Visa oferuje Ukrainkom w Polsce 20 tysięcy złotych

8 listopada 2022
source: Vista Create

Visa oferuje 20 tysięcy złotych dla Ukrainek, które przebywają obecnie w Polsce. Pieniądze przeznaczą na rozwój własnych firm. Każda kobieta, która zgłosi się do programu She’s Next ma szansę na otrzymanie dotacji. Opowiadamy więcej o projekcie.

Czym jest ten projekt She’s Next?

She’s Next to program od Visa, którego celem jest wspieranie kobiet, które chcą założyć i rozwijać własne firmy. Laureaci mogą również wziąć udział w całorocznym projekcie edukacyjnym. Program jest prowadzony we współpracy z IfundWomen, organizacją wspierającą kobiety i zapewniającą fundusze na rozwój ich własnych firm.

Dzięki She’s Next możesz zdobyć pieniądze dla małych, dużych i średnich firm. W konkursie może wziąć udział nie więcej niż 5 laureatów. Każdy z nich otrzyma 20 tys. zł oraz możliwość udziału w projekcie edukacyjnym, który pomoże im rozwinąć własny biznes.

Kto może zgłosić się do She’s Next?

Zgłaszać się mogą zarówno Ukrainki, jak i Polki. Musisz spełniać następujące warunki:

 • Masz ukończone 18 lat;
 • Legalnie przebywasz na terenie Polski;

Istnieją również specjalne wymagania dla firm, które ubiegają się o dotację. Firmy te muszą:

 • działać w jednej z uznanych form prawnych;
 • działać przez co najmniej dwa lata;
 • oferować towary i usługi i generować z nich stały dochód. Aby to sprawdzić, należy wziąć pod uwagę rozliczenia z poprzedniego roku kalendarzowego;
 • być obecni w sieci.

Dlatego jeśli Ty i Twoja firma spełniacie wszystkie powyższe kryteria, warto zgłosić się do projektu. Jeśli wygrasz, będziesz miał szansę na dalszy rozwój swojego biznesu w Polsce.

Zapraszamy na nasz Telegram pod adres https://t.me/ukrainianinpolandpl oraz na fanpage na Facebooku https://www.facebook.com/ukrainianinpolandpl. Zespół naszego portalu codziennie wybiera dla Was najlepsze wiadomości i najistotniejsze wskazówki.

Jak zgłosić się do programu She’s Next?

Aby się zgłosić, należy wypełnić specjalny formularz zgłoszeniowy. W nim trzeba będzie wskazać następujące informacje:

 • imię i nazwisko;
 • adres i miejscowość zamieszkania;
 • województwo;
 • kod pocztowy;
 • kraj, w którym zarejestrowana jest Twoja firma. Warto zauważyć, że na liście państw nie ma Rosji. Jeśli Twoja firma jest zarejestrowana na tymczasowo okupowanym Krymie, nie możesz złożyć wniosku;
 • numer telefonu;
 • adres e-mail;
 • płeć i pochodzenie;
 • adres swojego profilu na Facebooku, Twitterze, LinkedIn, Instagramie lub Telegramie. Jeśli masz profil na każdej z tych sieci, możesz podać wszystkie linki;
 • skąd dowiedziałeś się o projekcie.

Zobacz też: Praca zdalna będzie dozwolona legalnie w Polsce

Następnie trzeba będzie opowiedzieć o swoim projekcie biznesowym. Warto zaznaczyć, że formularz zgłoszeniowy dostępny jest w trzech językach: polskim, angielskim i ukraińskim. Jeśli więc nie znasz dobrze języka polskiego lub angielskiego, będziesz miał możliwość wypełnienia kwestionariusza w swoim ojczystym języku. Termin składania wniosków upływa 10 listopada.

Wskazówki dotyczące wypełniania kwestionariusza od IFundWomen

IFundWomen udziela również wskazówek, jak wypełnić formularz zgłoszeniowy. Mając je, możesz mieć większe szanse na zdobycie dotacji. IFundWomen udziela następujących wskazówek

 1. To jak mówisz o sobie i swoim biznesie jest ważne. Upewnij się, że Twój tekst aplikacji jest jasny, zwięzły, ale też szczegółowo opowiada o tym, czym się zajmujesz. Pamiętaj, aby zamieścić opis swojej działalności i kwalifikacji.
 2. Wyjaśnij szczegółowo, jak planujesz wykorzystać otrzymaną dotację.
 3. W razie trudności można skorzystać z planera grantów. Jest on dostępny za darmo na stronie projektu.
 4. Uważnie przeczytaj warunki uczestnictwa w programie. Ma to na celu upewnienie się, że rozumiesz wszystkie punkty, które są wymienione.

Pamiętaj, że Twoje szanse na sukces zależą od tego, jak wypełnisz formularz zgłoszeniowy. Opowiedz więc jak najbardziej szczegółowo o swoim projekcie, a być może to właśnie Ty zostaniesz zwycięzcą konkursu grantowego.

Tetiana Sharapova

Kreatywność jest sensem życia Tetiany. Pisze wiersze, scenariusze i artykuły. Robi zdjęcia. Potrafi znaleźć wspólny język z ludźmi. Z wzajemnością uwielbia zwierzęta, zwłaszcza koty i psy. Miłośniczka książek, komiksów oraz gier komputerowych.

podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *