Występy ukraińskich artystów w Polsce od sierpnia do grudnia 2023 roku

Komentarze 0
Koncert ukraińskiego zespołu w Polsce Source: Vista Create

Ukraińcy mieszkający w Polsce zdecydowanie tęsknią za rodzimymi muzykami. Nie ma jednak powodów do obaw. Ukraińscy piosenkarze i zespoły regularnie odwiedzają kraje europejskie, w tym Polskę. A w drugiej połowie 2023 roku zaplanowano aż kilka występów. Oto lista ukraińskich muzyków, którzy wystąpią w Polsce w okresie od sierpnia do grudnia 2023 roku.

Ukraińscy artyści na festiwalu Easy Busy Fest w Warszawie

Końcówka sierpnia w Warszawie będzie gorąca, bo do stolicy Polski przyjedzie aż 12 ukraińskich muzyków! Na festiwalu Easy Busy Fest wystąpią:

 • legendarny zespół rockowy, którego muzyka przenika duszę każdego Ukraińca, Okean Elzy,
 • ulubieniec młodej publiczności, błyskotliwy raper Alyona Alyona
 • The Hardkiss, światowej klasy zespół, którego hity są obecne w radiu od 5 lat,
 • wesoły i pozytywny artysta pop Dantes,
 • rapowe odkrycie minionego roku Skofka,
 • autor słynnych hitów «Gęsi» i «Wiśnie» Wellboy,
 • Latexfauna, zespół indie, który łączy różne gatunki w wyjątkową mieszankę muzyki ukraińskiej,
 • 19-letni autor i wykonawca własnych piosenek, który stał się popularny wśród młodych ludzi dzięki mediom społecznościowym Sadsvit.

W wydarzeniu wezmą również udział artyści Yaktak, Kola, Parfeniuk i Lyapis Trubetskoy.

Wcześniej pisaliśmy o TOP 7 najlepszych parków rozrywki w Polsce.

Easy Busy Fest odbędzie się 28 sierpnia w Warszawie. Bilety zaczynają się od 200 zł. Można je kupić na stronie festiwalu.

Proponujemy również zapoznanie się z najlepszymi basenami w Warszawie dla dzieci i dorosłych.

Denis Derkach w Warszawie

We wrześniu ukraiński kompozytor i autor projektu DenDer Orchestra, Denys Derkach, odwiedzi Warszawę z recitalem charytatywnym. To współczesny ukraiński kompozytor, który od ponad 10 lat zachwyca słuchaczy niezrównanymi romantycznymi dźwiękami swojej muzyki, która inspiruje, daje nadzieję i ożywia pragnienie życia. Bilety na koncert można zamówić tutaj.

Zobacz też: Święta i dni wolne od pracy w Polsce w 2024 r. - kiedy wziąć urlop?

Koncert odbędzie się: 8 września o godzinie 20:15.

Cena biletu: 150 zł, dochód z koncertu zostanie przekazany na wsparcie Sił Zbrojnych Ukrainy.

Koncert Dorofeeva w Warszawie

Wczesną jesienią ukraińska wokalistka Nadia Dorofeeva odwiedzi stolicę Polski. Zaprezentuje ona publiczności swoją solową twórczość. Od początku rosyjskiej agresji Dorofeeva aktywnie angażuje się w działalność społeczną i koncerty charytatywne w Europie. Tym razem piosenkarka koncertuje w ramach trasy Sense. Celem tej trasy jest zebranie funduszy na ukraiński projekt medyczny Superhumans, który pomaga ludziom dotkniętym wojną.

Koncert odbędzie się: 9 września o godzinie 20.00.

Cena biletu: 149 zł, dostępny na stronie.

Uwaga! Wstęp na koncert dla dzieci od lat 6. Dzieci mogą uczestniczyć w koncercie w towarzystwie osoby dorosłej powyżej 18 roku życia.

Dni muzyki ukraińskiej w Warszawie

W tym roku w Warszawie po raz kolejny odbędą się Dni Muzyki Ukraińskiej. W ramach festiwalu wystąpią artyści ukraińscy, polscy i amerykańscy. Program festiwalu przedstawia się następująco:

 • 3 września 2023 – koncert KYIV PIANO DUO, początek o godz. 19.00.
 • 5 września 2023 – koncert Wrocław Baroque Ensemble, początek o godz. 19.00.
 • 10 września 2023 – koncert Orkiestry NFM Filharmonii Wrocławskiej, początek o godz. 18.00.

3 i 5 września koncerty odbędą się w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, a 10 września – w Atrium Domu Senatora. 3 września wstęp na festiwal jest bezpłatny, 5 i 10 września – 40 zł. Bilety dostępne są na tej stronie.

Wydarzenie ma na celu przybliżenie polskiej publiczności kultury ukraińskiej. Podczas festiwalu organizatorzy dołożą również starań, aby obalić wszystkie stereotypy na temat Ukrainy, które powstały w przeszłości.

MONATIK w Warszawie

Pod koniec października Dmytro Monatik odwiedzi Warszawę. Artysta zagra koncert w ramach trasy ART Defence. Cały dochód z koncertu zostanie przekazany Fundacji Tvoya Opora, z którą artysta współpracuje od dłuższego czasu.

Koncert odbędzie się 25 października o godz. 20.00.

Bilety kosztują od 169 zł do 269 zł, w zależności od miejsca na sali. Można je nabyć na tej stronie.

Podczas koncertu piosenkarz wykona swoje słynne przeboje. Organizatorzy obiecują również publiczności niezapomniane wydarzenie, ponieważ występy muzyczne Dmitrija Monatika są oznaczone nagrodami muzycznymi i wysokimi ocenami krytyków muzycznych.

LINKIN PARK TRIBUTE SHOW by RAIN DROPS

Jeśli jesteś fanem Linkin Park, polecamy wybrać się na koncert ukraińskiego tribute bandu Rain Drops. Pod koniec października wystąpią oni w dwóch polskich miastach. Na koncercie będzie można usłyszeć najbardziej znane przeboje zespołu w wykonaniu Slavy Pytaka, zwycięzcy konkursu Open Door. Jest to konkurs organizowany przez Mike’a Shinodę.

Koncert odbędzie się w:

 • Krakowie – 22 października 2023 r., godz. 19.00.
 • Warszawie – 23 października 2023 r., godz. 19.00.

Bilety na koncert w obu miastach kosztują 120 zł. Można je kupić na tej stronie.

Koncert Boombox w pięciu miastach Polski

W listopadzie 2023 roku fani Boombox będą mogli posłuchać zespołu na żywo w pięciu miastach w Polsce. Obecnie zespół jest aktywnie zaangażowany zarówno w działalność wolontariacką, jak i wojskową. Zespół aktywnie angażuje się w wolontariat i pomaga żołnierzom ukraińskich sił zbrojnych.

W listopadzie będzie można wziąć udział w koncertach Boombox w następujących miastach:

 • 7 listopada – Wrocław, godz. 20.00.
 • 9 listopada – Warszawa, godz. 20.00.
 • 10 listopada – Kraków, godz. 20.00.
 • 12 listopada – Gdańsk, 20.00.
 • 13 listopada – Poznań, godz. 20.00.

Uwaga: Dzieci poniżej 16 roku życia mogą uczestniczyć w koncercie tylko w towarzystwie osoby dorosłej. Bilety kosztują od 149 zł do 259 zł, w zależności od miasta i miejsca na sali. Można je nabyć tutaj.

Festiwal muzyczny JarmaRock FEST

W tym roku po raz kolejny odbędzie się ukraiński festiwal muzyczny JarmaRock FEST. Jest to bardzo stary festiwal muzyczny. Po raz pierwszy odbył się w 1977 roku. W tym roku odbędzie się w Gdańsku w dniach 18 i 19 listopada.

Bilety na festiwal nie są jeszcze dostępne w sprzedaży, ponieważ organizatorzy wciąż układają program występów. Wydarzenie można jednak śledzić na stronie festiwalu na Facebooku. Gdy tylko bilety trafią do sprzedaży, organizatorzy poinformują o tym fakcie.

Wiadomo, że będzie można kupić bilet na jeden lub dwa dni jednocześnie. Na festiwalu będzie można usłyszeć ukraiński folk, rock, ska, rugby, funk, pop i country.

Artem Pywowarow w dwóch polskich miastach

Pod koniec 2023 roku Artem Pywowarow ponownie odwiedzi Polskę. Piosenkarz wyruszy w trasę koncertową w listopadzie tego roku i zakończy ją w Polsce. Występ piosenkarza będzie można zobaczyć:

 • we Wrocławiu – 12 grudnia o godzinie 20.00
 • w Łodzi – 13 grudnia o godzinie 20.00.

Bilety kosztują od 169 zł do 600 zł. Są one podzielone na następujące kategorie:

 • Cena parteru wynosi 169 zł.
 • Balkon – 229 zł.
 • Meet/Greet kosztuje 600 zł.

Bilety można kupić na tej stronie.

Komentarze 0
Polecane
Najnowsze
Popularne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *