Monobank może wkrótce pojawić się w Polsce

23 listopada 2022
Source: bankruptcy-ua.com

Tęsknisz za ukraińskimi bankami? Mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Ukraiński bank Monobank przygotowuje się do otwarcia swojego oddziału w Polsce. A to prawdopodobnie nastąpi już niedługo.

Wcześniej pisaliśmy o tym, że już wkrótce będzie można doładować ukraińską kartę w Polsce dzięki IBOX BANK. Teraz wiadomo, że ukraiński Monobank może zacząć działać w Polsce. Poniżej przedstawiamy wszystkie szczegóły na ten temat.

Kiedy zrobiło się głośno o planach otwarcia Monobanku w Polsce?

Dzień wcześniej, 17 listopada, okazało się, że w Polsce przygotowywana jest premiera mobilnego banku Monobank. O tym powiedział właściciel firmy Serhij Tihipko na Kijowskim Międzynarodowym Forum Ekonomicznym:

Teraz zaczynamy tworzyć projekt taki jak Monobank w Polsce. To już wyjątkowy produkt.

Nikt jeszcze nie ujawnił więcej szczegółów, ale całkiem możliwe, że wkrótce w Polsce będzie działał ukraiński bank mobilny. Ale kiedy to się stanie, obecnie nie wiadomo.

Zapraszamy na nasz Telegram pod adres https://t.me/ukrainianinpolandpl oraz na fanpage na Facebooku https://www.facebook.com/ukrainianinpolandpl. Zespół naszego portalu codziennie wybiera dla Was najlepsze wiadomości i najistotniejsze wskazówki.

Jak otworzyć kartę Monobanku?

Aby otworzyć kartę Monobanku, nie musisz udawać się do oddziału banku. W końcu można to zrobić online. Aby to zrobić, musisz wykonać poniższe kroki;

  1. Pobierz aplikację Monobank. Można to zrobić w Google Play i App Store. Pobieranie jest bezpłatne.
  2. Aktywuj dostęp do bankowości. Aby to zrobić, musisz podać swój numer telefonu komórkowego, na który otrzymasz SMS z kodem.
  3. Prześlij własne dokumenty. Jest to niezbędne do potwierdzenia Twojej tożsamości. Musisz sfotografować pierwszą stronę paszportu i stronę, na której wskazano Twoje miejsce zamieszkania. Odpowiedni jest również paszport zagraniczny. Musisz także zrobić zdjęcie swojego dowodu osobistego.
  4. Wypełnij ankietę we wniosku;
  5. Wybierz sposób odbioru karty. Dziś można to zrobić albo w miejscu wydania, albo zamawiając dostawę kurierem.
  6. Po odebraniu karty należy ją aktywować.

Nawet jeśli zdecydujesz się otworzyć kartę już w Polsce, będziesz miał możliwość jej odebrania. Przecież wraz z początkiem rosyjskiej agresji karty Monobank trafiają do krajów Unii Europejskiej.

Dostawa karty do Polski kosztuje 10 zł, a do innych krajów europejskich 20 zł. Z reguły czas dostawy wynosi do 5 dni roboczych. Możesz otworzyć konto nie tylko w hrywnach, ale także karty dolarowe i euro.

Kartami ukraińskimi można płacić również w Polsce. Waluta na nich jest automatycznie przeliczana na złotówki według aktualnego kursu.

Monobank – jaki to bank?

Monobank to pierwszy ukraiński neobank. Na rynku ukraińskim pojawił się w 2017 roku i od tego czasu ma ponad 6 mln klientów. To jedna z najpopularniejszych aplikacji finansowych w Ukrainie. Korzysta z niego głównie młodzież ukraińska, ale starsze pokolenie również nie zaniedbuje usług tego banku.

Monobank powstał jako produkt detaliczny Universal Bank. Dziś w Monobanku możesz otrzymać kartę kredytową, opłacić media, wykonywać przelewy międzynarodowe i korzystać z wielu innych usług. Co ważne, Monobank działa tylko na urządzeniach mobilnych.

Zobacz też: Pomoc finansowa dla Ukraińców w Polsce od The Lutheran World Federation

Warto zauważyć, że większość przelewów w tym banku jest bezpłatna. I to niezależnie od tego, na jaką kartę zostaną przelane środki. Prowizja naliczana jest wyłącznie przy przelewaniu środków na konto zagraniczne.

Jak doładować kartę w polskim banku?

Wiele osób zadaje też pytanie, jak doładować kartę w polskim banku. Ten proces wciąż jest dla wielu niezrozumiały, a język polski wielu dezorientuje.

Do chwili obecnej istnieją cztery sposoby doładowania karty w Polsce:

  1. W oddziale Twojego banku;
  2. Korzystanie z bankomatu;
  3. Korzystanie z systemu BLIK;
  4. Doładowanie na poczcie.

Najprostszym i najszybszym sposobem jest skorzystanie z systemu BLIK. Najwolniejszy to nadanie przelewu na poczcie. Co więcej, ta metoda jest również dość kosztowna, ponieważ poczta często pobiera prowizję.

Nie mniej popularne jest również doładowanie karty w bankomacie i oddziale banku. Ale w tym przypadku musisz zwrócić uwagę na godziny pracy swojego banku, ponieważ większość ludzi kończy dzień pracy o 17:00 lub 18:00.

Tetiana Sharapova

Kreatywność jest sensem życia Tetiany. Pisze wiersze, scenariusze i artykuły. Robi zdjęcia. Potrafi znaleźć wspólny język z ludźmi. Z wzajemnością uwielbia zwierzęta, zwłaszcza koty i psy. Miłośniczka książek, komiksów oraz gier komputerowych.

podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *