Pomoc finansowa Fundacji Mama Moya dla kobiet dotkniętych wojną

Komentarze 0
Pomoc finansowa Fundacji Mama Moya dla Kobiet-PL Source: Vista Create

Ukraińskie kobiety dotknięte wojną na Ukrainie mogą ubiegać się o pomoc finansową z Fundacji Mama Moya. W artykule wyjaśniono, kto może zarejestrować się w celu uzyskania pomocy i jak to zrobić, a także jakiego rodzaju jest to fundusz.

Fundacja Mama Moya: co to za organizacja i jakiej pomocy udziela?

Fundacja charytatywna Mama Moya została założona niemal natychmiast po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji na pełną skalę w 2022 roku. Jest to inicjatywa Myrona Tsymbalyuka, światowej sławy marketera z doświadczeniem w organizacjach międzynarodowych, takich jak ONZ, oraz w misjach humanitarnych, takich jak UNOPS, UNIOM i GDRO.

Fundacja pomaga samotnym matkom i kobietom w trudnej sytuacji, zapewniając im pomoc finansową i humanitarną. Organizatorzy programu współpracują z organizacjami charytatywnymi, informując je o sposobie wydatkowania środków. Dlatego uczestnicy programu są wybierani bardzo starannie, a przekazane środki mogą być wydane tylko na określone dobra, których lista jest dostarczana każdemu uczestnikowi.

Kto może ubiegać się o pomoc finansową Fundacji Mama Moya?

Aby otrzymać pomoc finansową od Mama Moya, należy spełnić określone kryteria. O udział w programie mogą ubiegać się następujące osoby:

 1. Kobiety, których mężowie i/lub dzieci zostali zabici na obszarze, na którym toczą się lub toczyły aktywne działania wojenne.
 2. Kobiety, których mężowie i/lub dzieci lub rodzice zostali uznani za zmarłych lub zaginionych w wyniku rosyjskiej agresji.
 3. Kobiety, których mężowie i/lub dzieci lub rodzice służą w Siłach Zbrojnych Ukrainy, siłach obrony terytorialnej lub grupach ochotniczych na obszarach, na których toczą się aktywne działania wojenne.
 4. Kobiety, których domy zostały zniszczone lub uszkodzone w wyniku rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Zapraszamy do dołączenia do naszego kanału Telegram, naszej strony na Facebooku i Instagramie. Dzięki temu będziesz na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i wydarzeniami.

Ponadto, aby wziąć udział w programie, należy posiadać ważną kartę bankową Privatbank i wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez przedstawicieli Funduszu.

W jaki sposób uczestnicy zostaną wybrani do otrzymania pomocy finansowej od Fundacji Mama Moya?

Fundacja Mama Moya starannie dobiera uczestników programu. Dlatego złożenie wniosku nie gwarantuje otrzymania pomocy. Proces selekcji jest następujący:

 1. Kobieta wypełnia specjalny kwestionariusz, podając niezbędne informacje i wysyła wniosek do Funduszu.
 2. Przedstawiciele funduszu dokładnie analizują otrzymane informacje, sprawdzając ich zgodność z kryteriami.
 3. W razie potrzeby Fundacja kontaktuje się z kobietą w celu uzyskania dodatkowych dokumentów: paszportu lub innego dowodu tożsamości, numeru NIP, aktu urodzenia dziecka itp.
 4. Po przeanalizowaniu wszystkich dostarczonych informacji, przedstawiciele Fundacji kontaktują się z wybranymi uczestnikami telefonicznie lub mailowo, które zostały wskazane w kwestionariuszu.

Organizatorzy programu nie precyzują, jak długo informacje będą przetwarzane, ani kiedy i ile pieniędzy trafi na kartę. Wszystko zależy od konkretnej sytuacji danej rodziny. Należy więc przygotować się na długie oczekiwanie.

Aby stać się pełnoprawnym uczestnikiem programu, należy wypełnić szereg dokumentów po otrzymaniu informacji zwrotnej od przedstawiciela Funduszu:

 • Umowa powiernicza, na mocy której Fundacja przekazuje kobiecie kartę bankową i listę towarów, na które można wydać środki.
 • Umowa darowizny na cele charytatywne, na podstawie której Fundacja przekazuje uczestnikom zakupione towary.

Umowa może zostać zawarta bezpośrednio w biurze Funduszu lub zdalnie. Kwestie te zostaną omówione z wyprzedzeniem. W przypadku podpisania umowy na odległość wszelkie koszty z tym związane pokrywa Fundusz.

Jak ubiegać się o pomoc finansową Fundacji Mama Moya?

W przeciwieństwie do obecnych warunków pomocy finansowej ONZ, projekt ten wymaga wypełnienia specjalnego kwestionariusza na stronie internetowej w celu wzięcia udziału w programie gotówkowym. Potencjalni uczestnicy programu muszą podać następujące informacje:

 • Czy posiadasz ważny ukraiński paszport.
 • Czy posiadasz ważną kartę PrivatBank.
 • Ukraiński numer telefonu.
 • Kraj, w którym aktualnie się znajdujesz.
 • Nazwisko, imię i ukraiński numer NIP.
 • Twoja historia wojenna.
 • Jak dowiedziałaś się o Fundacji Mama Moya?
 • Twoje zdjęcie z dziećmi (jeśli masz dzieci).

Dodatkowo możesz podać link do swojego osobistego profilu na Facebooku lub Instagramie, informacje o liczbie dzieci w rodzinie, informacje o zatrudnieniu, ukraiński adres rejestracyjny, informacje o tym, jak możesz otrzymać paczkę itp.

Zobacz też: Zasiłek rodzinny dla Ukraińców w 2023 roku: co to jest i jak go uzyskać?

Nie ma terminu składania wniosków. Możesz więc ubiegać się o pomoc finansową w dowolnym momencie. Ważne!!! Kobieta, która zostanie zakwalifikowana do pomocy finansowej, zobowiązana jest do złożenia Fundacji sprawozdania z celów, na które wydatkowane są środki. W przypadku niespełnienia tego wymogu, Fundacja ma prawo zakończyć udzielanie pomocy celowej.

Obowiązki uczestników programu charytatywnego Fundacji Mama Moya

Uczestniczki programu charytatywnego mają określone zobowiązania wobec organizatorów. Kobiety, które otrzymują pomoc finansową zobowiązane są do:

 1. Płać kartą bankową tylko przy zakupie towarów określonych w regulaminie programu.
 2. Składanie Funduszowi sprawozdań z wykorzystania środków pomocy finansowej poprzez przedkładanie pokwitowań w formie elektronicznej (dopuszczalna jest kserokopia).

Informacje do raportu można przesłać dowolnym komunikatorem lub e-mailem. Informacje należy przesłać na dane wskazane w umowie z Funduszem.

Zabronione jest przekazywanie karty bankowej udostępnionej przez Fundację innym osobom. Zabronione jest również ujawnianie komukolwiek danych związanych z udostępnioną kartą. Może to obejmować kody CVV, inne tajne kody, numery kart, hasła i podobne informacje.

Na co można wydać pieniądze z Fundacji Mama Moya

Jak już wspomniano, środki przyznane przez Fundację Mama Moya można wydać na dość ograniczoną listę towarów. Pomoc finansowa udzielana jest na pokrycie kosztów:

 • Żywność, w tym żywność dla niemowląt.
 • Produkty higieniczne, w tym pieluchy dla niemowląt.
 • Chemia gospodarcza.
 • Produkty dla dzieci, w tym gry edukacyjne.
 • Doładowanie telefonu komórkowego.

Surowo zabrania się wydawania pieniędzy na:

 • Papierosy, w tym papierosy elektroniczne.
 • Udział w grach hazardowych.
 • Kasyna i automaty do gier.
Komentarze 0
Polecane
Najnowsze
Popularne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *