Darmowe zakwaterowanie dla Ukraińców na Airbnb

Komentarze 0
Zabawkowy domek symbolizujący darmowe zakwaterowanie dla Ukraińców na Airbnb-PL Source: Vista Create

Znalezienie zakwaterowania stało się łatwiejsze, ponieważ Ukraińcy nadal są wspierani przez platformę United for Ukraine i Airbnb. Program bezpłatnego wynajmu został przedłużony do końca roku. Aby wziąć w nim udział, wystarczy wypełnić kwestionariusz.

Darmowe zakwaterowanie dla Ukraińców od Airbnb

Portal United for Ukraine oferuje pomoc Ukraińcom z dziećmi, którzy przyjechali z Ukrainy po 24 lutego i szukają zakwaterowania. Można wybierać spośród ponad 30 krajów europejskich, oferowane przez serwis Airbnb. Aby wziąć udział, należy wypełnić kwestionariusz, podać dane osobowe i wyrazić zgodę na przetwarzanie informacji. Będziesz musiał spełnić szereg warunków:

  • przebywasz w Europie z powodu wojny i posiadasz pieczątkę wyjazdu z Ukrainy;
  • twoja rodzina ma co najmniej jedno dziecko;
  • posiadasz ukraiński paszport lub zezwolenie na pobyt na Ukrainie;
  • nie korzystałeś wcześniej z usług United for Ukraine w zakresie bezpłatnego wynajmu.

Kto może otrzymać darmowe mieszkanie?

Pierwszym warunkiem jest potrzeba azylu z powodu wojny na Ukrainie. W razie potrzeby organizatorzy programu pomocowego mogą poprosić o dokumenty potwierdzające przybycie do Europy po 24 lutego lub potwierdzenie konieczności zamieszkania w danym kraju. Lista dodatkowych dokumentów może się różnić w zależności od indywidualnej sytuacji i żądań.

Jeśli chodzi o potencjalnych uczestników, kwalifikują się następujące kategorie osób:

  • osoby, które uciekły ze strefy działań wojennych, terytoriów okupowanych lub niedawno opuszczonych;
  • osoby, które doświadczyły długotrwałych działań wojennych, w tym nalotów;
    personel wojskowy, weterani i ich rodziny podróżujący za granicę w celu leczenia;
  • dzieci z rodzicami lub opiekunami podróżującymi w celach medycznych;
  • uchodźcy, którzy opuścili Ukrainę i potrzebują pomocy w zaspokojeniu podstawowych potrzeb.

Jak korzystać z programu pomocy dla Ukraińców?

Po zapoznaniu się z podstawowymi informacjami na stronie internetowej, należy wypełnić specjalny formularz. W szczególności należy podać dane osobowe, liczbę dzieci, zapotrzebowanie na sprzęt dla osób niepełnosprawnych, obecność zwierząt, okres wynajmu oraz preferowany kraj i miasto zamieszkania. Jeśli mieszkanie w konkretnym mieście nie jest dla ciebie ważne, warto zaznaczyć pole «Inne miasto będzie dla mnie odpowiednie, jeśli w mieście mojego pierwszego wyboru nie ma dostępnego zakwaterowania». Zwiększy to szanse na znalezienie zakwaterowania.

Zobacz też: Pomoc finansowa Fundacji Mama Moya dla kobiet dotkniętych wojną

Zapraszamy do dołączenia do naszego kanału Telegram, naszej strony na Facebooku i Instagramie. Pomoże to być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i wydarzeniami.

Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego należy poczekać na list od United for Ukraine, który zostanie wysłany na adres e-mail. Należy pamiętać, że wnioski są rozpatrywane według kolejności zgłoszeń. Osoby, które potrzebują mieszkania już teraz, otrzymają odpowiedź jako pierwsze.

Na jak długo mogę otrzymać zakwaterowanie od Airbnb?

Ponieważ program pomocy zapewnia wsparcie po raz pierwszy, maksymalny okres wynajmu wynosi jeden miesiąc, a minimalny jeden tydzień. Jeśli z jakiegoś powodu potrzebujesz zakwaterowania na kilka dni, nie możesz skorzystać z programu. Możesz jednak wynająć je odpłatnie za pośrednictwem serwisu Airbnb.

Zaplanuj, że po 30 dniach będziesz musiał poszukać innego, stałego zakwaterowania. Jeśli jesteś w Polsce i planujesz zostać tu na dłużej, powinieneś zapoznać się z naszymi wskazówkami dotyczącymi znalezienia zakwaterowania.

Komentarze 0
Polecane
Najnowsze
Popularne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *