Miejsca, które musisz odwiedzić we Wrocławiu

16 czerwca 2022

Jeżeli szukamy pomysłu na weekend w mieście – Wrocław będzie strzałem w dziesiątkę. Oferuje on mnóstwo atrakcji dla wszystkich bez wyjątku, zarówno dla dorosłych, jak i dla wszystkich młodszych osób. Sprawdź proponowane przez nas atrakcje i wybierz swoje ulubione.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Fontanna Multimedialna na Pergoli

Największa fontanna multimedialna w Polsce to zdecydowanie punkt na mapie Wrocławia, którego nie możemy ominąć. Atrakcja jest całkowicie darmowa, a od rana do wieczora odbywają się tu specjalne pokazy. W towarzystwie muzyki i kolorowych świateł możemy podziwiać wodne pokazy, które się odbywają. Mają one miejsce co godzinę, od rana do wieczora. Dokładny harmonogram pokazów wraz z czasem ich trwania oraz podkładem muzycznym znajdziemy TUTAJ.

Zoo wraz z Afrykarium

To jedna z tych atrakcji, do której warto wybrać się wraz z rodziną czy znajomymi. Widok egzotycznych zwierząt na własne oczy zawsze jest niecodziennym przeżyciem. Możemy zobaczyć tu takie okazy jak słoń, tygrys, nosorożec, a to tylko kilka z ponad tysiąca różnych gatunków zwierząt. We wrocławskim zoo funkcjonuje również największe w Polsce Afrykarium, gdzie czekają na nas ryby oraz ssaki czy ptaki pochodzące właśnie z Afryki.

Bilet ulgowy do zoo to koszt 50 złotych, normalny 60 złotych, natomiast za bilet rodzinny, na który składa się dwójka dorosłych oraz troje dzieci, zapłacimy 195 złotych. Można je nabyć w automatach lub kasach biletowych lub też zakupić bezpośrednio na stronie wrocławskiego zoo.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Ogród Japoński

Jeżeli nasyciliśmy się już klimatami Afryki, możemy przenieść się w zupełnie odmienne rejony i doświadczyć klimatu rodem z samej Japonii. Został on zaprojektowany w taki sposób, aby całkowicie oddawać klimat japońskiej sztuki ogrodowej. Jest to tak piękne i malownicze miejsce na mapie Wrocławia, że nie sposób się w nim nie zakochać.

Ogrody Japońskie znajdują się przy ulicy Mickiewicza 1 i czynne są przez cały tydzień w godzinach 9:00–19:00. Bilety są do nabycia bezpośrednio w kasie przy wejściu, w cenie 15 złotych normalny oraz 10 złotych ulgowy.

Ogród Botaniczny

Kolejne miejsce dla fanów przyrody i piękna otaczającej natury to Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego. Jest to miejsce z tradycjami, powstało bowiem w 1811 roku. Na wszystkich tu przybyłych czekają dziesiątki tysięcy niecodziennych roślin podzielonych na tematyczne sekcje. Ogród Botaniczny znajduje się przy ulicy Sienkiewicza 23, a czynny jest także w każdy dzień tygodnia od godziny 9:00 do 19:00. Bilet można zakupić bezpośrednio na stronie internetowej lub przy kasie. Cena to 25 złotych za bilet normalny oraz 15 złotych za ulgowy.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Wrocławskie krasnale

Rzeźby malutkich krasnali porozrzucane są niemal po całym Wrocławiu. Jest to nie lada gratka dla turystów, kiedy mogą chodzić i odkrywać kolejne rzeźby. W punktach informacji turystycznej zakupić można specjalne mapy krasnali, aby móc je zlokalizować, a także zapoznać się z krótką historią każdego z nich. Zlokalizowanie ich wszystkich może być nie lada wyzwaniem, na terenie miasta istnieje ich bowiem ponad 350! Mapę wrocławskich krasnali w wersji online znajdziemy natomiast tutaj.

Sky Tower

Jeżeli nie straszne są nam duże wysokości, wówczas z pewnością nie lada atrakcją będzie punkt widokowy na 49. piętrze wrocławskiego Sky Tower. Nie jest to zwykły punkt widokowy, a najwyższy w całej Polsce. Rozpościera się z niego widok zarówno na panoramę miasta, jak i na okoliczne miejscowości. Jest on czynny od poniedziałku do czwartku 9:00–21:00, w piątki i soboty 9:00–22:00, a w niedziele 10:00–22:00. Ostatni wjazd odbywa się pół godziny przed zamknięciem. Bilety w cenie 23 złote normalny oraz 15 złotych ulgowy nabywać można bezpośrednio na miejscu bądź też na dedykowanej stronie Sky Tower.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Wydarzenia na nadchodzący długi weekend

Jarmark Świętojański 2022

Od 20 maja do 27 czerwca na okolicach wrocławskiego rynku pojawiają się specjalne stragany. Można w nich zakupić mnóstwo niepowtarzalnych artykułów, od rękodzieła, odzieży, biżuterii, aż po lokalne przysmaki i inne artykuły spożywcze.

Więcej informacji: https://www.jarmarkswietojanski.com/

Święto Wrocławia 2022

Dokładnie 24 czerwca przypada Święto Wrocławia, niemniej zarówno przed, jak i po tej dacie organizowane są liczne atrakcje, wystawy oraz koncerty. Szczegółową rozpiskę możemy znaleźć na tej stronie.

Spacer z przewodnikiem po Starym Mieście

Jeżeli pragniemy zgłębić historię Wrocławia, przejść się urokliwymi uliczkami i odkryć wyjątkowe zabytki to nie będziemy mieli ku temu lepszej okazji niż na spacerze z przewodnikiem. Ciekawostki, które usłyszymy, z pewnością zaskoczyłyby nawet niejednego mieszkańca tego miasta. Spacery ruszają spod pomnika Aleksandra Fredry na Rynku. Takie zwiedzanie to 2,5 godziny poznawania nowych historii i miejsc. Zarezerwować termin spaceru możemy bezpośrednio pod tym adresem.

Gastro Miasto

Od 17 do 19 czerwca wszyscy miłośnicy dobrego jedzenia powinni stawić się w Browarze Mieszczańskim przy ulicy Hubskiej 44. Znajdziemy tam aż 20 restauracji, które serwować będą potrawy z kuchni całego świata. Nie zabraknie również atrakcji takich jak konkursy, warsztaty, pokazy kulinarne. Na miejscu będzie również wyznaczona specjalna strefa dedykowana dzieciom.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/GastroMiastoWr/

Ludzie Ognia w Arsenale

W najbliższy weekend przy wrocławskim Arsenale Miejskim (ul. Cieszyńskiego 9) będziemy mogli podziwiać tajniki starożytnego rzemiosła bazującego na wykorzystaniu ognia. Będzie to niezła podróż w czasie, która zafascynuje zarówno najmłodszych, jak i dorosłe osoby. Wstęp jest dla wszystkich bezpłatny, a dokładną rozpiskę wydarzenia znajdziemy tutaj.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Agnieszka Zugaj

Content Specialist, E-marketing Expert

Możliwość komentowania została wyłączona.