Bezpłatne dni na zwiedzanie muzeów w Warszawie w 2023 roku

Komentarze 0
Source: Vista Create

Stolica Polski może zachwycić nie tylko architekturą i rytmem życia. Znajduje się tu również wiele ciekawych muzeów. A w niektóre dni można je nawet zwiedzać za darmo. Oto spojrzenie na to, kiedy można za darmo odwiedzić najpopularniejsze muzea w Warszawie.

Muzeum Powstania Warszawskiego

Source: warsawtour.pl

Adres: Grzybowska 79

Wstęp wolny: poniedziałek

Powstanie Warszawskie to jedna z największych bitew w historii Polski. Powstanie trwało stosunkowo krótko – 63 dni. Było jednak bardzo krwawe. Muzeum znajduje się w dzielnicy Warszawy, w której toczyła się większość walk.

Ekspozycja muzeum poświęcona jest wydarzeniom z powstania. Ponadto co jakiś czas w muzeum odbywają się różne spektakle i filmy dokumentalne w specjalnym kinie. Filmy te opowiadają o wydarzeniach, które miały miejsce w tamtym czasie. Muzeum jest otwarte codziennie oprócz wtorku, od 10 do 18.

Muzeum Powstania Warszawskiego jest jednym z muzeów w Polsce, które można zwiedzać wirtualnie. W tym celu muzeum wykorzystuje interaktywne eksponaty.

Narodowe Muzeum Techniki

Source: www.polskieradio.pl

Adres: Plac Defilad 1

Wstęp wolny: wtorek

Muzeum to znajduje się w samym sercu stolicy, w Pałacu Kultury i Nauki. Muzeum rozpoczęło swoją działalność w 1955 roku, a jego ekspozycja obejmuje ponad 15 tysięcy eksponatów, w tym motocykle, samochody, telefony itp.

W muzeum znajduje się również biblioteka naukowa oraz archiwum zawierające ogromną ilość materiałów dotyczących polskiej techniki i przemysłu. Ponadto, co jakiś czas w muzeum odbywają się przedstawienia tematyczne. Muzeum przyjmuje zwiedzających codziennie od wtorku do niedzieli w godzinach od 9 do 18.

Zamek Królewski

Source: puzzlefactory.com

Adres: Plac Zamkowy 4

Wstęp wolny: środa
Zamek Królewski w Warszawie jest jednym z najbardziej znanych i znaczących zabytków architektonicznych stolicy Polski. Zamek został zbudowany w XIV wieku, ale był wielokrotnie przebudowywany. Po II wojnie światowej zamek został odbudowany w oryginalnym stylu.

W zamku znajduje się wiele sal i pomieszczeń, które swoim pięknem zachwycą każdego zwiedzającego. Najbardziej znanymi miejscami muzeum są Sala Tronowa, Wielka Sala i Mała Sala Pałacowa. W zamku zwiedzający mogą również znaleźć ogromną kolekcję mebli, obrazów, porcelany, monet i innych rzeczy związanych z historią Polski. Muzeum jest otwarte codziennie od wtorku do niedzieli w godzinach od 10 do 17.

Zapraszamy do dołączenia do naszego kanału Telegram pod adresem https://t.me/ukrainianinpolandpl, do naszej strony na Facebooku pod adresem https://www.facebook.com/ukrainianinpolandpl oraz do naszego Instagrama pod adresem https://www.instagram.com/ukrainian_in_poland_pl Dzięki temu będą Państwo na bieżąco z najnowszymi informacjami i wydarzeniami.

Pałac Jana III Sobieskiego w Wilanowie

Source: www.budowle.pl

Adres: Stanisława Kostki Potockiego 10/16

Wstęp wolny: czwartek

Pałac Jana III Sobieskiego w Wilanowie to jedno z najpopularniejszych muzeów w Warszawie. Budynek jest przykładem architektury barokowej. Pałac służył jako rezydencja dla rodziny Sobieskich. Wizyta w muzeum będzie dobrą okazją do włączenia się w życie kulturalne Warszawy, jeśli nie masz możliwości uczestniczenia w koncertach różnych wykonawców.

Oprócz samego budynku, pałac posiada również ogromny park. A w samym pałacu znajduje się kilka muzeów, które opowiadają o historii budynku, posiadają ogromną kolekcję obrazów i opowiadają o różnych aspektach życia rodziny królewskiej. Można też zobaczyć historyczne stroje, portrety i wiele innych rzeczy związanych z historią Polski. Muzeum jest otwarte codziennie od 9.30 do 21.

Łazienki Królewskie

Source: www.tripadvisor.ru

Adres: Agrykola 1

Wstęp wolny: piątek

Łazienki Królewskie w Warszawie to największy park w mieście. Wstęp do samego parku jest bezpłatny, ale trzeba zapłacić, aby zwiedzić znajdujące się na jego terenie muzeum. Muzeum poświęcone jest historii i kulturze Polski w XVIII i XIX wieku. W tym czasie łaźnie te były jednym z głównych miejsc wypoczynku i rozrywki dla królów i arystokratów.

Sam pałac został wybudowany w XVIII wieku dla króla Stanisława II Augusta Poniatowskiego. Zamek zachwyca barokowymi wnętrzami i ogromną ilością obrazów. Na uwagę zwiedzających zasługuje również sam park, w którym znajduje się obiekt. Muzeum przyjmuje zwiedzających od wtorku do niedzieli, w godzinach od 10 do 17.

Muzeum Sportu i Turystyki

Source: warsawtour.pl/

Adres: Wybrzeże Gdyńskie 4

Wstęp wolny: sobota

Muzeum Sportu i Turystyki znajduje się w samym centrum Warszawy. Zostało otwarte pod koniec XX wieku, w 1986 roku. Muzeum to jest jednym z największych muzeów sportu w Europie.

Zobacz też: Freelance i praca zdalna w Polsce dla Ukraińców

W muzeum można zapoznać się z historią sportu w Polsce. Znajdują się tam eksponaty poświęcone różnym dyscyplinom sportowym. W szczególności koszykówka, piłka nożna, boks, lekkoatletyka, sporty wodne i wiele innych sportów. Ponadto muzeum posiada ogromną kolekcję sprzętu i odzieży sportowej. W muzeum znajdują się również interaktywne eksponaty. Aby zwiedzić muzeum, należy przyjść do niego od wtorku do niedzieli, w godzinach od 9 do 17.

Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza

Source: wikipedia.org

Adres: Rynek Starego Miasta 20

Wstęp wolny: niedziela

To muzeum poświęcone jest życiu i twórczości słynnego polskiego poety, publicysty i krytyka Adama Mickiewicza. Muzeum mieści się w budynku, w którym przez wiele lat mieszkał.

W ekspozycji muzeum znajduje się wiele eksponatów. Wszystkie jednak opowiadają o różnych etapach życia i twórczości słynnego pisarza. Zwiedzający mogą również obejrzeć listy, wiersze i inne dokumenty, które należały do pisarza. Ponadto w muzeum odbywają się przedstawienia, okrągłe stoły i inne wydarzenia poświęcone życiu i twórczości Adama Mickiewicza. Muzeum przyjmuje zwiedzających od wtorku do niedzieli od godziny 11. Godziny otwarcia różnią się w zależności od dnia tygodnia.

Komentarze 0
Popularne
Polecane
Najnowsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *