We Wrocławiu można uzyskać bezpłatne tłumaczenie przysięgłe dokumentów

Tetiana Sharapova
16 maja 2023
Komentarze 0
Wizerunek tłumacza różnych języków we Wrocławiu Source: Vista Create

Urząd Wojewódzki we Wrocławiu zapewnia bezpłatne tłumaczenie przysięgłe dokumentów. Z oferty mogą skorzystać zarówno uchodźcy z Ukrainy, jak i inni cudzoziemcy ubiegający się o legalizację pobytu. Usługa będzie dostępna do 31 sierpnia 2023 roku.

Jak skorzystać z usługi bezpłatnego tłumaczenia przysięgłego

Aby skorzystać z usługi, należy osobiście złożyć dokumenty do tłumaczenia. Usługa dostępna jest nie tylko we Wrocławiu, ale także w urzędach wojewódzkich w miastach:

  • Jelenia Góra.
  • Legnica.

Należy wcześniej umówić się na spotkanie, punktualnie przyjść do jednego z tych biur, przedstawić dokument potwierdzający legalne miejsce zamieszkania oraz wypełnić specjalny kwestionariusz, który zostanie przekazany na miejscu.

Uwaga: Usługa ma być dostępna do 31 sierpnia 2023 r., jednak w przypadku wcześniejszego wyczerpania limitu środków przewidzianych na tę inicjatywę, możliwość skorzystania z bezpłatnego tłumaczenia przysięgłego skończy się do 31 sierpnia.

Wniosek można złożyć tylko we własnym imieniu, chyba że jest się małoletnim dzieckiem. W takim przypadku dokumenty składają rodzice lub ich opiekunowie. Tłumacz przysięgły ma prawo przyjąć do tłumaczenia do 5 stron dokumentów od jednej osoby. Dokumenty tłumaczone są z języka ukraińskiego, angielskiego i rosyjskiego na język polski.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 71 701 11 00.

O tym, kim są tłumacze przysięgli i dlaczego są potrzebni pisaliśmy w tym artykule.

Komentarze 0
Popularne
Polecane
Najnowsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *