Top 5 serwisów streamingowych w Polsce

Komentarze 0
Popcorn, który można jeść podczas oglądania filmów na platformie streamingowej Source: Vista Create

Jakie są główne firmy streamingowe działające w Polsce, jaka publiczność i koszt usług na polskim rynku? Czy ukraińskie Megogo, ze względu na swoje pojawienie się w Polsce, stanie się konkurentem słynnego Netfliksa? Przeczytaj odpowiedzi na te pytania w naszym artykule!

Najpopularniejsze firmy streamingowe w Polsce

W ostatnich latach znacznie wzrosła liczba firm, które uruchomiły własne usługi przesyłania strumieniowego. W większości liczba fanów streamingu wzrosła z powodu pandemii COVID-19.

Platforma streamingowa to usługa przesyłania strumieniowego, która oferuje szeroki zakres usług: oglądanie filmów, seriali, programów, kreskówek, seriali strumieniowych, programów, zawodów sportowych, możliwość podłączenia kanałów telewizyjnych, kina online. Różnorodność usług stale rośnie, a co tydzień pojawiają się nowe przedmioty. Użytkownicy serwisu mogą oglądać swoje ulubione programy, w tym filmy i seriale, aby uczyć się polskiego, w dowolnym miejscu i z dowolnego urządzenia bez reklam za miesięczną opłatą.

Oferujemy top 5 serwisów streamingowych na polskim rynku według Forbesa.

Zapraszamy do przyłączenia się do naszego kanału Telegram pod linkiem https://t.me/ukrainianinpolandpl, a także do naszej strony na Facebooku pod linkiem https://www.facebook.com/ukrainianinpolandpl. Pomoże Ci to zawsze być na bieżąco z głównymi wiadomościami i najważniejszymi wydarzeniami.

Serwis Netflix

Netflix to amerykańska platforma streamingowa i firma produkcyjna założona przez Reeda Hastingsa i Marka Randolpha w 1997 roku w Kalifornii. Serwis działa w Polsce od 2016 roku. Posiada największą bibliotekę filmów i seriali spośród wszystkich konkurentów na polskim rynku. Różni się od innych serwisów dużą ilością treści z udziałem znanych polskich gwiazd. Przedstawicielstwo w Warszawie działa od początku września 2022 r. i odpowiada za regiony Europy Środkowo-Wschodniej, w tym streaming na Ukrainę i. W 2022 roku Netflix zawiesił działalność w Rosji z powodu inwazji na pełną skalę na Ukrainę. Netflix, Dom Europy i Ukraińska Akademia Filmowa uruchamiają granty i stypendia dla ukraińskich filmowców.

Platforma oferuje możliwość tworzenia nie więcej niż pięciu profili, możliwość przesyłania treści, tworzenia spersonalizowanej listy, usuwania dostępu dla niektórych użytkowników, jednoczesnego przeglądania z różnych urządzeń przez dwóch użytkowników, zaawansowanej kontroli rodzicielskiej z możliwością tworzenia profili dla dzieci i wiele więcej.

Publiczność: 12,9 mln

Cena abonamentu: 29-60 zł/miesiąc.

Kraje działalności: ponad 190 krajów; 235,8 mln użytkowników na całym świecie.

Oficjalna strona: https://www.netflix.com/

Disney+

Disney+ to amerykański serwis streamingowy obsługiwany przez dział dystrybucji mediów i rozrywki The Walt Disney Company.Usługa została uruchomiona 12 listopada 2019 r. w Ameryce, Kanadzie i Holandii. Platforma oferuje nieograniczone pobieranie z dziesięciu urządzeń, możliwość tworzenia siedmiu profili, jednoczesnego oglądania z czterech ekranów, wirtualnego udostępniania maksymalnie sześciu osobom, kontroli rodzicielskiej z możliwością tworzenia profili dla dzieci i wiele więcej.

Publiczność: 4,1 miliona

Cena abonamentu: 29 zł/miesiąc.

Kraje działalności: około 120 krajów; 161,8 mln użytkowników na całym świecie.

Oficjalna strona www: https://www.disneyplus.com/

HBO Max

HBO Max, amerykański serwis streamingowy należący do Warner Bros. Discovery, powstał 27 maja 2020 roku. W Polsce obowiązuje od 8 marca 2022 r. W maju 2023 roku planowane jest uruchomienie nowej platformy streamingowej, która będzie nosiła nazwę Max. Połączy treści z usług Discovery+ i HBO Max. Usługa oferuje możliwość oglądania z czterech ekranów jednocześnie, tworzenia pięciu profili, dla każdego z nich istnieje funkcja projektowania kolorów i dodawania zdjęć, kontrola rodzicielska z możliwością tworzenia profilów dla dzieci.

Publiczność: 4 miliony

Cena abonamentu: 30 zł/miesiąc.

Kraje dystrybucji: 76,8 mln użytkowników.

Oficjalna strona www: https://www.hbomax.com/

Player

Player pojawił się jako polski serwis internetowy 26 sierpnia 2011 roku. 24 lutego 2014 roku został uruchomiony jako Player. Właścicielem serwisu jest Grupa TVN (TVN Warner Bros. Odkrycie). Platforma oferuje oglądanie seriali, filmów, programów rozrywkowych i kanałów online. 3 lipca 2019 roku został uruchomiony jako usługa telewizji strumieniowej, pojawiła się online. 3 maja 2020 r. – wprowadzenie obowiązkowej rejestracji na oglądanie.

Publiczność: 3,7 mln

Cena abonamentu: 10-64 zł/miesiąc.

Kraje: Polska

Oficjalna strona:https://player.pl/

TVP Go

TVP Go to polska platforma telewizji internetowej należąca do Telewizji Polskiej. Pierwsze uruchomienie miało miejsce 15 stycznia 2007 roku w ramach serwisu internetowego. Jako platforma streamingowa, MA została uruchomiona 25 lutego 2013 roku. W 2013 roku TVP Stream zdobył Złoty Medal Media Expo 2013 za aplikację umożliwiającą oglądanie kanałów telewizyjnych. Platforma ma możliwość oglądania 16 kanałów regionalnych, zawodów sportowych, meczów i innych wydarzeń.

Publiczność: 3,1 miliona

Cena abonamentu: 10 zł/m-c.

Kraje: Polska

Oficjalna strona:https://stream.TVP.pl/

Czy ukraińskie Megogo będzie konkurentem Netfliksa w Polsce?

Najpopularniejszy serwis streamingowy na Ukrainie Megogo rozpoczął swoją działalność w Polsce, umożliwiając oglądanie ukraińskiej telewizji za granicą. Część treści będzie w języku ukraińskim, w tym 70 ukraińskojęzycznych kanałów w pakiecie TV i Cinema UA. W pakietach «Startovyiy», «Maximum», «Optimaliy» Transmisja odbywa się wyłącznie w języku polskim. Również studio serwisu medialnego Megogo przygotowało ukraińskie filmy i seriale z polskim dubbingiem. Do obejrzenia oferowane są również polskie filmy z ukraińskim tłumaczeniem. Ukraińska usługa różni się od innych platform streamingowych, które dodatkowo oferują pakiety kanałów telewizyjnych dla użytkowników. Założyciel Megogo Volodymyr Borovyk wyraził o konkursie następującą opinię o konkursie polskim firmom streamingowym:

Powiedziałbym, że z Netflix jesteśmy konkurentami tylko częściowo, wielu klientówma obie subskrypcje jednocześnie.

Odbiorcy: spodziewaj się 100 000 polskich użytkowników (390 000 klientów na Ukrainie).

Cena abonamentu: 10-40 zł/miesiąc.

Kraje: 14 krajów.

Oficjalna strona:https://megogo.net/pl/

Komentarze 0
Popularne
Polecane
Najnowsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *