Ukraińcy w Polsce są zaproszeni na wiece w drugą rocznicę rosyjskiego ataku na Ukrainę na pełną skalę

Karol Popko
Kraków, Warszawa | 20 lutego 2024
Komentarze 0
Source: https://euromaidan-warszawa.org/

W 2024 r., w drugą rocznicę rosyjskiego ataku na Ukrainę na pełną skalę, w Polsce odbędzie się szereg ważnych wydarzeń mających na celu wsparcie narodu ukraińskiego oraz uhonorowanie odwagi i męstwa tych, którzy bronią swojego kraju.

Warszawa

24 lutego o godzinie 16:00 pod ambasadą kraju agresora przy ul. Belwederskiej 49 akcja pod hasłem „Rocznica wojny na pełną skalę: 2 lata w obronie Ukrainy i Europy”. Dzień ten będzie manifestacją solidarności nie tylko Ukraińców, ale także Polaków, którzy zjednoczą się, by wspólnie przeciwstawić się trwającej agresji i przemocy. Podczas spotkania uczestnicy będą mieli okazję wyrazić swoje poparcie dla Ukrainy i przypomnieć światu o rozgrywającej się tragedii. W ciągu dwóch lat wojny Ukraina została poddana zmasowanym atakom rakietowym, ale nadal walczy o swoją niepodległość i wolność, odpierając ataki i odblokowując porty, aby dostarczać światu chleb. Uczestnicy wezwą do zwiększenia międzynarodowego wsparcia i pomocy wojskowej dla Ukrainy, a także do zwrócenia uwagi społeczności międzynarodowej na wojnę.

Kraków

Oprócz wydarzenia w Warszawie, 24 lutego o godzinie 20:00 w Krakowie odbędzie się koncert charytatywny „Solidarni z Ukrainą 2024”, podczas którego wystąpią znani artyści, w tym Paweł Domagała, Julia Kamińska, Tatiana Malkova, Verusha i Jorgos Skolas. Wydarzenie to będzie okazją nie tylko do uhonorowania odwagi Ukraińców, ale także do zebrania funduszy na pomoc dzieciom z terenów objętych działaniami wojennymi. Kupując bilety na koncert każdy będzie mógł przyczynić się do wsparcia Ukrainy.

Wydarzenia te są wyrazem międzynarodowej solidarności i wsparcia dla Ukrainy w jej walce o wolność i niepodległość. Przypominają, że pomimo prób i trudności, naród ukraiński nie jest osamotniony w swojej walce, a społeczność międzynarodowa nadal stoi po jego stronie, wspierając jego prawo do życia w pokoju w swoim kraju.

Dajcie znać jeżeli wiecie o podobnych wydarzeniach w innych miastach.

Komentarze 0
Popularne
Polecane
Najnowsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *