Gdzie obejrzeć film po ukraińsku w Polsce?

Sofiia Verhulesovа
Film, Warszawa | 10 czerwca 2023
Komentarze 0
Kino letnie w Warszawie Source: Vista Create

Polskie kina często wyświetlają filmy w języku ukraińskim, ponieważ rozumieją, jak ważne jest dla Ukraińców konsumowanie informacji w ich ojczystym języku. W których sieciach i kinach w największych miastach można oglądać filmy z ukraińskim dubbingiem? Dowiedz się w tym artykule.

Multikino – duża sieć kin w całej Polsce

Ogólnopolska sieć Multikino posiada kina w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie i innych miastach i miasteczkach Polski. W każdym mieście sieć oferuje ukraińskie filmy i kreskówki, a także filmy zagraniczne z ukraińskim dubbingiem. Wcześniej pisaliśmy o 5 najlepszych serwisach streamingowych w Polsce.

Latem Multikino będzie oferować następujące filmy:

 • Ukraiński film animowany Mavka
 • ukraiński film Pamfir
 • Mała Syrenka Disneya
 • kreskówka Super Mario Brothers
 • film Szybcy i wściekli 10
 • film animowany Spider-Man: Across the Universe
 • film Transformers: Age of the Beastly Bots
 • film Flash
 • film Indiana Jones: Relikwia Przeznaczenia

Bilety i aktualne oferty można kupić na stronie internetowej. Należy pamiętać, że niektóre filmy nie są wyświetlane we wszystkich miastach i kinach sieci.

Zapraszamy do dołączenia do naszego kanału Telegram pod adresem https://t.me/ukrainianinpolandpl, naszej strony na Facebooku pod adresem https://www.facebook.com/ukrainianinpolandpl oraz Instagrama pod adresem https://www.instagram.com/ukrainian_in_poland_pl. Dzięki temu będziesz na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i wydarzeniami.

Ogólnopolska sieć kin Helios

Od 2019 roku Helios Polska regularnie wyświetla filmy z dubbingiem w języku ukraińskim. W czerwcu można kupić bilety na przedpremierowe pokazy filmów animowanych: Mavka i Spider-Man: Między światami, a także Szybcy i wściekli 10 oraz Strażnicy Galaktyki. Helios podkreśla, że z niecierpliwością czeka na wszystkich ukraińskojęzycznych widzów.

Aktualną listę repertuaru Helios w danym mieście można sprawdzić na stronie internetowej sieci.

Fundacja Charytatywna Ukraiński Dom w Warszawie

Ukraiński Dom regularnie organizuje pokazy, a nawet premiery filmów fabularnych i dokumentalnych wyprodukowanych na Ukrainie i za granicą. Przykładowo, niedawno odbyła się tam projekcja projektu „Kultura kontra wojna” znanego reżysera i aktora Akhtema Seitablayeva. Jest to seria krótkich filmów o ukraińskich postaciach kultury, które nadal tworzą pomimo wojny.

Aby być na bieżąco z nowymi pokazami w języku ukraińskim, śledź aktualności na stronie Ukraińskiego Domu na Facebooku. Zasadniczo, aby wziąć udział w wydarzeniach, należy zarejestrować się w formularzu Google, więc nie zapomnij zrobić tego z wyprzedzeniem, aby zagwarantować sobie miejsce na wydarzeniu.

Festiwal Filmów Ukraińskich Open Air w Warszawie

6 czerwca na letnim tarasie warszawskiego baru Piana Vyshnia rozpoczął się festiwal kina ukraińskiego, który potrwa przez całe lato. W jego ramach wyświetlane będą:

 • Slovo House: Niekończąca się powieść – 18.07.2023, wtorek, 20:30
 • Bajka o koniku polnym – 01.08.2023, wtorek, 20:30
 • Syndrom Hamleta – 15.08.2023, wtorek, 20:30
 • Wolny człowiek. Pielgrzymka – 29.08.2023, wtorek, 20:30

Wstęp na wszystkie seanse jest całkowicie darmowy. Szczegóły można znaleźć na stronie Drunken Cherry na Facebooku.

Gdzie oglądać filmy po ukraińsku w Krakowie

Kino Pod Baranami w Krakowie czeka na Ciebie, aby obejrzeć jaskrawą ukraińską nowość – film Pamfir. Szczególna atmosfera ukraińskiej wioski przygranicznej, złożona i dramatyczna historia przesiąknięta ukraińskimi tradycjami – to właśnie czeka na Ciebie na seansie. Wszystkie szczegóły na stronie kina. Zapraszamy również do zapoznania się z bezpłatnymi dniami zwiedzania muzeów w Warszawie w 2023 roku.

Kino w języku ukraińskim w Gdańsku

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku oferuje pokazy filmowe dla dzieci w języku ukraińskim z ukraińskim lektorem. W czerwcu planowany jest pokaz filmu dla dzieci w wieku od 7 lat pt. „Operacja Człowiek w czerni” o dwóch detektywach i ich psie. Więcej szczegółów na temat wydarzenia można znaleźć tutaj.

Filmy w języku ukraińskim we Wrocławiu

Wrocławskie kino konceptualne Nowe Horyzonty oferuje pokazy filmów ukraińskich i z ukraińskim dubbingiem dla każdego. 17 czerwca odbędzie się nawet pokaz filmu Pamfir i spotkanie z jego reżyserem Dmytro Sukholytkyi-Sobchukiem. Szczegóły tego wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej. Kino wyświetla również kreskówkę Mavka.

Zobacz też: Jaką pomoc finansową mogą otrzymać Ukraińcy w Polsce?

Dolnośląskie Centrum Filmowe regularnie oferuje również nowe, istotne filmy ukraińskie, które zdobyły wiele nagród na międzynarodowych konkursach w ramach cyklu Kino Ukraina.

Komentarze 0
Polecane
Najnowsze
Popularne

Możliwość komentowania została wyłączona.