Centrum Diia.Business zostało otwarte w Warszawie

Agnieszka Zugaj
18 maja 2022
Komentarze 0

Ponad 3 miliony Ukraińców, którzy z powodu wojny musieli opuścić Ukrainę, przyjechało do Polski. W związku z tym Ministerstwo Transformacji Cyfrowej Ukrainy, Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) oraz Mastercard postanowiły otworzyć pierwsze centrum wspierania przedsiębiorców za granicą, czyli Diia.Business w Warszawie.

Usługi świadczone przez Diia.Business

Każdy, kto zechce przyjechać do Diia.Business w Warszawie może liczyć na pomoc w poniższych kwestiach:

– porady na temat rozpoczęcia działalności gospodarczej w Polsce oraz w jaki sposób prowadzić firmę poza granicami własnego kraju,

– wyjaśnienie najważniejszych kwestii prawnych związanych z pobytem w Polsce,

– uzyskanie informacji na temat życia oraz pracy w Polsce. Eksperci podzielą się ze wszystkimi ważnymi informacjami, jak i gdzie szukać pracy, podzielą się kwestiami związanymi z istotnymi numerami telefonów oraz punktów w Polsce,

– jeżeli złożymy wniosek o otwarcie MŚP (sektor małych i średnich przedsiębiorstw), dostaniemy spisane wszystkie wytyczne. Będą one zawierały wszelkie informacje na temat przepisów prawnych obowiązujących w Polsce, a także informacje o najlepszych praktykach prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce w szczególności oraz w Europie w ogóle. Ponadto dowiemy się także o obciążeniach podatkowych, uproszczonym systemie rejestracji, zasobach wspierających biznes itp.

– uzyskamy porady w zakresie uzyskania statusu uchodźcy lub innych podstaw prawnych, dzięki którym możemy przebywać legalnie w Polsce.

Gdzie dokładnie znajduje się Centrum Diia.Business?

Diia.Business mieści się w Warszawie przy ulicy Bagatela 12.

Wszelką wskazaną wyżej pomoc można uzyskać od 18 maja. Aby to zrobić, należy odpowiednio wcześniej zarejestrować się przez formularz, który znajduje się na stronie: https://business.diia.gov.ua/.

Więcej informacji można znaleźć na:

e-mail: diia.business.warsaw@gmail.com
Facebooku: https://www.facebook.com/Diia.Business.Warsaw

Telegramie: https://t.me/diia_business_warsaw

Konferencja prasowa połączona z uroczystym otwarciem odbyła się 17 maja o godz. 11.00. Wzięli w niej udział między innymi:

– Wicepremier – minister ds. transformacji cyfrowej Ukrainy M. Fedorow;

– Wiceminister ds. transformacji cyfrowej i integracji europejskiej V. Ionan;

– Minister Rozwoju Gospodarczego i Technologii RP W. Buda;

– J. Cieszyński, sekretarz stanu, pełnomocnik rządu polskiego ds. bezpieczeństwa cybernetycznego oraz inni urzędnicy.

Komentarze 0
Polecane
Najnowsze
Popularne

Możliwość komentowania została wyłączona.