Bezpłatne kursy języka polskiego dla Ukraińców w Krakowie w 2023 roku i najlepsze płatne szkoły językowe

Irina Turaieva
Kraków, Studenci, Szkolenia | 24 listopada 2023
Komentarze 0
Mężczyzna na kursach języka polskiego-PL Source: Vista Create

W 2023 roku Ukraińcy mieszkający w Krakowie będą mieli wiele możliwości nauki języka polskiego, w tym bezpłatne kursy. Oprócz bezpłatnych programów, w mieście działa również wiele płatnych szkół językowych, które oferują wysokiej jakości edukację i indywidualne podejście do każdego ucznia.

Kursy języka polskiego w Krakowie za darmo w 2023 roku: gdzie je znaleźć?

Krakowskie Centrum Integracji IOM oferuje dziś bezpłatne kursy języka polskiego w Krakowie. Kolejne zapisy na kursy rozpoczną się już wkrótce, dokładnie za kilka dni. Rejestracja na kolejny bezpłatny kurs języka polskiego w Krakowie zostanie otwarta w poniedziałek, 27 listopada o godzinie 9:00. Link do rejestracji będzie dostępny na stronie centrum na Facebooku i pozostanie otwarty przez co najmniej 24 godziny.

Proponowane kursy przeznaczone są dla różnych poziomów wiedzy – od podstaw po poziomy bardziej zaawansowane. Zajęcia odbywać się będą w następujących grupach:

  • Język polski na poziomie A1.2;
  • Język polski na poziomie A2.1;
  • Język polski na poziomie B1.1;
  • Język polski dla pracowników usług biurowych i administracyjnych.

Wszystkie kursy rozpoczną się 4 grudnia 2023 roku. Zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku o określonej godzinie, zgodnie z wybranym poziomem. Kurs będzie obejmował 60 godzin szkoleniowych i zakończy się 22.12.2023. Wszystkie kursy z wyjątkiem jednego odbędą się na miejscu. Zajęcia z grupą A1.1 odbędą się online.

Rejestracja jest otwarta dla osób, które ukończyły 16 lat. Podczas zajęć w centrum matki będą mogły zostawić swoje dzieci (w wieku od 3 lat) pod opieką przestrzeni dla dzieci w centrum.

Należy pamiętać, że liczba miejsc na kursach jest ograniczona, dlatego organizatorzy będą brali pod uwagę kolejność zgłoszeń. Pierwszeństwo będą miały osoby, które nie korzystały jeszcze z usług kursów językowych CII i posiadają status UKR. Po dokonaniu rejestracji uczestnicy otrzymają wiadomość e-mail z potwierdzeniem (nie później niż do wtorku 28.11.2023 r. do godz. 16:00). Szczegółowe zasady i warunki uczestnictwa w bezpłatnych kursach języka polskiego w Krakowie prowadzonych przez Krakowskie Centrum Integracji IOM dostępne są tutaj.

Należy pamiętać, że bezpłatne możliwości nauki języka polskiego są dostępne nie tylko w Krakowie – Ukraińcy są również zaproszeni do udziału w bezpłatnych kursach w Gdańsku.

Bezpłatne kursy języka polskiego w Krakowie dla Ukraińców ze Stowarzyszenia Mudita

Bezpłatne kursy języka polskiego dla Ukraińców ze Stowarzyszenia Mudita odbywają się w Ośrodku Recepcyjnym dla Uchodźców w Krakowie. Szczególnie mile widziane są osoby niepełnosprawne i ich rodziny. Choć nie można tu uzyskać certyfikatu znajomości języka polskiego na poziomie C1, pomieszczenia ośrodka są w pełni przystosowane dla osób niepełnosprawnych, a zajęcia prowadzi matka niepełnosprawnego dziecka, dzięki czemu wiele uwagi poświęca się m.in. kwestiom związanym ze zdrowiem, kulturą i życiem codziennym.

Zapraszamy do dołączenia do naszego kanału Telegram, naszej strony na Facebooku i Instagramie. Dzięki temu będziesz na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i wydarzeniami na .

Centrum oferuje dwa poziomy szkolenia: podstawowy i średniozaawansowany. Seminaria odbywają się stale pod adresem: Na Zakolu Wisły 12A. Aktualne terminy zajęć z języka polskiego dostępne są na oficjalnej stronie Stowarzyszenia Mudita oraz na jego profilu na Facebooku.

Zajęcia z języka polskiego są całkowicie bezpłatne. Aby wziąć udział w seminariach szkoleniowych, należy zarejestrować się, wypełniając formularz tutaj. Aby uzyskać więcej informacji i zadać pytania, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 602 248 237.

Bezpłatny kurs języka polskiego dla Ukraińców w Krakowie od Szkoły Językowej Together

Centrum Językowe Together w Krakowie jest jednym z oddziałów sieci szkół językowych w największych miastach Polski. Szkoła posiada akredytację Kuratorium Oświaty i jest oficjalnym ośrodkiem egzaminacyjnym NAWA, w którym odbywają się egzaminy państwowe na wszystkich poziomach zaawansowania.

W ramach wsparcia dla uchodźców z Ukrainy Szkoła Językowa Together w Krakowie oferuje obecnie bezpłatne kursy języka polskiego dla dorosłych na poziomie A1. Jest to intensywny kurs dla obywateli Ukrainy, którzy przybyli do Polski z powodu wojny po 24.02.2022 roku. Szkolenie prowadzone jest w formie stacjonarnej ze środków pozyskanych przez Fundusz Rozwoju Bankowości Spółdzielczej.

Zobacz też: Top 8 filmów i seriali do nauki polskiego

Zajęcia rozpoczęły się 13 listopada 2023 r. i będą odbywać się codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 12:30 do 15:30. Czas trwania kursu wynosi 80 godzin. Formularz rejestracyjny na bezpłatne kursy języka polskiego jest nadal otwarty i można go znaleźć tutaj.

Jeśli nie możesz zapisać się na darmowy kurs języka polskiego, możesz skorzystać z płatnych usług szkoły. W końcu Szkoła Językowa Together oferuje szeroką gamę kursów: od lekcji grupowych i indywidualnych po programy dla dzieci i dorosłych, w tym kursy specjalistyczne, takie jak kursy branżowe, medyczne i biznesowe. Roczne programy są szczególnie atrakcyjne, ponieważ dają obcokrajowcom możliwość zalegalizowania swojego pobytu w kraju. Jako centrum egzaminacyjne akredytowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, szkoła językowa oferuje przygotowanie i zdanie oficjalnego egzaminu państwowego z języka polskiego jako obcego. W zależności od poziomu, uzyskany tu certyfikat otwiera drzwi do bezpłatnej edukacji w Polsce lub możliwość ubiegania się o zezwolenie na pobyt stały.

Kurs języka polskiego w Centrum VARIA w Krakowie

Centrum Języka Polskiego Varia od 2004 roku specjalizuje się w nauczaniu języka polskiego jako obcego i jest jednym z najpopularniejszych w Krakowie. Programy nauki oferują intensywne zajęcia, zajęcia dla początkujących i tych, którzy chcą zbudować pewność siebie w mówieniu lub poszerzyć swoje słownictwo. Język polski oferowany jest zarówno w formie stacjonarnej w szkole, jak i online.

Szkolenie prowadzone jest przez doświadczonych nauczycieli w małych grupach lub indywidualnie. Dla osób pracujących dostępny jest również weekendowy kurs online. Przed rozpoczęciem kursu należy przystąpić do testu językowego, aby określić swój poziom i dołączyć do odpowiedniej grupy. Szkolenie prowadzone jest na wszystkich poziomach: od A1 do C2.

W Centrum Języka Polskiego Varia można również przystąpić do egzaminu językowego i otrzymać certyfikat potwierdzający znajomość języka. W końcu Centrum Języka Polskiego Varia jest oficjalnym przedstawicielem Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, która wydaje odpowiednie certyfikaty.

Bardziej szczegółowe informacje na temat warunków, cen i harmonogramu programów szkoleniowych można znaleźć bezpośrednio na stronie internetowej centrum językowego. Warto przypomnieć, że wiosną ubiegłego roku szkoła prowadziła bezpłatne kursy dla Ukraińców w ramach projektu Kraków Razem.

Kursy polskiego w Krakowie z Accent School of Polish

Szkoła Języka Polskiego Akcent w Krakowie była również uczestnikiem wspomnianego wcześniej projektu Kraków Razem, zapewniając ukraińskim uchodźcom możliwość wzięcia udziału w bezpłatnym kursie języka polskiego. Obecnie Ukraińcy mogą skorzystać z płatnej oferty szkoleniowej centrum języka polskiego Accent School.

Szkoła oferuje wiele różnych kursów języka polskiego, dostosowanych do potrzeb uczniów. Można więc wybrać trymestralny kurs języka polskiego – 90-minutowe lekcje dwa razy w tygodniu (rano lub wieczorem), dla wszystkich poziomów zaawansowania, lub na przykład miesięczny kurs intensywny – lekcje trzy razy w tygodniu lub codziennie. Zajęcia grupowe odbywają się w małych grupach do 10 osób, dostępne są także lekcje indywidualne. Istnieją również osobne oferty dla dzieci, nastolatków i młodych dorosłych.

Zajęcia odbywają się zarówno na miejscu, jak i online. Na początku każdego kursu przeprowadzany jest test (pisemny i ustny) w celu określenia możliwości i potrzeb uczniów. W celu zaspokojenia tych potrzeb tworzone są grupy o różnych poziomach zaawansowania. Zajęcia koncentrują się na mówieniu, ale gramatyka, pisownia i wymowa są również nauczane na wymaganym poziomie.

Komentarze 0
Polecane
Najnowsze
Popularne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *