Miejsca, które musisz odwiedzić we Wrocławiu

Agnieszka Zugaj
Wrocław | 16 czerwca 2022
Komentarze 0
Stare Miasto we Wrocławiu

Jeżeli szukamy pomysłu na weekend w mieście – Wrocław będzie strzałem w dziesiątkę. Oferuje on mnóstwo atrakcji dla wszystkich bez wyjątku, zarówno dla dorosłych, jak i dla wszystkich młodszych osób. Sprawdź proponowane przez nas atrakcje i wybierz swoje ulubione.

Fontanna Multimedialna na Pergoli

Największa fontanna multimedialna w Polsce to zdecydowanie punkt na mapie Wrocławia, którego nie możemy ominąć. Atrakcja jest całkowicie darmowa, a od rana do wieczora odbywają się tu specjalne pokazy. W towarzystwie muzyki i kolorowych świateł możemy podziwiać wodne pokazy, które się odbywają. Mają one miejsce co godzinę, od rana do wieczora. Dokładny harmonogram pokazów wraz z czasem ich trwania oraz podkładem muzycznym znajdziemy TUTAJ.

Zoo wraz z Afrykarium

To jedna z tych atrakcji, do której warto wybrać się wraz z rodziną czy znajomymi. Widok egzotycznych zwierząt na własne oczy zawsze jest niecodziennym przeżyciem. Możemy zobaczyć tu takie okazy jak słoń, tygrys, nosorożec, a to tylko kilka z ponad tysiąca różnych gatunków zwierząt. We wrocławskim zoo funkcjonuje również największe w Polsce Afrykarium, gdzie czekają na nas ryby oraz ssaki czy ptaki pochodzące właśnie z Afryki.

Bilet ulgowy do zoo to koszt 50 złotych, normalny 60 złotych, natomiast za bilet rodzinny, na który składa się dwójka dorosłych oraz troje dzieci, zapłacimy 195 złotych. Można je nabyć w automatach lub kasach biletowych lub też zakupić bezpośrednio na stronie wrocławskiego zoo.

Ogród Japoński

Jeżeli nasyciliśmy się już klimatami Afryki, możemy przenieść się w zupełnie odmienne rejony i doświadczyć klimatu rodem z samej Japonii. Został on zaprojektowany w taki sposób, aby całkowicie oddawać klimat japońskiej sztuki ogrodowej. Jest to tak piękne i malownicze miejsce na mapie Wrocławia, że nie sposób się w nim nie zakochać.

Ogrody Japońskie znajdują się przy ulicy Mickiewicza 1 i czynne są przez cały tydzień w godzinach 9:00–19:00. Bilety są do nabycia bezpośrednio w kasie przy wejściu, w cenie 15 złotych normalny oraz 10 złotych ulgowy.

Ogród Botaniczny

Kolejne miejsce dla fanów przyrody i piękna otaczającej natury to Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego. Jest to miejsce z tradycjami, powstało bowiem w 1811 roku. Na wszystkich tu przybyłych czekają dziesiątki tysięcy niecodziennych roślin podzielonych na tematyczne sekcje. Ogród Botaniczny znajduje się przy ulicy Sienkiewicza 23, a czynny jest także w każdy dzień tygodnia od godziny 9:00 do 19:00. Bilet można zakupić bezpośrednio na stronie internetowej lub przy kasie. Cena to 25 złotych za bilet normalny oraz 15 złotych za ulgowy.

Wrocławskie krasnale

Rzeźby malutkich krasnali porozrzucane są niemal po całym Wrocławiu. Jest to nie lada gratka dla turystów, kiedy mogą chodzić i odkrywać kolejne rzeźby. W punktach informacji turystycznej zakupić można specjalne mapy krasnali, aby móc je zlokalizować, a także zapoznać się z krótką historią każdego z nich. Zlokalizowanie ich wszystkich może być nie lada wyzwaniem, na terenie miasta istnieje ich bowiem ponad 350! Mapę wrocławskich krasnali w wersji online znajdziemy natomiast tutaj.

Zobacz też: Darmowe zakwaterowanie dla Ukraińców na Airbnb

Sky Tower

Jeżeli nie straszne są nam duże wysokości, wówczas z pewnością nie lada atrakcją będzie punkt widokowy na 49. piętrze wrocławskiego Sky Tower. Nie jest to zwykły punkt widokowy, a najwyższy w całej Polsce. Rozpościera się z niego widok zarówno na panoramę miasta, jak i na okoliczne miejscowości. Jest on czynny od poniedziałku do czwartku 9:00–21:00, w piątki i soboty 9:00–22:00, a w niedziele 10:00–22:00. Ostatni wjazd odbywa się pół godziny przed zamknięciem. Bilety w cenie 23 złote normalny oraz 15 złotych ulgowy nabywać można bezpośrednio na miejscu bądź też na dedykowanej stronie Sky Tower.

Komentarze 0
Polecane
Najnowsze
Popularne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *