Airbnb zapewnia darmowe noclegi dla Ukraińców w Warszawie

3 stycznia 2023
Source: Vista Create

Ukraińcy znów mogą skorzystać z darmowych noclegów z Airbnb. Stało się to możliwe dzięki temu, że platforma Zjednoczeni dla Ukrainy zapowiedziała wznowienie programu darmowego zakwaterowania.

Darmowe noclegi z Airbnb w Warszawie

Jeśli przyjechaliście do Warszawy po 24 lutego, to macie prawo liczyć na darmowy nocleg od Airbnb. Jeśli jednak korzystałeś już z darmowego zakwaterowania od tej organizacji, nie możesz ubiegać się o nie ponownie.

Aby ubiegać się o bezpłatne zakwaterowanie, istnieją dwie możliwości:

 1. Zadzwoń pod numer +48 22 490 20 44.
 2. Napisz na: iompolandprykhystok@iom.int.

Bezpłatne zakwaterowanie może być zapewnione w następujących okresach:

 1. Do 6 nocy w przypadku nagłego wypadku lub pobytu tranzytowego;
 2. 8 do 29 nocy w przypadku pobytu krótkoterminowego;
 3. 30 do 90 dni w przypadku przedłużonego pobytu. Wówczas trzeba wszystko skoordynować z właścicielem nieruchomości. Należy jednak pamiętać, że okres przedłużonego pobytu może być nie dłuższy niż do 28 lutego 2023 roku. Na skorzystanie z tej oferty mogą więc liczyć ci, którzy już mieszkają w Warszawie na warunkach programu Airbnb.

Artykuł jest aktualny na dzień 3 stycznia 2023 roku. Wykaz danych, które należy podać przy składaniu wniosku, znajdują się poniżej.

Jak skorzystać z programu?

Aby skorzystać z programu darmowego zakwaterowania, należy wejść na stronę United for Ukraine. Można to zrobić pod tym linkiem. Po kliknięciu pojawi się specjalny przycisk, za pomocą którego można złożyć wniosek. Trzeba tam będzie podać swoje dane kontaktowe:

 1. Imię i nazwisko;
 2. Adres e-mail;
 3. Numer telefonu;
 4. Język, w którym chcesz się komunikować: angielski, ukraiński lub rosyjski;
 5. Określ sposób kontaktu z Tobą;
 6. Podaj informacje o liczbie członków rodziny, zwierząt i kraju, w którym chcesz przebywać;
 7. Określ specjalne wymagania dotyczące zakwaterowania.

Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego należy uzbroić się w cierpliwość. Przygotuj się na to, że będziesz musiał długo czekać, ponieważ wnioski są rozpatrywane na zasadzie pierwszeństwa. Dlatego w pierwszej kolejności będą brane pod uwagę te, które wskazują na konieczność jak najszybszego zamieszkania.

Zapraszamy na nasz Telegram pod adres https://t.me/ukrainianinpolandpl oraz na fanpage na Facebooku https://www.facebook.com/ukrainianinpolandpl. Zespół naszego portalu codziennie wybiera dla Was najlepsze wiadomości i najistotniejsze wskazówki.

Kto może wziąć udział?

W programie mogą brać udział określone kategorie obywateli Ukrainy. Są to osoby, które:

 • mają co najmniej jedno dziecko;
 • nie korzystały wcześniej z usług United for Ukraine
 • posiadają potwierdzenie przekroczenia granicy po 24 lutego 2022 roku – może to być odpowiednia pieczątka w paszporcie.

Jeśli więc spełniasz wszystkie te warunki, możesz zgłosić się do programu. Termin składania wniosków upływa 31 grudnia 2022 r. Jeśli nie spełniasz przynajmniej jednego kryterium, Twoje zgłoszenie nie będzie rozpatrywane.

Jeśli potrzebujesz biletów lotniczych, powinieneś skorzystać z usług WizzAir. Ostatnio ogłosili promocję na darmowe bilety dla Ukraińców. Więcej na ten temat można przeczytać w naszym poprzednim artykule.

Ponadto niektóre linie lotnicze dają możliwość opłacalnego przelotu dla Ukraińców. Przykładem mogą być linie lotnicze LOT. Aktualne zniżki dla Ukraińców to:

 • 30% zniżki dla osób dorosłych;
 • 50% zniżki dla dzieci;
 • 99% zniżki dla niemowląt podróżujących na kolanach osoby dorosłej.

Więcej informacji o zniżkach tej i innych linii lotniczych znajdziesz w tym artykule.

Na jak długo zapewnione jest mieszkanie?

Z pomocą programu Airbnb znalezienie mieszkania przez dłuższy czas jest niemożliwe. Może zostać ono udostępnione na maksymalnie 30 dni. Krótsze terminy, takie jak kilka dni, również nie wchodzę w grę. Minimalny okres, na jaki może zostać udzielona pomoc, to 7 dni. Jeśli więc potrzebujesz mieszkania na krótki okres, możesz śmiało skorzystać z tej pomocy.

Po 30 dniach trzeba będzie opuścić lokum. Nie należy więc zwlekać z szukaniem pracy i innego zakwaterowania. Jeśli jesteś w Polsce i planujesz zostać tu na dłużej, radzimy zapoznać się z naszymi wskazówkami dotyczącymi znalezienia noclegu. Znajdziesz je tutaj.

O programie United for Ukraine

United for Ukraine to jeden z programów migracyjnych dla Ukraińców. Został on, jak większość innych programów, uruchomiony niedawno – wraz z początkiem rosyjskiej agresji na Ukrainie. Dzięki niemu ukraińscy uchodźcy otrzymują możliwość legalnego pobytu w Stanach Zjednoczonych przez dwa lata.

Zobacz też: Loteria Green Card w 2025 roku: termin składania wniosków i rejestracji pojawił się na oficjalnej stronie internetowej

Aby skorzystać z programu, należy:

 • posiadać poręczyciela;
 • posiadać zdolność do opłacenia przeprowadzki do Stanów Zjednoczonych;
 • posiadać zaświadczenia o szczepieniu przeciwko COVID-19, odrze i polio;
 • jak najszybciej po przyjeździe do Stanów Zjednoczonych poddać się badaniu na obecność gruźlicy.

Więcej informacji na temat procedury przeprowadzki i znalezienia sponsora znajdziesz w naszym poprzednim artykule.

Tetiana Sharapova

Kreatywność jest sensem życia Tetiany. Pisze wiersze, scenariusze i artykuły. Robi zdjęcia. Potrafi znaleźć wspólny język z ludźmi. Z wzajemnością uwielbia zwierzęta, zwłaszcza koty i psy. Miłośniczka książek, komiksów oraz gier komputerowych.

podziel się
Popularne
Polecane
Najnowsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *