Ukraińskie kobiety są zaproszone do udziału w nowym projekcie „Warsztaty możliwości”.

Irina Turaieva
Warszawa | 2 marca 2024
Komentarze 0
Source: https://humandoc.pl/

W poszukiwaniu nowych horyzontów i możliwości samorealizacji, ukraińskie kobiety mają niepowtarzalną szansę dołączyć do projektu Workshop of Opportunities. Inicjatywa ta ma na celu inspirowanie, motywowanie i edukowanie, otwierając przed uczestniczkami drzwi do nowego życia i rozwoju zawodowego.

Czym jest projekt Workshop of Opportunities dla kobiet?

Projekt Warsztaty Możliwości to wyjątkowa inicjatywa Centrum Integracji Cudzoziemców w Warszawie, stworzona z myślą o wsparciu kobiet, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, w szczególności z powodu przymusowej migracji w wyniku działań wojennych. Projekt rozpocznie się 4 marca i ma na celu wsparcie kobiet, które stanęły w obliczu traumatycznego doświadczenia utraty domu i konieczności adaptacji do nowych warunków życia w obcym kraju.

Program jest całkowicie bezpłatny dla uczestniczek i skierowany do kobiet, które utraciły kontakt z własnym wnętrzem, poczucie własnej wartości i tożsamość zawodową, dając im szansę nie tylko na odbudowanie tego, co utraciły, ale także na odkrycie nowych horyzontów możliwości. Podstawą Warsztatu Możliwości jest kompleksowe podejście do każdej uczestniczki, które obejmuje indywidualne zarządzanie przypadkiem i sesje grupowe. Indywidualne podejście obejmuje:

  • pracę motywacyjną,
  • doradztwo,
  • pomoc w rozwiązywaniu problemów osobistych i zawodowych.

Z kolei sesje grupowe mają na celu rozwijanie mocnych stron każdego uczestnika, identyfikację i aktywizację jego wewnętrznych zasobów.

Co uczestnicy otrzymają w ramach projektu Workshop of Opportunities?

Projekt Workshop of Opportunities ma na celu zapewnienie uczestnikom szeregu ważnych możliwości i perspektyw mających na celu ich rozwój osobisty, adaptację i rozwój zawodowy w nowych warunkach życia. Na uczestników czekają przede wszystkim:

  1. Głębsze zrozumienie siebie i pewność siebie. Projekt pomaga kobietom zrozumieć ich własne wartości, pragnienia i potrzeby, co jest podstawą wszelkich zmian i decyzji życiowych.
  2. Nauka strategii adaptacyjnych. Program zapewnia praktyczne umiejętności i wiedzę niezbędną uczestniczkom do łatwego przystosowania się do życia w nowym kraju, przy jednoczesnym zachowaniu wewnętrznej harmonii i równowagi.
  3. Opracowanie indywidualnego planu działania. Każda uczestniczka ma możliwość pracy nad własnym planem, który pomoże jej osiągnąć cele i zrealizować marzenia, pomimo okoliczności zewnętrznych.
  4. Wsparcie i społeczność. Projekt zapewnia wyjątkową możliwość dołączenia do grupy podobnie myślących osób, w której można znaleźć wsparcie, inspirację i zrozumienie. Komunikacja z kobietami, które mają podobne doświadczenia, pozwala nie tylko dzielić się swoimi doświadczeniami, ale także uzyskać przydatne wskazówki i porady.

Jak można dołączyć do projektu Workshop of Opportunities?

Program Warsztatów Możliwości obejmuje cztery sesje, które odbędą się 4, 11, 18 i 25 marca. Spotkania odbędą się w godzinach wieczornych od 18:00 do 20:00 w Warszawie, zapewniając wygodę wszystkim uczestnikom.
Aby wziąć udział w projekcie, należy dokonać wstępnej rejestracji za pomocą specjalnego formularza. Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego, otrzymasz potwierdzenie uczestnictwa za pośrednictwem rozmowy telefonicznej lub wiadomości SMS od pracownika Centrum. Będzie to początek ekscytującej podróży rozwoju osobistego i odkrywania nowych możliwości podczas Warsztatów Możliwości.

 

Komentarze 0
Popularne
Polecane
Najnowsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *