Jak oglądać ukraińską telewizję za granicą?

Tetiana Sharapova
Ciekawostki, Film | 11 lutego 2023
Komentarze 0
Mężczyzna i pies oglądają ukraińską telewizję. Pl Source: Vista Create

Tęsknicie za ukraińską telewizją? Na szczęście nawet poza Ukrainą istnieją sposoby na oglądanie ulubionych kanałów telewizyjnych. Podpowiadamy, jak oglądać ukraińską telewizję, jeśli jesteś poza Ukrainą.

Korzystaj z serwisu streamingowego Megogo

Od teraz ukraiński serwis Megogo jest dostępny również na polskim rynku. W związku z tym platforma znacząco poszerza swój katalog polskich filmów. Jednocześnie serwis oferuje również ukraińskie filmy i seriale.

Aby oglądać Megogo, należy wykupić abonament w serwisie. Obecnie ceny plasują się następująco:

 • Abonament na start – 9,99 zł miesięcznie;
 • Optymalny abonament – 29,99 zł miesięcznie;
 • Maksymalny abonament – 39,99 zł miesięcznie;
 • TV i Cinema UA – 14,99 zł miesięcznie;

Również za pierwszy miesiąc użytkowania trzeba będzie zapłacić tylko 0,99 zł. Oferta dotyczy optymalnego i maksymalnego abonamentu na usługę. Obecnie serwis ma bardzo ograniczony wybór filmów, ale katalog będzie stopniowo rozszerzany. To jest droga do nawiązania wymiany kulturalnej między Ukrainą a Polską.

Ewentualnie, jeśli nie chcesz płacić za abonament, możesz po prostu oglądać ukraińskie kanały telewizyjne. Obecnie pozostają one bezpłatne.

Aby obejrzeć Megogo, należy:

 1. Pobrać aplikację Megogo. Można to zrobić poprzez Google Play lub App Store;
 2. Zarejestrować się w aplikacji. Można to zrobić z pomocą Google, lub samemu stworzyć profil.
 3. Wybierać abonament, który najbardziej Ci odpowiada;
 4. Podpiąć kartę bankową.

Następnie będziesz płacić za abonament co miesiąc. Z reguły środki są pobierane automatycznie.

Oglądaj z pomocą aplikacji DIIA

Prawdopodobnie każdy Ukrainiec posiada aplikację DIYA. Od początku rosyjskiej inwazji deweloperzy znacznie rozszerzyli jej funkcjonalność i teraz dzięki niej można również słuchać radia i oglądać ukraińską telewizję.

Aby oglądać telewizję w aplikacji, należy:

 • Przejść do aplikacji Diya;
 • Wybrać Diia.TV;
 • Wybrać kanał telewizyjny, który chcesz oglądać.

Obecnie lista kanałów telewizyjnych jest dość mała. W jego skład wchodzą następujące kanały:

 • Kanał Rada TV;
 • Megogo Live;
 • Pierwszy HD;
 • Pixel;
 • PlusPlus.

Nawet jeśli lista jest krótka, to i tak możesz zaczerpnąć ukraińskich wiadomości. Aplikację Diya można pobrać w Google Play i App Store. Możesz też odwiedzić stronę z komputera.

Zapraszamy na nasz Telegram pod adres https://t.me/ukrainianinpolandpl oraz na fanpage na Facebooku https://www.facebook.com/ukrainianinpolandpl. Zespół naszego portalu codziennie wybiera dla Was najlepsze wiadomości i najistotniejsze wskazówki.

Oglądaj telewizję na YouTube

Pamiętaj też, że wiele ukraińskich kanałów telewizyjnych nadaje online na YouTube. Stało się to konieczne w kontekście pełnowymiarowej inwazji Rosji na Ukrainę.

Dziś na YouTube jest ponad 100 ukraińskojęzycznych kanałów. A znaczna część z nich to państwowe kanały telewizyjne. Wśród listy można znaleźć takie pozycje jak:

Aby znaleźć interesujący Cię kanał telewizyjny, wpisz jego nazwę w wyszukiwarce serwisu. Pierwszy link będzie kanałem, którego potrzebujesz. Najczęściej wszystkie stacje nadają online, więc możesz być pewien, że dowiesz się o aktualnej sytuacji w Ukrainie. Nie zapomnij zmienić kraju na swoim urządzeniu, aby mieć dostęp do wszystkich programów kraju, w którym mieszkasz.

Ustawi nadawanie satelitarne

Jeśli masz podłączoną antenę satelitarną, możesz ustawić nadawanie satelitarne. Ponieważ wiele ukraińskich kanałów telewizyjnych od dawna ma satelity i korzysta właśnie z funkcji nadawania satelitarnego.

Najprawdopodobniej będziesz musiał użyć ręcznego wyszukiwania kanałów telewizyjnych. Przygotuj się więc na to, że zajmie Ci to sporo czasu. Należy również pamiętać, że im dalej od Ukrainy, tym sygnał będzie słabszy.

Ta metoda jest odpowiednia dla tych, którzy już podłączyli nadawanie satelitarne. Należy jednak pamiętać, że złapanie ukraińskiego satelity jest dość trudne.

Aby podłączyć ukraińskie kanały telewizyjne:

 1. Przejdź do ustawień i wybierz opcję Automatyczne wyszukiwanie kanałów;
 2. Wybierz wymaganego satelitę i skonfiguruj go;
 3. Następnie wybierz pozycję Pomiń kanały szyfrowane;
 4. Poczekaj, aż pojawią się wyniki.

Zobacz też: Ukraińcy w Polsce mogą otrzymać pomoc finansową na wynajem mieszkania

Wszystkie znalezione kanały pozostaną w pamięci urządzenia, więc nie są wymagane żadne dodatkowe czynności.

Skorzystaj z usługi Zattoo

Usługa Zattoo jest odpowiednia dla wszystkich Ukraińców, którzy przebywają za granicą. Ponieważ z jej pomocą można oglądać krajową telewizję za darmo. W serwisie dostępnych jest wiele ukraińskich kanałów telewizyjnych, które można śledzić online.

Ponadto, jeśli przebywasz w Niemczech, Austrii lub Szwajcarii, możesz uzyskać bezpłatną subskrypcję tego serwisu streamingowego. Wtedy więcej funkcji będzie dostępnych dla Ciebie. Aby otrzymać darmową prenumeratę, należy napisać na adres: ukrainian-tv@zattoo.com. Nie musisz podawać szczegółów płatności.

W serwisie można oglądać telewizję w języku ukraińskim, niemieckim i angielskim. Co więcej, można korzystać z niego na cąłym świecie. Jest to zatem dobra alternatywa dla płatnych serwisów streamingowych.

Komentarze 0
Popularne
Polecane
Najnowsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *