Warto zobaczyć – magiczny świat Ogrodów Światła w Warszawie i Krakowie!

Irina Turaieva
Ciekawostki, Kraków, Warszawa | 11 listopada 2022
Komentarze 0

W Warszawie nadal otwierane są czarujące ogrody światła. A dodatkowo kolejny z nich znajdziemy również w Krakowie. Dowiedz się, czym są, dlaczego warto odwiedzić te wyjątkowe wystawy, a także ile kosztują bilety.

Warszawa nie przestaje zaskakiwać nowymi rozrywkami i ciekawymi lokalizacjami, pozostając jednym z najbardziej atrakcyjnych polskich miast. Kraków jednak nie jest gorszy. Ostatnio miasta te dodały ekscytujące jesienne i zimowe atrakcje, które są warte odwiedzenia zarówno dla turystów, jak i ich mieszkańców. Mowa o tzw. ogrodach światła – multimedialnych wystawach w plenerze, ozdobionych tysiącami wielobarwnych żarówek LED, które składane są w okazałe kompozycje fabularne. Dziś w Warszawie są już trzy takie lokalizacje: Ogród Światła w Ogrodzie Botanicznym, Królewski Ogród Światła w Wilanowie oraz wystawa Śnieżka. W Krakowie tegoroczny ogród światła nosi nazwę Piotruś Pan. Będą one otwarte do 26 lutego i są gotowe na przyjęcie gości każdego dnia. Wiele atrakcyjnych punktów fotograficznych zlokalizowanych wokół terenów wystawowych pozwoli nie tylko podziwiać fascynujący pokaz świetlny, ale także w pewnym sensie stać się jego uczestnikiem i uwiecznić swoje pozytywne emocje w efektownym fotoreportażu.

Zapraszamy na nasz Telegram pod adres https://t.me/ukrainianinpolandpl oraz na fanpage na Facebooku https://www.facebook.com/ukrainianinpolandpl. Zespół naszego portalu codziennie wybiera dla Was najlepsze wiadomości i najistotniejsze wskazówki.

Ogród światła Piotruś Pan

Magia wiecznego dzieciństwa i poczucie niekończących się wakacji czekają na odwiedzających Ogród Światła Piotruś Pan. Ogród Światła, który rozpoczął swoją pracę 28 października w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie (przy Alei Pokoju 68), zaprasza gości w magiczną podróż po metaforycznej Nibylandii, odkrywając przygody Piotrusia Pana, Dzwoneczka, Wendy i jej braci, a nawet okrutnego Kapitana Haka i jego załogi. Ta wystawa to nie tylko fascynująca przestrzeń świetlna dla pięknych nastrojowych zdjęć, ale forma dynamicznej bajkowej opowieści.

Nastrojowe instalacje takie jak 18-metrowy tunel świetlny i multimedialna choinka z 40 000 punktów LED, tunele świetlne, labirynty przeplatają się z figurami świetlnymi przedstawiającymi kluczowe sceny z bajki. Co ciekawe, wszystkie wyświetlacze świetlne współgrają z dźwiękiem, obrazem i muzyką. Najmłodszych zwiedzających zapraszamy nie tylko do podziwiania multimedialnych atrakcji, ale także do włączenia się w bajkową opowieść za pomocą elementów gry – wykonania kilku zadań lub odpowiedzi na pytania dotyczące historii Piotrusia Pana w otoczeniu wystawy. Pokazy laserowe i video mapping dodają dodatkowego uroku bajecznej przestrzeni tej krainy marzeń.

Piotruś Pan Ogród Światła jest otwarty codziennie, można zarezerwować sobie godzinę od 16:00 lub 17:00 lub zostać dłużej. W dni powszednie ogród zamykany jest o godzinie 20:00, a w weekendy i święta – o 21:00. Pokazy laserowe odbywają się w piątki, soboty, niedziele i święta co 30 minut. Pierwsza sesja rozpoczyna się 30 minut po otwarciu wystawy, a ostatnia – pół godziny przed zamknięciem. Bilety do krainy Piotrusia Pana kosztują od 23 zł. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej wystawy multimedialnej.

Ogród światła Magiczny Botaniczny

W ubiegłym roku, po raz pierwszy od ponad dwóch wieków, Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego otworzył się na zimowe wizyty, zapraszając mieszkańców i gości stolicy na wyjątkową wystawę światła – Magiczny Botaniczny. W tym roku Ogród Botaniczny znów czeka na gości. Otwarcie Ogrodu Światła w warszawskim Ogrodzie Botanicznym zaplanowano na 11 listopada. Podobnie jak w ubiegłym roku, przestrzeń ogrodu będzie zadziwiać odwiedzających tysiącami świateł, tworząc niesamowitą świetlną symfonię natury i fascynujących magicznych roślin i zwierząt. Po raz kolejny w ogrodzie zimowym pojawi się kilkadziesiąt wyjątkowych rzeźb świetlnych, m.in. koliber, naturalnej wielkości mamut i gigantyczny chimeryczny kwiat. Po raz kolejny magiczny ogród botaniczny zachwyci ubiegłorocznymi i nowymi instalacjami multimedialnymi oraz zaprosi na niezwykły spacer, który zamieni się w fascynującą opowieść o niezwykłej przyrodzie, która nas otacza.

Ogród Światła Magiczny Botaniczny to Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego, który można znaleźć pod adresem Al. Ujazdowskie 4. Magiczny Ogród Botaniczny będzie otwarty codziennie po zmroku: w tygodniu (oprócz poniedziałku) od 17:00 do 20:00, a w weekendy i święta od 16:00 do 21:00. Bilety można kupić w punktach sprzedaży EMPIK, w kasie Ogrodu Botanicznego w dniach trwania wystawy lub online. Bilet normalny na wystawę kosztuje 35 zł (przy zakupie online) i 40 zł w kasie, bilet ulgowy kosztuje 25 zł online i 30 zł w kasie, koszt biletu dla emerytów to 25 zł. Rodzina 4-osobowa (dla dwóch dorosłych i dwójki dzieci) musi zapłacić za wejście 95 zł, a rodzina 3-osobowa (dla dwóch dorosłych i jednego dziecka) – 83 zł.

Królewski Ogród Światła w Wilanowie

Kwiaty w ogrodzie kolorów

Source: https://www.wilanow-palac.pl/

8 października po raz jedenasty otwarto Królewski Ogród Światła w Wilanowie. Jednak tegoroczna wystawa, jak każda z poprzednich, prezentuje nową wersję kompozycji światła. W tym sezonie odwiedzający Królewski Ogród Światła znajdą wiele nowych instalacji i elementów interaktywnych. 75-metrowy tunel światła będzie towarzyszył zwiedzającym wystawę przy akompaniamencie muzyki klasycznej. Przy oświetlonym wejściu do parku zwiedzających powitają kolorowe postacie w XVII-wiecznych strojach, a następnie znajdą się w wyrafinowanym świecie kompozycji świetlnych, które dają posmak królewskiego życia we wszystkich jego przejawach – koronacji, wojny, miłości i dyplomacji.

Królewski Ogród Światła w Warszawie

Source: https://www.wilanow-palac.pl/

W Ogrodzie Południowym w pobliżu Oranżerii goście mogą pobłądzić w interaktywnym labiryncie pełnym mitycznych stworzeń. Obserwatorium na górnym tarasie pozwala sięgnąć gwiazd i podziwiać spektakularny Muzyczny Ogród Marzeń. I oczywiście nie można nie zauważyć Ogrodu Różanego Raffaello, urządzonego w prawdziwie królewskim stylu. W niektóre wieczory na fasadzie pałacu odbywają się efektowne mappingi. Podczas tego trójwymiarowego pokazu zwiedzający mogą obserwować, jak w oknach pałacu pojawia się król Jan III i jego królowa, a także być świadkami iluzji balu dworskiego czy wjazdu konnego orszaku do pałacu.

Królewski Ogród Światła znajduje się przy ulicy Stanisława Kostki Potockiego 10/16. W październiku wystawa trwa od 17.00 do 20.00, a od 2 listopada od 16.00 do 21.00. Bilet normalny kosztuje 20 zł w dni powszednie, bilet ulgowy 10 zł, a w weekendy trzeba zapłacić odpowiednio 40 zł i 20 zł. Więcej informacji na temat biletów i godzin otwarcia można znaleźć na oficjalnej stronie muzeum.  Wcześniej pisaliśmy o miejscach, które warto odwiedzić we Wrocławiu.

Ogród Światła Królewna Śnieżka

Drzewo w ogrodzie światła

Source: https://krolewnasniezka.ogrodswiatel.pl/

Otwarta 28 października Świetlna Wystawa Śnieżki (Królewna Śnieżka) to multimedialna przestrzeń inspirowana baśniowym światem wybitnych baśniopisarzy braci Grimm. Przejażdżki świetlne na świeżym powietrzu w Ogrodzie Światła przenoszą zwiedzających do magicznych lasów i baśniowych krajobrazów. Spacerując po ogrodzie, zwiedzający odbywają niesamowitą podróż ścieżkami dobra i zła wraz z głównymi bohaterami tej popularnej bajki – Śnieżką, złą macochą, krasnoludkami i księciem. I niezależnie od tego, ile masz lat, nie możesz nie zafascynować się tą niezapomnianą przygodą z tymi niesamowicie pięknie zaprojektowanymi postaciami i żywymi scenami świetlnymi.

Zobacz też: Darmowe zakwaterowanie dla Ukraińców na Airbnb

Na zwiedzających wystawę czeka około 30 instalacji świetlnych oraz wiele unikalnych elementów multimedialnych, w tym wyjątkowa multimedialna choinka stworzona z 42 000 lampek LED. Magiczną atmosferę dopełnią pokazy laserowe z pełnym nagłośnieniem, a także gry i questy dla najmłodszych gości, zapewnione przez organizatorów.

Aleja w ogrodzie świateł

Source: https://krolewnasniezka.ogrodswiatel.pl/

Wystawa Królewna Śnieżka jest czynna wieczorami (od 16:00 do 20:00 w dni powszednie oraz od 16:00 do 21:00 w weekendy i święta) i znajduje się w PAN Ogród Botaniczny, ul. Prawdziwka 2 Warszawa – Powsin. Bilety można kupić w kasie przed wejściem na wystawę lub online na stronie Ogrodu Światła. Można zakupić bilet jednorazowy na pojedyncze zwiedzanie ogrodu, lub zakupić bilet sezonowy, który umożliwia nieograniczony wstęp na wystawę przez cały czas jej trwania i do końca sezonu. Cena biletu jednorazowego od poniedziałku do czwartku wynosi 33 zł, bilet ulgowy (dotyczy dzieci do 12 roku życia, seniorów 60+ i osób niepełnosprawnych) to 31 zł, a karnet dla dzieci do 100 cm wzrostu kosztuje 1 zł. W weekendy i święta (31.10, 27.12-30.12) cena wstępu wyniesie odpowiednio 39 zł, 36 zł i 1 zł. W przypadku biletów nielimitowanych koszt wynosi 59 zł (dla zwiedzających od 12 roku życia) i 55 zł (cena ulgowa).

Dowiedz się więcej o 6 najlepszych centrach handlowych w Warszawie.

Komentarze 0
Polecane
Najnowsze
Popularne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *