Niektóre kategorie Ukraińców mogą otrzymać pomoc finansową w wysokości 10 tysięcy złotych

Tetiana Sharapova
5 lipca 2023
Komentarze 0
10 tysięcy złotych od Fundacji Klemensa Szeptyckiego Source: Vista Create

Niektóre kategorie Ukraińców mogą liczyć na otrzymanie pomocy finansowej od Fundacji Kłymentija Szeptyckiego. Kwota pomocy finansowej wynosi do 10 tysięcy złotych.

Kto może otrzymać pomoc finansową od Fundacji Klemensa Szeptyckiego?

Fundacja Kłymentija Szeptyckiego nie po raz pierwszy rozdaje pomoc finansową ukraińskim kobietom. W ubiegłym roku otrzymało ją 180 kobiet. Ponadto Fundacja zapewnia również wsparcie psychologiczne.

Kwota pomocy finansowej od Fundacji wynosi 10 tysięcy złotych. To prawie 90 tysięcy hrywien. Na taką pomoc można liczyć:

  • Kobiety, które były przetrzymywane w rosyjskiej niewoli.
  • Dzieci, które w wyniku rosyjskiej agresji straciły przynajmniej jednego rodzica. Ale w tym przypadku pomoc zostanie udzielona tym dzieciom, które ubiegały się o nią w zeszłym roku. Nowy okres składania wniosków nie został jeszcze ogłoszony.

Aby otrzymać pomoc finansową, należy wypełnić specjalny formularz pod tym linkiem: https://eu-submit.jotform.com/230891603400346. W formularzu należy określić:

  • Dla kogo przeznaczony jest wniosek.
  • Dane osobowe (imię i nazwisko).
  • Załączyć zeskanowaną kopię paszportu lub innego dokumentu tożsamości.
  • Podać adres e-mail.
  • Podać swój numer telefonu.
  • Opowiedz nam o trudnościach finansowych i materialnych, które pojawiły się podczas wojny.

Musisz również wyjaśnić, o jaki rodzaj pomocy się ubiegasz. Może to być wsparcie finansowe lub wyjazd rekreacyjno-rehabilitacyjny do Polski. Można też wybrać dwie pozycje.

Pamiętaj, że wnioski o pomoc finansową przyjmowane są do 30 sierpnia 2023 roku. Jeśli chodzi o wyjazd rehabilitacyjny, można się o niego ubiegać do 15 lipca 2023 roku. Formularz zgłoszeniowy może również zostać zamknięty wcześniej, jeśli zostanie osiągnięty limit chętnych.

Program jest realizowany dzięki ścisłej współpracy rządów Polski i Ukrainy. Program jest finansowany przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej.

Zapraszamy do dołączenia do naszego kanału Telegram na https://t.me/ukrainianinpolandpl, naszej strony na Facebooku na https://www.facebook.com/ukrainianinpolandpl i Instagramie na https://www.instagram.com/ukrainian_in_poland_pl. Pomoże to być na bieżąco z głównymi wiadomościami i najważniejszymi wydarzeniami.

Komentarze 0
Popularne
Polecane
Najnowsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *