Występy ukraińskich artystów w Polsce w marcu-kwietniu 2023 r.

11 marca 2023
Source: Vista Create

Wielu Ukraińców mieszkających obecnie za granicą chce usłyszeć swoich ulubionych ukraińskich artystów na żywo. I jest to możliwe, bo nawet pomimo stanu wojennego ukraińscy artyści koncertują w różnych krajach. Dowiedz się, którzy artyści wystąpią w Polsce w marcu-kwietniu 2023 roku.

Alina Pash

Ukraińska piosenkarka Alina Pash już niedługo wystąpi w stolicy Polski. W swoich piosenkach wykonawczyni łączy gatunki R&B i Hip-Hop, które z kolei przeplatają się z karpackim etnosem. Wokalistka wydała nawet dwa mini-albumy – Amerikraine Dream (2019) i Norov (2021). A w 2022 roku Alina Pash wzięła udział w selekcji do Konkursu Piosenki Eurowizji. Piosenkarka cieszy się dużą popularnością wśród ukraińskiej publiczności.

Wokalistka wystąpi w Warszawie 29 marca. Bilety na to wydarzenie zaczynają się od 65 zł. Można je kupić na tej stronie internetowej. Cena nie zawiera opłaty za obsługę. A na opłacenie rezerwacji będziecie mieli 20 minut. Za dodatkową opłatą możecie też wykupić ubezpieczenie biletów. Jeśli nie będziesz mógł uczestniczyć w wydarzeniu, będzie ci przysługiwał zwrot pieniędzy.

KARNA

Ukraiński zespół Karna gra w unikalnym stylu, który sami muzycy nazywają huculskim metalem. Ich brzmienia nie da się pomylić z niczym innym. A od pierwszych dni inwazji na pełną skalę muzycy aktywnie angażują się w wolontariat i działalność charytatywną.

Zespół pod koniec marca wystąpi w trzech polskich miastach. Występy odbędą się w:

 • Krakowie – 28 marca;
 • Wrocławiu – 29 marca;
 • Warszawie – 30 marca.

Ceny biletów zaczynają się od 95 złotych. Można je kupić na stronie internetowej. Aby to zrobić, wystarczy wybrać interesujące nas miasto i postępować zgodnie z instrukcjami na stronie. Na zapłacenie za bilet będziecie mieli 4 minuty. Należy pamiętać, że cena nie zawiera opłaty serwisowej.

Warto zaznaczyć, że to nie pierwszy występ zespołu w Polsce. Pod koniec 2022 roku, w grudniu, Karna zagrała koncerty w kilku miastach Polski. Wykonawcy mają sporą armię fanów, więc jeśli chcecie wybrać się na ich koncert, powinniście się pospieszyć, bo biletów już prawie nie ma.

Antytela

Zespół Antibody miał wystąpić w Polsce jesienią 2022 roku, jednak trasa została przełożona z powodu ostrzału ukraińskiej infrastruktury. Jednak fani zespołu już niedługo będą mogli cieszyć się ich występem w Polsce. W kwietniu zespół odwiedzi aż 5 polskich miast.

Koncerty odbędą się w:

 • Warszawie – 12 kwietnia;
 • Krakowie – 13 kwietnia;
 • Wrocławiu – 19 kwietnia;
 • Gdańsku – 20 kwietnia;
 • Poznaniu – 21 kwietnia.

Bilety można kupić na tej stronie. Ceny zaczynają się od 139 zł. Przed przystąpieniem do płacenia za bilety należy wybrać operatora biletów. Cena biletu nie zawiera opłaty za obsługę.

Zapraszamy do dołączenia do naszego kanału Telegram pod adresem https://t.me/ukrainianinpolandpl, strony na Facebooku pod adresem https://www.facebook.com/ukrainianinpolandpl oraz Instagrama pod adresem https://www.instagram.com/ukrainian_in_poland_pl. Dzięki temu będą Państwo na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i najistotniejszymi wydarzeniami.

Okean Elzy

Światowej sławy zespół Okean Elzy po raz kolejny wystąpi w Polsce. Tym razem wydarzenie będzie miało miejsce 24 kwietnia w Krakowie. Bilety na koncert dostępne są online. Ceny zaczynają się od 199 zł. Część dochodów z koncertu tradycyjnie zostanie przekazana na pomoc Ukrainie.

Warto zauważyć, że to nie pierwszy raz, kiedy zespół wystąpi w Polsce od czasu pełnowymiarowej inwazji Rosji na Ukrainę. Podobne występy miały już miejsce w 2022 roku.

LATEXFAUNA

Kijowski zespół Latexfauna wystąpi w trzech polskich miastach w kwietniu 2023 roku. W występach zespołu będzie można uczestniczyć w:

 • Lublinie – 14 kwietnia;
 • Poznaniu – 16 kwietnia;
 • Łodzi – w dniu 26 kwietnia;

Zobacz też: Weekendy i święta w 2023 roku w Polsce

Bilety na wydarzenie dostępne są na tej stronie. Ceny zaczynają się od 89 zł. Cena nie zawiera opłaty za zakup biletu.

Latexfauna to jeden z najpopularniejszych ukraińskich zespołów indie-popowych. W swojej muzyce zespół łączy elementy disco, funku, dream-popu i nowej fali. Ale w brzmieniu zespołu pojawiają się też inne motywy.

Część zysków, które zespół otrzyma ze swoich występów, zostanie przekazana na rzecz ukraińskich sił zbrojnych.

Tetiana Sharapova

Kreatywność jest sensem życia Tetiany. Pisze wiersze, scenariusze i artykuły. Robi zdjęcia. Potrafi znaleźć wspólny język z ludźmi. Z wzajemnością uwielbia zwierzęta, zwłaszcza koty i psy. Miłośniczka książek, komiksów oraz gier komputerowych.

podziel się
Popularne
Polecane
Najnowsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *