Pomoc finansowa od The $1K Project

23 stycznia 2023
Pomoc 1 tys. Pl

Ukraińcy znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej mogą otrzymać pomoc finansową od sponsora znalezionego przez The $1K Project. Podpowiadamy, jak zarejestrować się w celu uzyskania pomocy.

Uwaga! Redakcja serwisu https://www.ukrainianinpoland.pl udziela informacji, ale nie zajmuje się sprawami pomocy finansowej i nie odpowiada za rozpatrywanie wniosków i przyznawanie pomocy finansowej. Prosimy nie przesyłać nam swoich danych osobowych.

Czym jest projekt The $1K Project?

Projekt $1K to projekt non-profit, którego celem jest pomoc ukraińskim rodzinom na całym świecie. Jego misją jest niesienie bezpośredniej pomocy ofiarom rosyjskiej agresji. Poprzez ten projekt sponsorzy ze Stanów Zjednoczonych mogą udzielić wsparcia finansowego poszkodowanym Ukraińcom.

Projekt pojawił się niemal natychmiast po rozpoczęciu inwazji na Ukrainę na pełną skalę. Pieniądze, które możesz uzyskać dzięki tej pomocy, trafią bezpośrednio na kartę. W ciągu całego istnienia projektu pomoc otrzymało już ponad 10 tys. rodzin i ponad 35 tys. dzieci.

Kto może uzyskać pomoc w ramach projektu The $1K Project?

Każda rodzina dotknięta rosyjską agresją może otrzymać pomoc w ramach The $1K Project. Ważne, żeby była to rodzina, a nie konkretna osoba, ponieważ sponsorzy z USA mają chęć niesienia pomocy właśnie rodzinom. Wiek dzieci i rodziców nie ma znaczenia. Wsparcie mogą otrzymać zarówno ci, którzy przebywają w Ukrainie, jak i ci, którzy obecnie mieszkają poza jej granicami.

Jedynym warunkiem, który należy spełnić, aby otrzymać pomoc finansową, jest dołączenie do sieci społecznościowych projektu. Należy to zrobić na Instagramie lub Facebooku. Jeśli korzystasz z obu sieci społecznościowych, lepiej dołączyć do obu. Jest to konieczne, aby można było zweryfikować Twoją tożsamość. Jeśli nie spełnisz tego warunku, Twoja aplikacja nie zostanie rozpatrzona.

Co ważne! Twój profil na Facebooku lub Instagramie musi być publiczny. W przeciwnym razie Twoja aplikacja może nie zostać rozpatrzona. Prosimy również pamiętać, że organizatorzy stanowczo proszą, abyście nie pisali do nich na portalach społecznościowych z pytaniami o otrzymanie pomocy.

Zapraszamy na nasz Telegram pod adres https://t.me/ukrainianinpolandpl oraz na fanpage na Facebooku https://www.facebook.com/ukrainianinpolandpl. Zespół naszego portalu codziennie wybiera dla Was najlepsze wiadomości i najistotniejsze wskazówki.

Jak ubiegać się o pomoc w ramach projektu The $1K Project?

W celu rejestracji należy wypełnić formularz: https://airtable.com/shrvfSCquvjgdEJPy. W ankiecie będziesz musiał wskazać:

 1. twoje dane osobowe;
 2. twój ukraiński numer telefonu;
 3. numer karty bankowej (16 cyfr). Pamiętaj, że musisz podać numer karty, a nie numer IBAN. Ponadto nie podawaj numeru karty Alfa Bank. Faktem jest, że jest zablokowany na Ukrainie;
 4. miasto, w którym się znajdujesz. Możesz wybrać spośród sugerowanych lub napisać inne, jeśli nie ma go na liście;
 5. adres, pod którym mieszkasz;
 6. kod pocztowy;
 7. informacje, gdzie teraz jesteś: w Ukrainie lub w innym kraju;
 8. liczba dzieci i dorosłych w Twojej rodzinie;
 9. aktualne zdjęcie rodzinne. Konieczne jest załączenie tylko zdjęcia, ale nie więcej niż jednego. Filmy i kolaże zdjęć nie są odpowiednie. Zdjęcie musi być dobrej jakości;
 10. linki do swoich sieci społecznościowych;
 11. informacje o swojej rodzinie.
 12. informacje o aktualnej sytuacji w rodzinie i o tym, jak planujesz wydać otrzymane środki.

Uwaga! Formularz zgłoszeniowy można wypełnić tylko raz. Jeśli zrobisz to więcej niż raz, Twoje zgłoszenie nie będzie brane pod uwagę. Robi się to po to, aby wszystkie ukraińskie rodziny były traktowane jednakowo. Pamiętaj też, że złożenie wniosku nie gwarantuje otrzymania pomocy.

Jeśli zostaniesz wybrany do udziału, otrzymasz wiadomość e-mail. Należy pamiętać, że ze względu na dużą liczbę zgłoszeń proces ten może potrwać dłużej. Jeśli to możliwe, wypełnij kwestionariusz w języku angielskim.

Jaka jest wysokość świadczenia i jak długo będzie ono wypłacane?

Obecnie planowane jest udzielenie jednorazowej pomocy. Każda rodzina, która zostanie wybrana otrzyma gwarantowane $1,000 na kartę. Pieniądze mogą zostać przelane natychmiast lub może to potrwać kilka dni.

O pomoc można ubiegać się tylko raz. W związku z tym organizatorzy proszą o niewysyłanie powtórnych zgłoszeń, jeśli uczestniczyliśmy już w programie. Otrzymane pieniądze można wydać według własnego uznania.

Czy mogę wycofać wniosek o pomoc finansową?

Jeśli Twoja sytuacja uległa zmianie i chcesz wycofać wniosek o pomoc, możesz to zrobić. Wówczas musisz wysłać wiadomość pod adres removal@1kproject.org. Należy w niej wskazać:

 1. W temacie listu – Prośba o usunięcie mojego zgłoszenia (Request to delete my submission);
 2. Wpisz swój adres e-mail;
 3. Wpisz numer telefonu, który podałeś w formularzu zgłoszeniowym;
 4. Wprowadź numer karty bankowej, który podałeś w formularzu wniosku.

Zobacz też: Praca zdalna i freelance w Polsce

Organizatorzy rozpatrzą Twoją prośbę i usuną Twoje dane z bazy. Więcej o projekcie można przeczytać na stronie internetowej. Artykuł jest aktualny na styczeń 2023 roku.

Tetiana Sharapova

Kreatywność jest sensem życia Tetiany. Pisze wiersze, scenariusze i artykuły. Robi zdjęcia. Potrafi znaleźć wspólny język z ludźmi. Z wzajemnością uwielbia zwierzęta, zwłaszcza koty i psy. Miłośniczka książek, komiksów oraz gier komputerowych.

podziel się
Popularne
Polecane
Najnowsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *