultacje z doradczynią zawodową dały mi pewność, że to właściwa ścieżka kariery i wiedzę co muszę zrobić, aby ulepszyć mój profil na LinkedIn” – wylicza

Z kursu zadowolona jest też Oksana: „Uważam, że kurs odegrał bardzo ważną rolę w moim rozwoju. Teraz czuję, że jestem gotowa, aby wykorzystać zdobytą wiedzę i umiejętności w praktyce. Nauczyłam się, jak być pewną siebie podczas rozmów kwalifikacyjnych, jak być bardziej widoczną na LinkedIn i zwiększyć swoje szanse na zdobycie wymarzonej pracy” – mówi.

Ale Steps Into Tech to propozycja nie tylko dla stawiających pierwsze kroki w branży. „Dzięki programowi rozwiniesz umiejętności istotne na rynku pracy, zbudujesz sieć kontaktów i rozwiniesz swoją karierę” – mówi Maksym, który ukończył kurs kilka miesięcy temu. „Po ukończeniu Steps Into Tech jestem gotowa na dalszy rozwój i naukę w obszarze analityki. Teraz czas na wykorzystanie umiejętności w praktyce. Jak powiedział Goethe: „Sama wiedza nie wystarczy, trzeba jeszcze umieć ją stosować. Nie wystarczy chcieć, trzeba działać!” – kończy Olena, absolwentka ostatniej edycji.

Jak aplikować?

Wystarczy wypełnić prosty formularz, który znajduje się TUTAJ, a zespół INCO skontaktuje się z każdym z kandydatów i kandydatek. Więcej informacji o programie znajduje się na stronie internetowej Steps Into Tech. Najbliższe kursy ruszają 8 i 22 stycznia oraz 5 lutego!

Bezpłatne kursy INCO Academy

To nie jedyna otwarta rekrutacja. Obecnie dla osób posługujących się komunikatywnie językiem polskim trwa nabór do bezpłatnych programów INCO Polska: Get Into Tech (dla zainteresowanych pracą w IT i chcących poznać podstawy web developmentu, czy UX/UI designu). Wkrótce ruszy też kolejna edycja tygodniowego bootcampu sprintED, skierowanego do osób pochodzących z Ukrainy i mieszkających na Mazowszu. Wszystkie informacje dotyczące tych programów znajdują się na stronie INCO Academy. Aby dowiedzieć się o nowych rekrutacjach w pierwszej kolejności, warto śledzić nasze profile na Facebooku, LinkedIn i Telegramie. Kursy są w pełni finansowane – uczestnicy i uczestniczki nie ponoszą żadnych kosztów uczestnictwa w programie.

Kim jesteśmy?

Steps Into Tech i inne programy INCO Academy są częścią międzynarodowego projektu, którego celem jest umożliwienie nauki osobom mierzącym się z wyzwaniami społecznymi i ekonomicznymi oraz poszukującym pracy w branżach związanych z nowymi technologiami. Absolwenci i absolwentki programu, dzięki wsparciu w przekwalifikowaniu się czy wejściu na rynek pracy, mają szansę na wyższe zarobki, rozwój zawodowy i zdobycie kompetencji, które mogą pomóc założyć własną firmę. INCO jest obecne w 50 krajach na 5 kontynentach, gdzie akceleruje i finansuje rozwój startupów, które zajmują się kluczowymi problemami społecznymi i środowiska naturalnego oraz wspiera osoby z grup defaworyzowanych w odnajdywaniu swojego miejsca w dynamicznie zmieniającej się gospodarce.

Komentarze 0
Popularne
Polecane
Najnowsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *