Wznowiono zapisy na świąteczne prezenty dla ukraińskich dzieci w Polsce

Komentarze 0
Dzieci otwierają świąteczne prezenty. Pl Source: Vista Create

Fundacja Charytatywna „Niezłomna Ukraina” przywrócony dostęp do rejestracji w kampanii „Prezenty dla ukraińskich dzieci w Polsce”. Sprawdź, w których polskich miastach można dostać świąteczne i noworoczne prezenty dla dzieci i jak to zrobić.

„Niezłomna Ukraina” wznawia akcję z prezentami dla ukraińskich dzieci

Ostatnio fundacja charytatywna „Niezłomna Ukraina” ogłosiła akcję dla młodych Ukraińców, którzy z powodu wojny wyjechali do Polski, w ramach której dzieci mogły otrzymać prezenty świąteczne i noworoczne. Jednak strona projektu nie wytrzymała ogromnego napływu odwiedzających i niemal natychmiast uległa awarii. Dziś organizatorzy akcji informują, że problem został rozwiązany i oferują nowy sposób rejestracji udziału w akcji i odbioru prezentów dla dzieci. Jak zauważają przedstawiciele projektu na swoim kanale Telegram:

Ten dzień nadszedł! Kontynuujemy akcję „Prezenty dla ukraińskich dzieci w Polsce”! Bardzo chcieliśmy sprawić przyjemność dzieciom w ferie noworoczne i przepraszamy, że nasza strona nie była do końca niezłomna i się rozjechała. Naprawiliśmy to! Na szczęście nasze prezenty nie tracą na aktualności i w 2 tygodnie opracowaliśmy nowe szybsze i wygodniejsze rozwiązanie!

Informacje o tym, jak nowe rozwiązanie proponują organizatorzy akcji, czytaj poniżej w tym artykule.

Fundacja Charytatywna „Niezłomna Ukraina” pomaga ukraińskim dzieciom

Warto przypomnieć, że jest to kolejny, ale nie pierwszy projekt realizowany przez Fundację. Projekt „Niezłomna Ukraina” pojawił się niemal natychmiast po rozpoczęciu rosyjsko-ukraińskiej agresji wiosną 2022 roku, kiedy to setki tysięcy ukraińskich dzieci wraz z rodzicami zostało zmuszonych do wyjazdu do Polski, uciekając przed walkami. Inicjatywa powstała przy wsparciu Międzynarodowej Fundacji Charytatywnej „Latarnicy” (Ukraina), UNICEF-u i Save the Children. Fundacja została powołana głównie w celu wsparcia edukacyjnego dzieci ukraińskich, aby małoletni obywatele Ukrainy mogli kontynuować naukę w języku ojczystym i według krajowych standardów państwowych. Dziś projekt realizuje wiele projektów edukacyjnych dla dzieci z Ukrainy, m.in.

Akcja „Prezenty dla ukraińskich dzieci w Polsce” z fundacji charytatywnej „Niezłomna Ukraina” ma na celu osłodzić gorzki smak tegorocznych ferii zimowych dla dzieci z Ukrainy i pomóc im poczuć świąteczny nastrój oraz uwierzyć w cud, bez względu na wszystko.

Zapraszamy na nasz Telegram pod adres https://t.me/ukrainianinpolandpl oraz na fanpage na Facebooku https://www.facebook.com/ukrainianinpolandpl. Zespół naszego portalu codziennie wybiera dla Was najlepsze wiadomości i najistotniejsze wskazówki.

Kto może otrzymać prezenty od fundacji „Niezłomna Ukraina”?

Prezenty na święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok mogą otrzymać wszystkie dzieci z Ukrainy, które po 24 lutego 2022 roku zostały zmuszone do opuszczenia swoich domów i czasowo przebywają w Polsce. Aby dotrzeć do jak największej liczby dzieci, festyn odbywa się w 8 miastach Polski, a mianowicie w:

 • Warszawie;
 • Krakowie;
 • Wrocławiu;
 • Katowicach;
 • Poznaniu;
 • Lublinie;
 • Bydgoszczy;
 • Łodzi.

Czyli w każdym z tych miast mali Ukraińcy mogą dostać zestawy prezentowe lub bilety na świąteczne imprezy, które odbędą się w tegorocznym okresie świątecznym. Należy pamiętać, że lista dostępnych prezentów w każdym mieście jest inna, zgodnie z lokalnymi wydarzeniami świątecznymi, które można zaoferować dzieciom.

Jakie prezenty mogą otrzymać ukraińskie dzieci w ramach projektu?

Wśród świątecznych prezentów dla ukraińskich dzieci oferowane są m.in.

 • zestawy do nauki i kreatywności;
 • słodkie niespodzianki;
 • bilety na ciekawe wydarzenia.

W zależności od najdogodniejszej dla uczestników akcji lokalizacji, jako prezent dla dziecka można wybrać wizytę w sali zabaw w Warszawie, na lodowisku lub w parku trampolin w Krakowie, w multimedialnym Kinie Las w Poznaniu, w Muzeum Światła w Łodzi, w piernikowym miasteczku we Wrocławiu lub w parku iluminacji w Bydgoszczy. Bilety będą ważne do 31 marca 2023 roku. Organizatorzy akcji uprzejmie proszą jednak, aby jeśli ktoś nie będzie miał możliwości skorzystania z otrzymanych biletów na wydarzenia w określonym terminie, poinformował o tym, aby ktoś inny mógł z tych biletów skorzystać.

Jak odbierać dary od Fundacji „Niezłomna Ukraina”?

Aby dziecko otrzymało prezent na te zimowe święta, należy skorzystać ze specjalnie stworzonego do tego projektu chatbota. Oferujemy szczegółowy algorytm krok po kroku rejestracji dziecka na prezent z wykorzystaniem chatbota:

1. Podążaj za linkiem do chatbota w Telegramie.
2. Kliknij „Start” i poczekaj, aż bot odpowie „Hello”.
3. Pod odpowiedzią bota naciśnij wirtualny przycisk „Regulamin”, po czym zostaniesz poproszony o przeczytanie regulaminu promocji, który musisz zaakceptować.
4. Wpisz swoje imię i nazwisko (w języku ukraińskim).
5. Kliknij przycisk „Wyślij kontakt”, aby kontynuować weryfikację.
6. Wpisz adres swojej skrzynki pocztowej (e-mail) z małej litery.
7. Wybierz najbliższą/najdogodniejszą lokalizację z proponowanej listy miast.
8. Wybierz wydarzenie, które chcesz sprezentować dziecku, a następnie zestaw prezentowy.
9. Aby kontynuować rejestrację, wprowadź dane dziecka: imię i nazwisko, wiek (w cyfrach), płeć.
10. Wybierz dokument, za pomocą którego zarejestrujesz dziecko (akt urodzenia lub dowód osobisty) i wprowadź najpierw numer seryjny dokumentu (litery, na przykład IC), a w następnym kroku – cyfry.
11. Dodaj dokument w formacie obrazu (dołącz zdjęcie lub elektroniczny odpis aktu urodzenia).
12. Poczekaj aż bot poinformuje Cię, że „Dziecko pomyślnie dodane” i zakończ rejestrację lub kontynuuj ją rejestrując kolejne dziecko.

Zobacz też: Bezpłatny transport dla ukraińskich uczniów we Wrocławiu i Warszawie

Nawet jeśli w rodzinie jest kilkoro dzieci, nie można dokonać jednej rejestracji dla wszystkich – trzeba zarejestrować każde dziecko osobno. Jeśli przypadkowo popełniłeś błąd podczas rejestracji, nie martw się: zrestartuj bota tekstem /reset, a następnie napisz /start, aby ponownie rozpocząć rejestrację.

Po rejestracji powinieneś otrzymać osobisty e-mail zawierający bilet i szczegóły. Aby nie przegapić informacji o tym, gdzie i kiedy można otrzymać prezent, organizatorzy radzą zapisać się do nich na portalach społecznościowych lub komunikatorach (Facebook, Instagram, Telegram).

Komentarze 0
Polecane
Najnowsze
Popularne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *