2000 złotych na zakupy w Biedronce dla ukraińskich uchodźców

18 maja 2022
Znak z biedronki, którа płaci Ukraińcom 2 tys. zł - PL

Buddyjska Fundacja Charytatywna Zu Chi niesie pomoc humanitarną w Polsce dla dotkniętych wojną Ukraińców. Wyjaśniamy szczegóły, jak skorzystać z oferowanego wsparcia finansowego.

Aktualizacja.

W połowie czerwca zakończyła się dystrybucja kart do Biedronki. Fundacja wspomogła łącznie 46 789 uchodźców z Ukrainy. 

Jaka to pomoc i kto może z niej skorzystać?

Ukraińcy, którzy wyjechali z Ukrainy po 24 lutego i zdecydowali się zostać w Polsce, mają możliwość otrzymania karty o wartości 2000 złotych na zakupy w sieci sklepów Biedronka. Środki te można przeznaczyć na zakup wszystkich produktów spożywczych, z wyjątkiem tytoniu i alkoholu, ponieważ jest to pomoc humanitarna udzielana osobom dotkniętym klęskami żywiołowymi, które potrzebują najbardziej podstawowych towarów do życia. Co ważne – jeśli przy kasie wśród Twoich zakupów znajdzie się produkt niedozwolony – wszystkie środki z karty zostaną anulowane! Więc bądź ostrożny. Każdy potrzebuje jedzenia, a dodatkowe pieniądze przydadzą się wszystkim Ukraińcom.

Obecnie pomoc Fundacji Tajwańskiej jest dostępna tylko w czterech miastach w Polsce. Mianowicie: Warszawa, Poznań, Kraków i Lublin.

Jak wziąć udział w programie?

Aby otrzymać pomoc, należy wypełnić formularz na stronie: https://ee.humanitarianresponse.info/x/N5gravUX

Niestety, ze względu na duże zapotrzebowanie, organizacja nie jest w stanie przetworzyć tylu wniosków. Oznacza to, że aktywny link pojawia się okresowo na stronie i znika w momencie, kiedy przewidziana maksymalna liczba osób się zarejestruje. Niestety, nie ma informacji, kiedy pojawiają się nowe linki, dlatego jedyne co nam zostaje, to okresowe wchodzenie i sprawdzanie podanej strony. Cały czas monitorujemy sytuację i będziemy informować, kiedy ponownie otwarta zostanie możliwość skorzystania z pomocy. Aby być na bieżąco, zaobserwuj nas za facebooku, telegramie, Instagramie lub tik-toku.

Jakie informacje muszę podać, aby otrzymać kartę?

W ankiecie zostaniesz poproszony o podanie:

  • daty przyjazdu do Polski
  • liczby członków rodziny przebywających w Polsce
  • liczby dzieci
  • numeru PESEL
  • zdjęcie dokumentu potwierdzającego nadanie PESEL-u
  • wieku i płci
  • stanu cywilnego
  • adresu oraz numeru telefonu.

Po wypełnieniu wszystkich tych informacji zostaniesz zaproszony do głównego biura, gdzie możesz odebrać dowód osobisty na zakupy w sieci supermarketów Biedronka.

Irina

podziel się
Polecane
Najnowsze
Popularne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *