Jak wypełnić formularz zgłoszeniowy Binance? Praktyczne wskazówki

25 maja 2022
Telefon z logo binance na pomoc Ukraińcom

Organizacja charytatywna Binance oferuje wsparcie 225 dolarów dla ukraińskich uchodźców zamieszkałych w Europie. Pomoc, jaką możemy uzyskać, to 75 dolarów przez trzy miesiące. Okazuje się jednak, że weryfikacja i rejestracja karty nastręcza wielu osobom sporych trudności. W odpowiedzi na pytania przygotowaliśmy instruktaż krok po kroku, jak zgłosić się do programu.

Jakie kroki należy podjąć przy wypełnianiu wniosku?

Aby otrzymać pomoc humanitarną od organizacji charytatywnej Binance, musisz najpierw spełnić określone kryteria. Kwalifikujesz się, jeśli jesteś osobą z Ukrainy, która uciekła przed działaniami wojennymi po 24.02.2022 i obecnie legalnie zamieszkuje w jednym z następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Republika Cypryjska, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Gibraltar, Grecja, Węgry, Islandia, Irlandia, Włochy, Łotwa, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Malta, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja. Konieczne jest posiadanie dokumentu, który potwierdza przekroczenie granicy po 24 lutego. Może to być stempel straży granicznej w paszporcie zagranicznym lub zaświadczenie, jeśli przekraczałeś granicę z ukraińskim paszportem wewnętrznym. Należy również wskazać europejski numer telefonu oraz aktualny adres zamieszkania, na który firma będzie mogła wysłać fizyczną kartę.

Następnym krokiem jest rejestracja na stronie Binance. Jeżeli masz już wcześniej założone konto na tej platformie – wystarczy jedynie, że w ustawieniach paska narzędzi zmienisz numer telefonu na europejski oraz wyrobisz fizyczną kartę, jeżeli do tej pory jeszcze jej nie posiadasz. Ci Ukraińcy, którzy nie mieli konta na stronie Binance, muszą się zarejestrować i uzyskać kartę, a także złożyć specjalny wniosek o pomoc. Szczegółowe informacje i instrukcje dotyczące rejestracji na stronie internetowej, zakładania konta i realizacji karty można znaleźć w naszym poprzednim artykule.

Wirtualną wersję karty można otrzymać od razu, ale na fizyczną trzeba poczekać od jednego do dwóch tygodni – zostanie ona wysłana pocztą. Aby uzyskać taką pomoc, nie wystarczy zarejestrować się, załatwić formalności i otrzymać kartę. Trzeba jeszcze wypełnić i wysłać specjalny wniosek, co wśród Ukraińców nastręcza największych problemów.

Link do formularza

Po zarejestrowaniu się i otrzymaniu karty należy napisać e-mail na adres StandwithUkraine@isans.org i poprosić o przesłanie formularza zgłoszeniowego w celu uzyskania pomocy.

Jak prawidłowo wypełnić formularz zgłoszeniowy?

W każdym punkcie należy wypełnić dane w języku angielskim oraz ukraińskim lub rosyjskim. Zostaniemy również poproszeni o przedstawienie zdjęcia dokumentu, który będzie potwierdzał przekroczenie granicy po 24 lutego. W tym celu należy zrobić zdjęcie telefonem, np. paszportu, na którym znajduje się stempel z datą przekroczenia granicy. Kiedy mamy już zrobione zdjęcie naciskamy „Dodaj plik” i załączamy je. Tak samo robimy w przypadku, kiedy zostaniemy poproszeni o załączenie aktów urodzenia dzieci.

Zobacz też: Ukraińcy w 5 miastach Polski będą mogli otrzymać pomoc finansową z Polskiej Akcji Humanitarnej

Kolejna bardzo ważna uwaga dotyczy adresu BEP20. Powinien on znajdować się w naszym profilu na stronie Binance. Aby wejść do profilu, należy kliknąć okrągłą ikonę w prawym górnym rogu. Następnie przechodzimy do portfela, wybieramy „fiat i spot” oraz naciskamy Enter. W następnym kroku wybieramy monetę BTS Bitcoin, a w sekcji Sieć wybieramy BSC(BEP20). Po wciśnięciu Enter,  wyświetli się nasz adres BEP20. Adres ten należy skopiować i dodać do odpowiedniej sekcji w formularzu.

Ponadto trudno jest znaleźć identyfikator użytkownika Binance. Zaloguj się na swoje konto Binance i wybierz „Profil” – „Pulpit nawigacyjny”. Identyfikator użytkownika znajduje się na górze strony obok adresu e-mail. Następnie wpisz swoje dane adresowe i wyślij formularz.

Jeśli firma zaakceptuje Twoje zgłoszenie, wyśle list, a następnie środki zostaną przelane na Twoją kartę z Binance. Kartą można płacić wszędzie tam, gdzie akceptowana jest Visa, w dowolnej walucie, a także przelewać środki na inne rachunki.

Irina

podziel się
Polecane
Najnowsze
Popularne

Możliwość komentowania została wyłączona.